Skip to content

Indyjski dramat Disney+ Hotstar „Taaza Khabar” przywołuje „Wynalazek kłamstwa” i „Slumdog Millionaire”

21 de luty de 2023
Global Breakouts Taaza

Witamy w Global Breakouts, dwutygodniowym odcinku Wszykina, w którym skupiamy się na programach telewizyjnych i filmach zabijających go na ich lokalnych terytoriach. Branża jest tak zglobalizowana, jak nigdy dotąd, ale przełomowe hity pojawiają się w kieszeniach na całym świecie przez cały czas i może być trudno nadążyć. Więc wykonamy za ciebie ciężką pracę.

Nasze drugie funkcje Breakout Taaza Chabar, indyjski serial streamingowy o mężczyźnie, który uczy się przewidywać przyszłość. To największy nowy hit Disney+ Hotstar w 2023 roku.

Nazwa: Taaza Chabar
Kraj: Indie
Serpentyna: Disney+ Hotstar
Producent: BB Ki Vines Productions
Sprzedawca: Disneya
Gdzie można obejrzeć: hulu
Dla fanów: Wynalazek kłamstwa, Salaam Bombaj!, milioner z ulicy

RRRHistoryczny nacisk na Oscary ugruntował rosnący wpływ indyjskich treści na globalną publiczność, ale thriller akcji nie jest jedynym tytułem z kraju, który przesuwa granice. Dzięki jednemu z najbardziej konkurencyjnych rynków transmisji strumieniowych na świecie, Indie i ich streamerzy zrewolucjonizowali swoje seriale oparte na scenariuszach i Taaza Chabar jest najnowszym przykładem.

Disney+ Hotstar połączenie komedio-fantasy-thrillera-dramatu, opowiadające o skromnym pracowniku sanitarnym, który odkrywa, że ​​potrafi przewidzieć przyszłość, cieszy się dużym zainteresowaniem od czasu jego premiery na wiodącej indyjskiej platformie streamingowej 6 stycznia. Tytuł oznacza dosłownie „świeże wiadomości” — zdolność mężczyzny do widzenia rzeczy, zanim się wydarzą, jest kluczowa dla tej historii. Recenzje w Indiach były mieszane, ale dane z Parrot Analytics pokazują Taaza Chabar od razu stał się jednym z najpopularniejszych indyjskich programów w Stanach Zjednoczonych, gdzie jest dostępny na Hulu. Twórcy twierdzą, że odwołuje się do nadprzyrodzonego mechanizmu funkcji Ricky’ego Gervaisa Wynalazek kłamstwa wraz z sentymentem od szmat do bogactwa milioner z ulicy.

W ojczystym kraju serial w języku hindi przyciągnął młodych widzów — nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że jest tworzony przez Bhuvana Bama, którego kanał na YouTube, BB Ki Vines, jest jednym z najpopularniejszych w kraju i ma 26 milionów subskrybentów. Jego mantra jest prosta. „Chcemy tworzyć historie do opowiadania ludziom i zachować twórczą kontrolę tak bardzo, jak to możliwe” — mówi Wszykina. Jako takie, BB Ki Vines Productions, które studio Bam i Taaza Chabar współtwórca Rohit Raj, którego założył, by tworzyć swoje produkcje na YouTube, jest głównym producentem programu.

Serial oparty jest na jednostronicowym opowiadaniu Abbasa i Hussaina Dalal, którzy są współautorami ośmioczęściowej komedii Bama w mediach społecznościowych Dhindorai był początkowo planowany jako film fabularny. Bam mówi, że pomysł wyszedł od ojca Dallasa i był dla niego krokiem w nieznane, ponieważ był bardziej dramatyczny niż jego doświadczenie w skeczach komediowych i programach. „Byłem w komedii przez sześć lub siedem lat i przejście od tego do dramatu było dla mnie dużym krokiem, ale wiedziałem, że muszę to zrobić. Onepager był tak wyjątkowy, że zdecydowałem, że to musi być mój debiutancki projekt OTT”.

W serialu Bam gra Vasanta „Vasyę” Gawade, klasycznego psa ze slumsów Bombaju, którego jedynym wytchnieniem, Madhu, jest prostytutka. Jednak otrzymuje moc, aby zobaczyć wiadomości, zanim się to stanie. Zaczyna odwracać losy i budować fortunę: najpierw sprzedaje starą wazę, potem pomaga uczestnikowi wygrać teleturniej, a potem obstawia wynik turnieju krykieta. Jednak jego sukces budzi podejrzenia policji i zaczyna zmieniać swoją osobowość.

Seria rozmyśla o naturze szczęścia, a Vasya w pewnym momencie pyta: „Czy to deszcz szczęścia, czy też los mnie wkurza?” Kończy się poważnym urwiskiem, a Bam już omawia ze swoim zespołem pomysły na drugi bieg.

Wśród innych gwiazd są Mahesh Manjrekar, Shriya Pilgaonkar, JD Chakravarthy i Deven Bhojani.

Himank Gaur, inny Dhindora absolwentów, jest dołączony jako dyrektor. Przyciągnęła go również słabsza historia i oprawa scenariusza. „To łączyło się ze mną, ponieważ mieszkałem w drugiej i trzeciej dzielnicy Mumbaju, którą widzisz w serialu” — mówi. „Wiedziałem, że aktorzy, kostiumy, akcent i scenografia muszą być bardzo realistyczne, ponieważ wkraczamy w fantazję i łatwo można z tym przesadzić. Wszystko w serialu musi być bardzo autentyczne”.

BB Ki Vines współpracował z Saurabhem Lokhande i Jarvisem Menezesem, aby muzyka stała się centralnym filarem programu, łącząc współczesne gatunki, takie jak indyjski rap, z rytmami Bollywood z lat 80. „Wiedzieliśmy, że muzyka musi być akumulacją różnych gatunków” — mówi Bam. „W Indiach, jeśli muzyka jest odpowiednia, program natychmiast staje się atrakcyjny dla ludzi”.

„Nasz program musiał wyglądać na bogato”

Dobranie muzyki, tonu, palety kolorów, projektu i kostiumów będzie dla Disney+ Hotstar rozsądną inwestycją, a Gaur mówi, że streamer stworzony dla właściwego partnera. „Szczerze mówiąc, nigdy nie wiedziałem, jaki jest budżet i nawet dzisiaj nie wiem” — mówi. „Po prostu zapytałem, a oni to zrealizowali lub znaleźli alternatywy, co pokazuje, jak bardzo chcą wypuścić dobry produkt.

„W ciągu ostatnich 20 lat w Indiach było kilka programów, które były dobre, ale pod względem [cinematographic] jakość nie przeszkadzała Gra o tron Lub Dziedziczenie Czy. Potrzebowaliśmy tego kinowego wyglądu i mogliśmy to zrobić tylko dzięki OTT”.

„Kiedy Netflix i inni streamerzy przybyli do Indii, nagle zaczęliśmy oglądać Święte gry I Sprawiedliwość karna”- dodaje Bam. „Zdałem sobie sprawę, że jeśli chcemy wyjść z produkcji YouTube, nasze programy muszą wyglądać tak bogato. W przeciwnym razie kontrast byłby zbyt duży i wyglądałoby to jak szkic na YouTube”.

Bam zauważa, że ​​nowe indyjskie tytuły zyskują coraz większą popularność na całym świecie, ponieważ zaczęły lepiej odzwierciedlać różne realia indyjskiego życia, w taki sam sposób, jak dzieje się to w Korei Południowej. „Zawsze czuję Gra w kalmary to największy program na świecie, ponieważ nigdy nie czuli się zawstydzeni tą kulturą – bezinteresowną postawą” – mówi. „Dlatego ludzie na Zachodzie kochają te programy. Nasz występ i RRR mieć takie samo podejście.

„Opowiadamy nasze historie o Indiach i nie próbujemy kopiować Zachodu. To bardzo indyjska historia, ale jeśli ma dobre napisy, może podróżować bardzo dobrze. Mój kuzyn mieszkający w Seattle oglądał to na Hulu. Zmusił swój kampus do obejrzenia pokazu i bardzo im się to podobało. Z pomocą internetu indyjskie treści wywierają wpływ”.

Czy ten post był pomocny?