Skip to content

Ile drogowych Poneglyphów ma Luffy? (i czy on potrzebuje wszystkich czterech?)

4 de marzec de 2023
LuffyRP

Poneglify w Jeden kawałek należą do najciekawszych obiektów w całej serii. I chociaż nie są one samym skarbem One Piece, są sposobem na zlokalizowanie skarbu One Piece. Cóż, przynajmniej niektóre z nich. Istnieje kilka rodzajów Poneglyphów, a najważniejsze z nich to cztery Poneglyphs Road, które po połączeniu prowadzą do One Piece, czyli na wyspę Laugh Tale, gdzie ukryty jest skarb. W tym artykule opowiemy o nich io tym, ile z nich jest w posiadaniu Piratów Słomianego Kapelusza.

Cztery drogowe Poneglify prowadzą do skarbu One Piece, a ostatni pozostały znajdował się w Lesie Morskim, ale jego obecna lokalizacja jest nieznana i obecnie uważana jest za zaginioną. Jeśli chodzi o pozostałe trzy, kopie tekstów na Poneglyphach są w posiadaniu załogi Luffy’ego (i kilku innych, w zależności od Poneglyphów), więc Słomkowi są jedyną załogą, która ma wszystkie trzy z czterech znanych wiadomości .

Reszta tego artykułu skupi się na Poneglyphs, czyli dokładniej na czterech Road Poneglyphs, czyli jeszcze dokładniej, ile z nich jest w posiadaniu Piratów Słomianego Kapelusza i ile trzeba znaleźć Śmiech . Niektóre elementy tego artykułu można uznać za spoilery, więc chcieliśmy cię tylko ostrzec, zanim przejdziemy dalej.

W czym są Road Poneglyphs Jeden kawałek?

Poneglify to tajemnicze kamienne bloki, których historia jest zapisana dziwnymi postaciami. Są rozsiane po wielu wyspach na całym świecie i mówi się, że jedyną osobą zdolną do ich rozszyfrowania jest Nico Robin. Poneglify zostały stworzone przez rodzinę Kozuki, słynną rodzinę kamieniarzy mieszkającą w Kraju Wano, aby przekazać testament przyszłym pokoleniom.

Na całym świecie jest co najmniej trzydzieści poneglifów. Bloki są niezniszczalne; mówi się, że nawet materiały wybuchowe nie są w stanie ich zadrapać. Każdy z nich opowiada część zakazanej historii. Historia zawiera wzmianki o (co najmniej) trzech potężnych broniach: Plutonie, Posejdonie i Uranie.

W sumie istnieją trzy grupy Poneglyphów, w zależności od ich typów: poneglify historyczne, instruktażowe i drogowe; niektóre poneglify mają nieokreślony typ. „Historyczne Poneglify” ujawniają fragmenty historii, a także wiadomości napisane przez ludzi, którzy żyli wieki temu. „Instruktażowe Ponelglify” zawierają instrukcje, gdzie znaleźć inne Ponelglify i/lub Starożytną Broń. Zarówno poneglify historyczne, jak i instruktażowe są ciemnoniebieskie.

Trzecim i ostatnim typem Poneglyph jest Road Poneglyph, który zawiera lokalizacje wskazujące drogę do Laugh Tale. Jest ich tylko cztery w ciemnoczerwonym kolorze. Inne kamienie, które nie są poneglifami, ale zawierają ten sam język przodków co poneglify, można znaleźć na ścianach niektórych budynków w Shandora. Jak zapewne się domyślacie, skupimy się na grupie finałowej.

Gdzie znajdują się drogowe Poneglyphy?

Jak już powiedziano, w końcu ujawnimy lokalizację czterech drogowych Poneglyphów, w tym ostatniego zaginionego. Poneglify drogowe nie mają konkretnych nazw, więc ponumerujemy je dla większej przejrzystości:

Poneglif Pierwszej Drogi

1677956848 949 Ile drogowych Poneglyphow ma Luffy i czy on potrzebuje wszystkich.webp

Lokalizacja: Drzewo wielorybów, Zou

Ten Poneglyph znajduje się wewnątrz Drzewa Wieloryba, w dzielnicy mieszkalnej Strażników Wyspy Zou. Okazało się, że jest to jeden z czterech „Poneglyphów drogowych”, które w połączeniu z trzema pozostałymi „Poneglyphami drogowymi” dawały lokalizację Laugh Tale. Poneglyph wskazuje punkt w Nowym Świecie.

Poneglyph Drugiej Drogi

1677956849 147 Ile drogowych Poneglyphow ma Luffy i czy on potrzebuje wszystkich.webp

Lokalizacja: Pokój skarbów; Chateau z całego ciasta; cała Wyspa Tortowa; Ziemia Totto

Ten Road Poneglyph jest obecnie w posiadaniu Charlotte Linlin i jej ekipy od ponad 20 lat. Z powodu inwazji na Ziemię Totto przez zespół ratunkowy Sanjiego, jest on teraz starannie strzeżony w skarbcu. Jednak Brook był w stanie zrobić jego kopię podczas swojej infiltracji. Poneglyph wskazuje punkt w Nowym Świecie.

Poneglyph Trzeciej Drogi

1677956849 441 Ile drogowych Poneglyphow ma Luffy i czy on potrzebuje wszystkich.webp

Lokalizacja: Jaskinia góry Fuji, Kraj Wano

Według Nekomamushi, ten „Drogowy Poneglyph” jest w posiadaniu Kaido i jego załogi. Poneglyph wskazuje punkt w Nowym Świecie. Jest on ukryty na wyspie Onigashima, na której rezyduje Kaido, a dokładniej pod wyspą, w miejscu starożytnego miasta.

Poneglyph Czwartej Drogi

1677956849 204 Ile drogowych Poneglyphow ma Luffy i czy on potrzebuje wszystkich.webp

Lokalizacja: Wyspa Ryboludzi, Nieznana

Nie ujawniono jeszcze żadnych informacji na temat tego ostatniego Road Poneglyph. Wiadomo, że 25 lat temu przebywał na Wyspie Ryboludzi. Inuarashi i Nekomamushi, którzy znają lokalizację innych Poneglyphów Drogi, nie wiedzą, gdzie jest ten. Poneglyph wskazuje punkt w Nowym Świecie.

Ile drogowych Poneglyphów ma Luffy?

Teraz, gdy wiemy, czym są Poneglyphs Drogi i gdzie się znajdują (przynajmniej trzy z nich), możemy właściwie powiedzieć, ile z nich jest w posiadaniu Luffy’ego. Dobra, najpierw musimy wyjaśnić, że Luffy nie ma rzeczywistych Poneglyphów, ponieważ są to duże kamienie, których technicznie nie można tak łatwo przetransportować na statku. Jest to możliwe, ale jest wysoce niepraktyczne, zwłaszcza że Luffy tak naprawdę nie ma bazy operacyjnej, jak inni kapitanowie piratów. To, co mają, to kopia wiadomości wyrytej w Poneglyphach i którą są w posiadaniu. Powiemy ci teraz kilka dodatkowych szczegółów.

Pierwszy Poneglyph był, jak powiedzieliśmy, ukryty w Wielorybim Drzewie, gdzie znalazł go Luffy i jego ekipa. O ile wiadomo, Słomkowi są jedyną załogą posiadającą kopię, ale możliwe jest, że Piraci Serca również mają kopię, chociaż nie zostało to potwierdzone. Big Mom ma drugi Road Poneglyph i o ile wiadomo, tylko Piraci Słomianego Kapelusza Luffy’ego i Piraci Kid’s Kid mają kopię tego Poneglyph w swoim posiadaniu. Trzeci Poneglyph został znaleziony w Kraju Wano, a kopia jest w posiadaniu Piratów Słomkowego Kapelusza, Serca i Kida. Czwarty Poneglyph nie jest obecnie w posiadaniu żadnej znanej postaci ani grupy. Jak widać, Piraci Słomianego Kapelusza Luffy’ego jako jedyni posiadają wszystkie trzy znane Poneglyphy, podczas gdy inne grupy mają ich mniej.

Czy Luffy potrzebuje wszystkich czterech Road Poneglyphs?

Cóż, teraz stało się jasne, że Road Poneglyphs są kluczowym elementem w znalezieniu skarbu One Piece i wyspy Laught Tale. Dlatego inne załogi, takie jak Heart i Kid Pirates, również ich szukają, poza oczywiście Słomkowymi. Głównym celem Luffy’ego od samego początku było odnalezienie skarbu One Piece i zostanie kolejnym Królem Piratów, więc zlokalizowanie Poneglyphów Drogi było istotną częścią jego przygód. Ustaliliśmy, że konieczne jest zlokalizowanie wszystkich czterech drogowych Poneglyphów, aby poprawnie odczytać mapę prowadzącą do Laugh Tale, więc możemy faktycznie potwierdzić, że Luffy potrzebuje wszystkich czterech drogowych Poneglyphów, jeśli chce znaleźć One Piece skarb.

Ma już trzy z nich i oczywiście szuka czwartego, którego lokalizacja jest wciąż nieznana. Choć tak naprawdę nie wiemy, kiedy to nastąpi, jesteśmy pewni, że Oda zdradzi nam lokalizację i napis, czyli że Luffy ma znaleźć skarb One Piece na wyspie Laugh Tale.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?