Skip to content

Ile czasu minęło od śmierci psa Johna Wicka?

24 de marzec de 2023
l intro 1679409856

John Wick trzyma parasol i patrzy w dół

Zawiera spoilery dotyczące filmu „John Wick: Rozdział 4”

Minęła prawie dekada, odkąd pierwszy film „John Wick” trafił do kin, zaskakując publiczność świeżym spojrzeniem na akcję, która zdefiniowała gatunek na drugą połowę 2010 roku. W rzeczywistości odbyły się dwa wybory prezydenckie w USA, trzy przeróbki Jokera i około dwa tuziny nowych modeli iPhone’a, odkąd mściwy Boogeyman Keanu Reevesa wymazał Viggo (Michael Nyqvist) i Iosefa Tarasova (Alfie Allen) z mapy.

W tym czasie kolejny i kontynuowany Keanussance zmienił gwiazdę filmów akcji z lat 90. i 2000. w nowoczesny skarb. Ten wyjątkowo pozytywny i jednomyślny sentyment idealnie pasował do hollywoodzkiego głodu treści napędzanych nostalgią, prowadząc do odrodzenia tych samych nieruchomości, które rozsławiły Reevesa jakieś dwie, trzy dekady wcześniej.

Dość powiedzieć, że w prawdziwym świecie czas maszerował na lepsze lub gorsze. Oś czasu „Johna Wicka” jest jednak dziwnie skomplikowana. Po obejrzeniu wszystkich czterech filmów jeden po drugim — odnotowując każdą wskazówkę dialogową, wschód słońca, zagojoną ranę i podróż dookoła świata — szacujemy, że cała seria „John Wick” rozgrywa się w zaskakująco skróconym okresie od 2 do 3 miesiące.

Rozdział 2 ma miejsce wkrótce po pierwszym filmie

Nie jest to powiedziane wprost, ale wybory montażowe dokonane w pierwszym filmie „John Wick” sugerują, że cała narracja rozgrywa się w ciągu zaledwie pięciu dni, zakładając, że pies Johna, Daisy, zostanie zabity dzień po tym, jak ją otrzyma. Chociaż niektórzy w Internecie spekulują, że między pogrzebem a atakiem Iosefa Tarasowa mija kilka dni, w filmie wydaje się, że pierwsza wyprawa Johna po karmę dla psów i śmierć Daisy miały miejsce w odstępie 24 godzin.

Biorąc pod uwagę nieludzkie skupienie Johna (a także jego identyczną garderobę), prawdopodobnie można bezpiecznie powiedzieć, że przeskok czasowy między „Johnem Wickiem” a „Johnem Wickiem: Rozdział 2” wynosi od jednego dnia do jednego tygodnia – wystarczająco dużo czasu, aby John „wyleczył się” ” (biorąc pod uwagę, że John dochodzi do zdrowia znacznie szybciej niż przeciętny wdowiec) oraz Aurelio (John Leguizamo) do wyśledzenia samochodu, który John pożycza w początkowych momentach filmu. W sumie „Rozdział 2” rozgrywa się w ciągu ośmiu dni.

John Wick i jego żona prawdopodobnie umrą w odstępie kilku miesięcy

John Wick na koniu

„Rozdział 3 – Parabellum” nieco ułatwia nam pracę, rozpoczynając zaraz po zakończeniu ostatniego filmu, kontynuując godzinne odliczanie do ekskomuniki Johna w pierwszym akcie. Wewnętrzny przeskok w czasie o jeden tydzień (czas, jaki Adjudicator Asia Kate Dillon daje Bowery King Laurence’a Fishburne’a na „załatwienie swoich spraw”) daje całkowity czas trwania „Rozdziału 3” do 11 dni – najdłuższy suma w serii. W tym samym filmie Winston (Ian McShane) również potwierdza, że ​​od wydarzeń z „Rozdziału 1” minęło zaledwie kilka tygodni.

Jeśli chodzi o czwartą odsłonę, czas jest luźniejszy. Przerwa między rozdziałami może trwać nawet miesiąc, aw całym filmie są cięcia, które prawdopodobnie mogą odpowiadać dniom. Nie gubiąc się zbytnio w ekstrapolacjach, można jednak rozsądnie założyć, że minął co najmniej tydzień między „Rozdziałem 3” a „John Wick: Rozdział 4” i że „Rozdział 4” rozgrywa się za mniej więcej tydzień.

Oznacza to, że John Wick umiera już 6-7 tygodni po swoim psie i żonie. W tym samym czasie morduje setki wyszkolonych zabójców, zabija kilka potężnych osobistości i na zawsze zmienia sposób, w jaki firma będzie działać w przyszłości.

Czy ten post był pomocny?