Skip to content

Iervolino & Lady Bacardi Entertainment mianują szefa produkcji i dystrybucji filmów w USA

23 de wrzesień de 2022
Richard Salvatore e1663947689107

EKSKLUZYWNY: Doświadczony producent Richard Salvatore został mianowany szefem produkcji i dystrybucji filmów w USA w Iervolino & Lady Bacardi Entertainment (ILBE), ponieważ włoska firma chce zwiększyć swój zasięg w Stanach Zjednoczonych.

Salvatore natychmiast wchodzi na nowo utworzone stanowisko i podlega dyrektorowi generalnemu Andrei Iervolino. Będzie działał w Los Angeles i Rzymie i będzie odpowiedzialny za rozwój, selekcję obsady, produkcję, sprzedaż i dystrybucję filmów Grupy ILBE na rynek amerykański i kanadyjski.

Weteran produkcji Salvatore pracował nad ponad 60 funkcjami. W latach 2020-2022 był producentem lub producentem wykonawczym na Pokonać z Morganem Freemanem, rubinowa Róża dla Capstone, Twarda sprawa z Tyrese Gibsonem i Harveyem Keitelem dla WonderFilms oraz Muti, ukaże się w nadchodzących miesiącach, z Cole Hauserem, Morganem Freemanem i Peterem Stormare dla ILBE. W 2020 roku był producentem komedii Roberta De Niro Szlak powrotu.

ILBE jest obecnie częścią zespołu produkcyjnego filmu Michaela Manna Ferrari z udziałem Adama Drivera, Penélope Cruz, Shailene Woodley, Patricka Dempseya i Jacka O’Connella.

Iervolino powiedział: „Cieszymy się, że możemy rozpocząć naszą inicjatywę ekspansji na Amerykę Północną z Richardem, weteranem branży i ekspertem w dziedzinie produkcji i dystrybucji. Bardzo się cieszę, że mogę go powitać w naszej grupie w tej nowej roli. Oprócz naszej rozwijającej się działalności w całej Europie, chcemy wykorzystać obecność w Ameryce Północnej, aby zbudować płynną, międzykontynentalną działalność w zakresie opracowywania, produkcji i dystrybucji filmów oraz tworzyć światowej klasy treści dla odbiorców na całym świecie”.

„Jestem zachwycony, że mogę rozpocząć pełną współpracę z ILBE. Biorąc pod uwagę nasze wcześniejsze sukcesy, dołączenie do firmy jest kluczowym wyróżnieniem dla mojej podróży” – skomentował Salvatore. „Jestem przekonany, że będziemy pracować nad fenomenalnymi scenariuszami i zatrudniać najlepszych aktorów, zawsze utrzymując wysoką jakość kręcenia filmów, o czym świadczy solidny harmonogram, który już przygotowaliśmy na przyszłą jesień”.

Jak ujawniliśmy, ILBE niedawno sfinalizowało amerykańską umowę z Samuel Goldwyn Films na antologię z udziałem kobiet Powiedz to jak kobieta. Poprzednie tytuły familijne i animowane to Arktyczne Psy oraz Maskonury. Funkcja Johnny’ego Deppa Czekając na barbarzyńców zadebiutował w 2019 roku na Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Czy ten post był pomocny?