Skip to content

IATSE mówi „Robimy postęp”, gdy rozmowy z AMPTP kończą się na ten dzień; Unia i producenci zamierzają wznowić negocjacje Tmrw, gdy zbliża się termin strajku

16 de październik de 2021
IATSE HOLLYOOD SIGN

Nieco ponad 48 godzin przed ostatecznym terminem strajku, który zamknie większość Hollywood, IATSE uderzyło tego wieczoru zarówno w optymistyczny, jak i pozbawiony sentymentów ton, gdy rozmowy z AMPTP dobiegły końca.

„Więc, powtarzając, wciąż to robimy”, powiedział członkom krajowego dyrektora wykonawczego komórki nr 800 Chuck Parker w piątek wieczorem, gdy przywództwo po obu stronach odsunęło się od wirtualnego stołu negocjacyjnego na kilka godzin. „Robimy postępy, ale nie osiągnęliśmy jeszcze Linii Celów” – dodał dyrektor gildii dyrektorów artystycznych. „Bądź na bieżąco i bądź przygotowany.”

W tym samym czasie, gdy ekipy przy serialach i filmach na Zachodnim Wybrzeżu, Wschodnim Wybrzeżu, w Atlancie i innych miejscach opuściły dziś pracę, pakując swoje zestawy i inne należące do nich, komórka nr 80 była ostro dosadna. „Pomimo tego, że wciąż siedzimy przy stole przetargowym, starając się o porozumienie, w chwili pisania tego tekstu nie ma planów odwołania strajku” – udał się miejscowy, który chwyty przedstawicieli, rzemieślnik, ratownicy i magazynierzy. do powiedzenia w cyfrowej korespondencji ze swoimi członkami dziś wieczorem.

Oczekuje się, że szef IATSE Matt Loeb, prezes AMPTP Carol Lombardini i ich zespoły negocjacyjne usiądą praktycznie jutro rano, aby sprawdzić, czy to może osiągnąć ten cel i zawrzeć porozumienie. „Strajk zostanie odwołany tylko wtedy, gdy pracodawcy spełnią nasze żądanie i dojdziemy do porozumienia, które można zarekomendować członkom do ratyfikacji” – powiedział komórka 80 w swoim apelu do członków dzisiejszego wieczoru, aby podkreślić stawki.

Słyszymy, że w trakcie wymiany ostatnich propozycji w ciągu ostatnich dwóch dni, związek i przedstawiciele studiów, sieci i streamerów drążą w poszukiwaniu porozumienia. Mandarynki z branży i inni są na wezwanie, aby udzielić porady w sytuacji, w której niektóre zmartwienia mogą wymknąć się spod kontroli, jeśli nie zostaną potraktowane ostrożnie.

Szukasz nowej trzyletniej umowy obejmującej kwestie zwiększonego wynagrodzenia dla asystentów i koordynatorów scenariuszy, podniesienia stawek streamerów, finansowania planów zdrowotnych i emerytalnych, dłuższego czasu realizacji, zwiększenia kar za przerwy na posiłki, wydłużonego okresu odpoczynku i nie tylko, IATSE na 13 października wyznaczył swój termin w piasku.

Jeśli nie dojdzie do porozumienia do godz. 12.01 18 października, około 60 000 członków silnego związku zastrajkuje, ponieważ 98% głosujących członków zatwierdziło na początku miesiąca.

Z wyjątkiem reklam i kablówek premium, którzy są objęci różnymi kontraktami, programy i filmy zostaną zamknięte, a linie pikiet zostaną utworzone w co najmniej 21 lokalizacjach wokół Los Angeles w promieniu wybuchu dla tego, co stało się kryzysem kubańskim w Tinseltown.

#IASolidarność pic.twitter.com/Z5jLLBDqj7

— IATSE // #IASolidarność (@IATSE) 16 października 2021

Tom Tapp przyczynił się do powstania tego raportu

Czy ten post był pomocny?