Skip to content

Hunter × Hunter: Czy Kurapika jest chłopcem czy dziewczyną?

8 de grudzień de 2022
Kurapika

Kurapika jest jednym z bohaterów filmu Łowca × Łowca manga i anime. Jako jedyny ocalały z klanu Kurta, Kurapika zdaje egzamin na łowcę, aby zostać Łowcą z Czarnej Listy i zyskać zdolność zemsty za ludzi i odzyskania ich oczu. Kurapika to bardzo intrygująca postać o wielowarstwowej i złożonej osobowości, dlatego nasza chęć porozmawiania o Kurapice jest całkiem zrozumiała. Dzięki jego imieniu i wyglądowi ludzie nie są pewni, czy Kurapika jest chłopcem czy dziewczyną w serialu, a my odpowiemy na to pytanie za Ciebie.

Kurapika jest niewątpliwie chłopcem Łowca × Łowca. Poza nieco kobiecą twarzą i blond włosami, Kurapia nie ma na sobie absolutnie nic dziewczęcego. Ma nieco kobiecy głos, ale nie ma kobiecych cech cielesnych i odnosi się do siebie, używając męskich zaimków osobowych, co jest zwykle bardzo ważne w serialu anime, aby określić, czy postać jest chłopcem czy dziewczyną.

W dalszej części tego artykułu powiemy Ci, co powinieneś wiedzieć o kwestii Kurapii i jego płci. Teraz jest jasne, że jest chłopcem, ale wyjaśnimy, jak powstał ten problem i dlaczego niektórzy ludzie myśleli, że Inosuke był w rzeczywistości dziewczyną. Jeśli nie jesteś w pełni na bieżąco Łowca × Łowcaprzed nami mogą znajdować się spoilery.

Czy Kurapika jest chłopcem czy dziewczyną Łowca × Łowca?

Ze względu na swój drobny wzrost i nieco androgyniczny wygląd, Kurapika wydaje się być młodszy i ma bardziej stonowane cechy. Ma brązowe oczy, które były szare w serii 2011, ale były niebieskie w serii 1999. On ma blond włosy. Nosi biały pełny kombinezon z treningu pod niebieskim fartuchem, który zakłada na swój debiut w serii, który ma pomarańczową (czerwoną w anime) dekorację rąbka.

Podczas fabuły York Shin przebiera się w swój tabard i strój treningowy. Ma płaskie buty. Nosi smoking dla historii Czarnego Lądu, a podczas operacji ma wszytą literę H po lewej stronie marynarki. Chociaż Kurapika nosi dwa kolczyki, w całej serii widoczny jest tylko jeden. Zaczyna używać czarnych soczewek kontaktowych, aby zakryć swoje czerwone oczy, gdy uczy się Nen.

Kurapika należał do byłego klanu Kurta. Bonusowy Tsuioku-Hen przedstawia Kurapikę jako szczęśliwego, sympatycznego, opiekuńczego i żądnego przygód małego chłopca, co jest sprzeczne z niektórymi aspektami rzeczywistej natury Kurapiki. Dodatkowo premia ujawnia związek Kurapiki z jego dziadkiem (głową Kurta), ojcem i matką.

Kurapika jako małe dziecko prawie spadł z klifu, ale Pairo, jego najlepszy kumpel, uratował go. Kurapika był nietknięty, ale Pairo doznał strasznej kontuzji, przez co miał słabe oczy i nogi, które z każdym dniem wydawały się coraz gorsze. W wyniku poczucia winy z powodu zdarzenia, Kurapika wierzył, że podróż do „zewnętrznego świata” w celu znalezienia największego lekarza dla swojego plemienia będzie jedynym sposobem, aby położyć temu kres.

Jego dowódca jednak odrzucił ten wybór, ponieważ może być szkodliwy, a ludzie to stworzenia, które nie rozumieją jego rasy. Kiedy w końcu pomogli obcej kobiecie o imieniu Shilah, wręczyła im książkę o świecie zewnętrznym do wspólnego czytania i pielęgnowania w ramach podziękowania. Kurapika podszedł do starszego faceta, aby zapytać o książkę (wiedząc, że ją ukradł).

Ostatecznie pozwolił mu przystąpić do testu dzięki nowemu usprawiedliwieniu. Po pilnej nauce i zdaniu wszystkich egzaminów, starszy pan postawił przed nim pewne wymagania i testy, w tym jeden, w którym miał iść z towarzyszem na zakupy z zamkniętymi oczami. Kurapika poszedł z Pairo. Po przejściu ostatniego testu Kurapika w końcu ogłosił, że będzie szukał lekarza dla Pairo w świecie zewnętrznym, aby obaj mogli wyruszyć w globalną trasę koncertową.

Brygada Duchów ostatecznie zabija klan dla ich bardzo cennych szkarłatnych oczu, pozostawiając po sobie setki wyłupionych zwłok. Kurapika, jedyny żyjący członek jego plemienia, obiecuje przywrócić każde oko, które zostało skradzione z jego miasta, i postawić Drużynę Duchów przed wymiarem sprawiedliwości.

W końcu zdecydowaliśmy się dać wam krótki przegląd wyglądu Kurapiki i jego historii, abyście mogli sami potwierdzić, że jest chłopcem, ale także dlaczego ludzie myślą, że może być dziewczyną. W następnej sekcji przeanalizujemy jego osobowość, aby ustalić, czy rzeczywiście zachowuje się jak chłopiec, czy nie.

Czy Kurapika zachowuje się jak chłopiec z serialu?

Kurapika spędza dużo czasu z książkami. Pochłania wszystkie informacje i szczególnie interesuje się książkami historycznymi. Kurapika z biegiem czasu rozwinął niesamowity osąd i ma doskonałe umiejętności interpersonalne. Pozostaje stoicki, inteligentny, rozważny i dokładny. Wierzcie lub nie, Kurapika nienawidzi wszelkiego rodzaju przemocy. Z natury miłujący pokój, trudno mu się zmusić do użycia przemocy.

Kurapika to mądra i fajna osoba z ogromną ilością informacji. Jest osobą osądzającą, która łatwo rozgrzewa się do ludzi, mimo że jest nieśmiała. Początkowo jego odosobnienie od ludzi utrzymuje go w moralności i zrównoważeniu, ale jego serce jest skażone rozpaczą i złością. Kurapika przywiązuje swoje serce do nowych ludzi i zachowuje introwersję, aby skoncentrować się na swoim celu po traumie spowodowanej utratą wszystkich, których kochał, gdy miał dwanaście lat. Jednak Kurapika potrafi być kochająca i opiekuńcza, uśmiechając się, gdy jej kumple są zadowoleni.

Chociaż Kurapika publicznie deklaruje, że chce dołączyć do społeczności łowców z czarnej listy i że jego ostatecznym celem jest schwytanie gangu rabusiów, którzy zamordowali jego rodzinę, w rzeczywistości Kurapika jest gotów całkowicie skompromitować swoją moralność i zaangażować się w nieuczciwe praktyki biznesowe, aby do realizacji jego celów. Jeśli ktoś w jakikolwiek sposób obraża pamięć o swoim klanie, jest znany z gwałtownych wybuchów wściekłości.

ZWIĄZANE Z:

30 najsilniejszych postaci Hunter x Hunter (rankingowe)

Kurapika, zmieniając się w profesjonalnego łowcę, wkracza na ścieżkę samozniszczenia. Wyraża swoją udrękę, angażując się w brutalne zachowanie z wściekłości. Ze względu na swoją powściągliwą naturę, Kurapika może czasami być dość nieostrożny i nierozsądny, ale jego przyjaciele są jedynymi, którzy mogą go uspokoić na wystarczająco długo, aby mógł rozsądnie.

Zaczął cenić swoje przyjaźnie i przestał postrzegać je jako słabość, która uniemożliwiała mu osiągnięcie celów. Był także skłonny odłożyć zemstę na Trupie Widmo w zamian za bezpieczeństwo swoich przyjaciół. Po zobaczeniu silnych relacji między pająkami, zwłaszcza lojalności Pakunody, zaczął nawet wątpić w słuszność swojej misji. Ostatecznie jednak to go nie powstrzymało. Ludzie, na których mu zależało, stali się częścią jego pragnień, mimo że przez jakiś czas nie był dostępny, co skłoniło go do poszukiwania większej mocy, aby nikogo nie stracić.

Zaczął odczuwać dotkliwe poczucie straty, gdy zbliżał się do odzyskania oczu swoich braci, ponieważ myślał, że nie ma nikogo i nie ma dokąd wrócić. Kiedy był młodszy, miał bardziej impulsywną postawę i poszukiwanie przygód, podobnie jak Gon. Z drugiej strony Kurapika nieustannie zaciekle chronił swoich kumpli, posuwając się nawet do tego, że uderzył mężczyznę za wygłaszanie obraźliwych uwag.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?