Skip to content

Hunter × Hunter: Czy Killua jest chłopcem czy dziewczyną?

20 de marzec de 2023
Killua

Killua Zoldyck jest jednym z bohaterów Łowca × Łowca. I chociaż historia zdecydowanie koncentruje się na Gon Freecs, główny bohater, Killua, przez lata stał się tak popularny, że udało mu się przyćmić Gona w oczach wielu fanów. Ze wszystkich Łowca × Łowca postaci, Killua jest zdecydowanie jednym z ciekawszych i naprawdę ma jedną z najlepszych historii w całej mandze. Ale ze względu na jego kobiecy wygląd ludzie nie są pewni, czy Killua jest chłopcem czy dziewczyną w serialu, a my odpowiemy na to pytanie.

Kilua Zoldyck jest niewątpliwie chłopcem Łowca × Łowca. Poza nieco kobiecą twarzą i srebrnymi włosami, Killua nie ma na sobie absolutnie nic dziewczęcego. Ma nieco kobiecy głos, ale nie ma kobiecych cech cielesnych i odnosi się do siebie, używając męskich zaimków osobowych, co jest zwykle bardzo ważne w serialu anime, aby określić, czy postać jest chłopcem czy dziewczyną.

W dalszej części tego artykułu powiemy ci, co powinieneś wiedzieć o kwestii Killuy i jego płci. Teraz jest jasne, że jest chłopcem, ale wyjaśnimy, jak powstał ten problem i dlaczego niektórzy ludzie myśleli, że Killua był w rzeczywistości dziewczyną. Jeśli nie jesteś w pełni na bieżąco Łowca × Łowcaprzed nami mogą znajdować się spoilery.

Czy Killua Zoldyck jest chłopcem czy dziewczyną Łowca × Łowca?

Killua ma niebieskie oczy i białe lub srebrne włosy, które zawsze mają kolczasty wygląd. Jego oczy dostosowują się do jego nastroju, stają się ostrzejsze i węższe, gdy przechodzi w tryb zabójcy. Często jest w dobrej formie fizycznej, ale w łuku Chimera Ant pokazano, że jego mięśnie ciała, szczególnie jego mięśnie piersiowe i mięśnie brzucha, są bardzo stonowane. Oczy Killuy w wersji mangi Nippon Animation zostały zmienione na zielone w wydanych odcinkach OVA.

Killua często ubiera się w luźne stroje, a jego ulubionym zestawem są ciemne koszule z długimi rękawami. Jego koszule mają zwykle golfy. W mandze i wersji animowanej Madhouse Killua zwykle ma długie, workowate spodnie, ale wersja Nippon Animation sięga mu tylko do kolan. W adaptacji Nippon Animation Killua zakłada również czarne, brązowe i niebieskie buty, w zależności od sytuacji.

Ogólnie rzecz biorąc, Killua jest dwunastoletnim chłopcem o niebieskich oczach i srebrnych włosach, typowych cechach członków jego rodziny, którzy mają zostać głównymi spadkobiercami. Jest inteligentny, bystry i potrafi szybko wymyślić doskonałe strategie. Z behawioralnego punktu widzenia wydaje się mieć coś w rodzaju podwójnej osobowości: ogólnie jest dobry, miły i beztroski, ale w sytuacjach skrajnego niebezpieczeństwa lub gniewu daje się opanować złowrogim morderczym skłonnościom , przemoc i żądza krwi.

Ponadto, podobnie jak wielu Nen z kategorii Transformacji, jest kapryśny i kłamie. Przyzwyczajony od urodzenia do wszelkiego rodzaju tortur wykształcił w sobie niesamowitą odporność, która w połączeniu z jego naturalnym talentem i wyjątkowymi zdolnościami fizycznymi sprawia, że ​​jest w stanie zabić przeciwnika w kilka sekund. Do czasu starcia z mrówkami chimerami Killua będzie jednak skłonny, podążając za naukami swojego brata Illumi, być niezwykle ostrożnym i angażować się w walkę tylko z przeciwnikami, z którymi ma prawie pewne zwycięstwo.

Po odkryciu, że jego blokada psychiczna pochodzi od techniki Nen brata, będzie mógł walczyć nawet z dużo silniejszymi przeciwnikami: igła, którą Illumi wszczepił mu w mózg, tak naprawdę nie tylko zmusiła go do zamrożenia lub ucieczki przed przeciwnikami silniejszy, ale znacznie ograniczył swoje możliwości. Jest wielkim miłośnikiem słodyczy, właściwie wszystkie pieniądze zarobione w walkach na Niebiańskiej Arenie wydaje na cukierki, czekoladki i inne słodycze.

Czy Killua zachowuje się jak chłopiec?

Killua jest po raz pierwszy przedstawiony jako postać, która wydaje się podobna do Gona, ale jednocześnie jest całkiem odmienna i nieco przeciwna jego: bezczelna, szczęśliwa i pełna niegrzecznych pomysłów. Wiadomo, że Killua nie znosi czerwonej papryki. Jest także jedną z postaci serialu o najszybszych umysłach. Chociaż często okazuje pokorę, będąc pewnym własnych osiągnięć, łatwo go upokorzyć, gdy ktoś go komplementuje, zwłaszcza Gon. Killua jest również znany ze swojego obżarstwa i zamiłowania do wszystkiego, co słodkie, o czym świadczy prawie 200 milionów jenów, które wydał na słodycze podczas pobytu w Niebiańskiej Wieży.

Hunter × Hunter Czy Killua jest chlopcem czy dziewczyna

Czekolada to jej ulubiona przekąska, zwłaszcza czekoladowe kulki. Ale jego bezwzględność i zdolność do morderstwa ujawniają jego inne, bardziej śmiercionośne, agresywne i krwiożercze ja. Killua został uwarunkowany, aby mieć wysoką tolerancję na wszystkie formy bólu i różne toksyny po poddaniu go torturom od niemowlęctwa. Killua jest maszyną do zabijania dzięki swojej wyjątkowej sile i zwinności. Spory ze skłonnością Killuy do morderstwa, jego niezachwianym oddaniem dla swoich towarzyszy i jego wrodzoną dobrocią. Killua często doświadcza poważnych trudności, próbując pomóc swoim kumplom, ale ani razu nie wyraził skargi.

Killua zawsze stawia innych przed sobą, narażając swoje życie, a nawet zdrowie. Do tego momentu największą wadą Killuy był strach przed ludźmi potężniejszymi od niego (Irumi, jego starszy brat, jest jednym z nich). Killua przeszedł szkolenie w zakresie zabójstwa od swojego brata, który podkreślał potrzebę zachowania szczególnej ostrożności i konieczności angażowania się w walkę tylko wtedy, gdy zwycięstwo jest pewne. Miał na to wpływ. Jak wielokrotnie powtarzał Biscuit, zwycięstwo nigdy nie jest gwarantowane, a w zależności od okoliczności danej sytuacji osoba może być w stanie pokonać większego przeciwnika.

Większość konfliktów Killuy z tymi przeciwstawnymi ideami ma miejsce w drugiej części serii, kiedy zaczyna stawiać czoła groźniejszym wrogom. Pomimo przepowiedni Biscuita, że ​​pewnego dnia zostanie odrzucony przez Gon w wyniku tego, nadal bardzo trzymał nauki swojego brata w swoim sercu. Killua otrzymuje ultimatum od Biscuit: albo pokonaj Shota, aby zyskać możliwość towarzyszenia Gonowi i walki z Chimerowymi Mrówkami, albo, jeśli Killua przegra, postanowi porzucić Gona i opiekować się nim, gdy dochodzi do siebie.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?