Skip to content

Hollywood Studios przegląda protokoły bezpieczeństwa broni po śmiertelnej strzelaninie „Rust”

26 de październik de 2021
john douglas thompson kate winslet e1623770494325

Tragiczna śmierć autorki zdjęć Halyny Hutchins, która została przypadkowo zastrzelona przez aktora Aleca Baldwina na planie niezależnego westernu Santa Fe Rdza w zeszłym tygodniu wstrząsnął Hollywood, skłaniając do zastanowienia się nad bezpieczeństwem na planie i użyciem broni.

Obecnie trwają rozmowy w głównych studiach telewizyjnych, które w ciągu ostatnich kilku dni dokładnie analizowały swoje zasady dotyczące bezpieczeństwa broni i analizowały potencjalne zmiany.

Hollywood ma długą, trudną historię z bronią, która zawsze wraca w centrum uwagi po tragedii. Pokazy przedstawiające przemoc z użyciem broni są tymczasowo odkładane na półkę po masowej strzelaninie z szacunku dla ofiar. Okresowo zleca się badania nad możliwymi powiązaniami między brutalnymi treściami w filmach, serialach telewizyjnych i grach wideo. Ale broń pozostała podstawą Hollywood; od początków kina byli nieodłączną częścią opowieści ekranowych, umacniając swoją wiodącą rolę w zachodnim gatunku, który Rdza wpada.

Były indywidualne działania oparte na emocjach. Dawny Czarna lista gwiazda Megan Boone, która pochodzi z Florydy, ogłosiła w mediach społecznościowych w 2018 roku, że jej postać z serialu NBC „nigdy więcej nie będzie nosić karabinu szturmowego” w następstwie strzelanina w liceum Parkland.

Po śmierci Hutchinsa Debiutant Showrunner Alexi Hawley napisał wewnętrzną notatkę, którą określił jako „proces emocjonalny”. Oświadczył w nim, że od zeszłego piątku „jest teraz polityka w sprawie Debiutant że wszystkie strzały na planie będą pistoletami Air Soft z błyskami CG dodanymi w poście. W programie nie będzie już „żywej” broni. Bezpieczeństwo naszej obsady i ekipy jest zbyt ważne. Każde ryzyko to zbyt duże ryzyko”.

Debiutant nie będzie sam. Klacz z Easttown reżyser Craig Zobel ujawnił po Rdza incydent, że wszystkie strzały w popularnej limitowanej serii HBO są cyfrowe.

„Nie ma już powodu, by mieć broń załadowaną ślepakami lub czymkolwiek na planie” – napisał na Twitterze. „Powinno być po prostu całkowicie zakazane. Teraz są komputery.

Eric Kripke, showrunner dla Amazon Prime Video Chłopcy, napisał na Twitterze: „Nigdy więcej broni z blankami na żadnym z moich zestawów. Użyjemy błysków VFX. Kto jest ze mną?”

Puryści twierdzą, że używanie pistoletów Air Soft i efektów specjalnych to nie to samo, co prawdziwe, a autentyczny odrzut można uzyskać tylko przy użyciu prawdziwej broni. Ale gdy Zobel skontrował się na temat używania cyfrowych strzałów z broni palnej na ekranie: „Prawdopodobnie możesz to powiedzieć, ale kogo to obchodzi? To niepotrzebne ryzyko”.

W miarę jak trwają dyskusje branżowe, nic nie wskazuje na to, że jakiekolwiek studio lub streamer wdraża ogólną politykę zakazującą „na żywo” broni we wszystkich swoich programach. Jednak protokoły bezpieczeństwa są dokładnie sprawdzane i wzmacniane.

Odczucie, które słyszę jest takie, że większość studiów uważa istniejące zabezpieczenia za wystarczające. Rzeczywiście, często zdarzały się mniej budżetowe filmy niezależne poza systemem studyjnym, które były podatne na wypadki. Rdza miał budżet na przeciętny odcinek wysokiej klasy serialu dramatycznego, około 6-7 milionów dolarów, i napięty 21-dniowy harmonogram kręcenia.

Jako Neal W. Zoromski, weteran rekwizytów, który odrzucił propozycję dołączenia Rdza, powiedziałem Los Angeles Times, początkowo zapytał dla działu pięciu techników, co byłoby standardem w branży. Po ustępstwach, zmodyfikował swoją prośbę do dwóch doświadczonych członków załogi: asystenta mistrza rekwizytów i płatnerza, który obsługuje rekwizyty. Powiedziano mu, że film może sobie pozwolić tylko na jedną osobę wykonującą wszystkie te obowiązki, co skłoniło Zoromskiego do przejścia.

Ze względu na znaczną rozbieżność budżetową między produkcjami studyjnymi i niezależnymi, powszechny zakaz używania prawdziwej broni na planie może być jedynym rozwiązaniem zapewniającym bezpieczeństwo wszystkich projektów — dużych i małych.

Oddolna kampania zakazująca używania prawdziwej broni palnej podczas filmowania już nabiera tempa. Petycja Change.org, zainicjowana przez filmowca Bandara Albuliwi, zebrała od piątku 30 000 podpisów, w tym wsparcie ze strony filmowców i gwiazd, i zwróciła uwagę prawodawców.

Kinematografia to najbardziej zabójcza praca w Hollywood: Śmierć „rdzy” Operator Halyna Hutchins zwraca uwagę na bezpieczeństwo ekip filmowych

Czy ten post był pomocny?