Skip to content

Hell’s Paradise: 10 najpotężniejszych postaci, ranking

5 de kwiecień de 2023
HP10

Piekielny Raj: Jigokuraku, czasami nazywana po prostu Hell’s Paradise, to seria mangi stworzona przez Yūji Kaku, który zarówno ją napisał, jak i zilustrował. Manga została wydana po raz pierwszy 22 stycznia 2018 roku i była swobodnie publikowana w odcinkach na Shonen Jump+ aplikacja i strona internetowa. Shūeisha zebrał i wydał rozdziały w trzynastu tankōbon wolumeny. Seria została wydana w języku angielskim w Ameryce Północnej dzięki licencji VIZ Media. Piekielny raj jest pełen niesamowitych i zapadających w pamięć postaci iw tym artykule postanowiliśmy trochę o nich porozmawiać.

Mianowicie, w tym artykule przedstawimy Ci listę 10 najpotężniejszych Piekielny raj postacie, które pojawiły się w mandze i anime. Zostaną uszeregowani według siły, zaczynając od 10. do 1. miejsca. Nie tylko wymienimy dla ciebie postacie, ale także opowiemy trochę o każdej z nich, abyś wiedział, kim są i dlaczego są tak silni w tej historii.

10. Tamiya Gantetsusai

Przechwalający się i utalentowany wojownik, Tamiya Gantetsusai był znany jako mistrz szermierki w serii, a jego pseudonimy to Smok Ostrza i Niezrównane Osiem Prowincji. Po wycięciu majątku daimyo został skazany na śmierć i aby uniknąć egzekucji, przyjął misję do Kotaku w celu odnalezienia Eliksiru Życia. Jego atrybutem żywiołu jest Ogień.

Gantetsusai jest utalentowanym szermierzem, który jest dobrze znany w całej Japonii po tym, jak został zatrudniony do służby dla daimyo, który go zauważył. Przeżył masakrę skazanych na śmierć ze związanymi rękami, co czyniło go odpowiednim do wzięcia udziału w wyprawie szoguna w celu odnalezienia Eliksiru Życia. Rien zauważył, że zdolność Gantetsusai do zabicia Mōnshin po przybyciu na Kotaku nie była typowa dla człowieka. Gantetsusai zdołał przetrwać najazd na Hōrai wystarczająco długo, by zabić Tao Fa, Sennina na poziomie Tensena, i pomóc w pokonaniu zjednoczonych Kishikai z Ju Fa i Tao Fa.

9. Shion

Kolorystyka Shiona

Wcześniej znany jako Yamada Asaemon Shion, Shion jest byłym klanem Yamada Asaemon i jest przy tym wyjątkowo potężny. Zgodził się wziąć udział w misji Kotaku w celu odzyskania Eliksiru Życia jako monitor przestępcy Akaginu i jest jedną z najbardziej utalentowanych i ukochanych postaci w serii. Jego elementarny atrybut to Drewno.

Moce i zdolności Shiona są naprawdę ogromne i uznano go za jednego z najbardziej utalentowanych wojowników klanu Yamada. Ma dużą szybkość, świetny refleks, jest silny i biegle posługuje się swoją bronią, a także Tao. Jest też niezwykle inteligentny i spostrzegawczy, a także geniusz taktyczny z dużymi zdolnościami analitycznymi, co pozwoliło mu odnieść taki sukces i przetrwać misję. Szczyt jego mocy został zademonstrowany w zwycięstwie nad Mu Dan.

8. Yuzuriha

Yuzuriha

Yuzuriha jest znaną kunoichi, która była wyjątkowo utalentowana i była jedną z najlepszych kunoichi swoich czasów. Jest także kryminalistką z celi śmierci, która zgodziła się udać do Kotaku w celu odzyskania Eliksiru Życia, aby mogła uzyskać królewskie ułaskawienie za swoje zbrodnie. Jej elementarnym atrybutem jest Ziemia.

Ze względu na swoją kryminalną przeszłość i zdolności jako kunoichi, Yuzuriha została uznana za zbyt niebezpieczną, by żyć i została po prostu skazana na śmierć. Była tak utalentowana, że ​​w pojedynkę dokonała nalotu na Zamek Sagiwa i skutecznie wyeliminowała każdego pomocnika. Miała dość siły, by trzymać związane ręce i przeżyć rzeź skazanych na śmierć. Należy wspomnieć, że Yuzuriha była jedynym przestępcą podróżującym do Kotaku, który faktycznie był świadomy siły życiowej znanej jako Tao lub „ki” i mógł z niej korzystać w pełni świadomie.

7. Yamada Asaemon Jikka

Yamada Asaemon Jikka

Jikka to kolejny potężny Asaemon z klanu Yamada, który również był częścią wyprawy mającej na celu odzyskanie Eliksiru Życia z Kotaku. Monitorował przestępcę Hōrubō, który ostatecznie został zabity przez Chōbei. Następnie pozwolono mu wrócić na stały ląd, ale później wrócił na wyspę, aby kontynuować poszukiwania eliksiru. Jego atrybutem żywiołu jest Ziemia.

Jikka, trzeci w rankingu Asaemon, jest niewątpliwie utalentowany, ponieważ klan Yamada uważa go za jednego ze swoich najpotężniejszych członków. Stał się jedyną osobą w historii, która uciekła z Kotaku żywcem, nie napotykając żadnego ryzyka, wyczyn, któremu mógł sprostać nawet inny Asaemon. Po zobaczeniu, jak Jikka z łatwością pokonuje połączonego z Zhu Jin Banko, Gantetsusai doszedł do wniosku, że Jikka posiada umiejętności niezbędne, by stać się znanym jako Zabójca Bogów.

6. Zhu Jin

Zhu Jina

Zhu Jin to kolejny główny antagonista w serii i, podobnie jak inne postacie z tej listy, jest jednym z najpotężniejszych członków Lorda Tensena w Kotaku. Znany jest jako Tathātā Yuanjun, a jego żywiołem jest Woda. Podobnie jak Ju Fa, jest płynny pod względem płci, co oznacza, że ​​jest jednocześnie mężczyzną i kobietą. Kiedy po raz pierwszy zmierzyli się z nim, Shion natychmiast zdał sobie sprawę, że Zhu Jin jest zbyt potężny, by walczyć, chociaż nie był sam. Ma ogromną siłę i całkowite opanowanie swojego Tao, dlatego też był bliski zabicia Gabimaru w ich walce. Jest także dowódcą Lorda Tensena.

5. Ju Fa

Ju Fa

Ju Fa jest jednym z głównych antagonistów Piekielny raj i jeden z najpotężniejszych członków Lorda Tensena, znany również jako Wielki Cesarz Akszobhja. Utrzymuje płeć męską, chociaż jest płynny płciowo. Jego atrybutem żywiołu jest Ogień. Ju Fu jest jednym z dowódców Kotaku, co oznacza, że ​​sprawuje kontrolę nad Dōshi, Mōnshin i Sōshin. Jest utalentowanym wojownikiem i jest dość silny fizycznie, dlatego był w stanie pokonać obu braci Aza ze względną łatwością, gdy walczyli.

4. Aza Chōbei

Kolorystyka Chobe

Aza Chōbei to notoryczny przestępca znany jako Król Bandytów. Popełnił liczne zbrodnie i został wybrany jako realny kandydat do udania się do Hell’s Paradise w celu odzyskania Eliksiru Życia, który zapewniłby mu królewskie ułaskawienie. Jego brat, Aza Tōma, był jego monitorem. Jego atrybutem żywiołu był Metal.

Chōbei to potężny przestępca, który potrafi przejąć kontrolę nad miastem pełnym bandytów i terroryzować Iyo. Jikka uważał, że Chōbei mógł otrzymać nawet sto wyroków śmierci ze względu na jego bogatą historię kryminalną. Jeden z Dōshi był zdumiony jego zdolnościami i zdał sobie sprawę, że posiada umiejętności niezbędne do wykorzystania Tao. Fakt, że Chōbei był w stanie pokonać Dōshi, pomimo faktu, że ten ostatni był lepiej poinformowany o Tao i otrzymał specjalistyczne instrukcje od Lorda Tensena, jest kolejnym dowodem jego umiejętności.

3. Shugen

1680685541 568 Hells Paradise 10 najpotezniejszych postaci ranking.webp

Yamada Asaemon Shugen jest drugorzędnym antagonistą w serii, ale mimo to jest wyjątkowo potężną postacią. Był utalentowanym shinobi i zabójcą w służbie Shoguna i był liderem drugiej drużyny wysłanej w celu odzyskania Eliksiru Życia. Ale kiedy Shugen zauważa, że ​​pierwsi członkowie zespołu zostali zabici, rozkazał swoim ludziom zabić wszystkich i wszystko, co znajdzie się w zasięgu wzroku.

Shugen był uważany przez współczesnych mu za najsilniejszego Asaemona w klanie Yamada. Doshi, uczniowie Lorda Tensena, którzy są bardziej utalentowani w posługiwaniu się Tao niż jakikolwiek człowiek, również został przez niego pokonany. Ponadto Shugenowi prawie udało się zabić Gantetsusai, mimo że był w stanie pokonać znanego i silnego szermierza. W końcu Shugen stałby się jedną z nielicznych osób w ciągu tysiąca lat, które przeżyłyby i uniknęły przerażających doświadczeń, jakie ma do zaoferowania Kotaku, w tym stworzeń i wyznawców Lorda Tensena.

2. Gabimaru

1680685541 442 Hells Paradise 10 najpotezniejszych postaci ranking.webp

Głównym bohaterem jest Gabimaru Piekielny raj manga i anime. Wychował się w kulturze zabijania i jest najsilniejszym ninja w Iwagakure. Ze względu na brak czucia, jest nazywany „Gabimaru the Hollow”. Jest zakochany w swojej żonie, córce sołtysa, która traktuje go inaczej niż innych ludzi. Aby wieść normalne życie z żoną, zamierzał zerwać wszelkie więzi ze swoją społecznością, ale został fałszywie oskarżony i wzięty do niewoli przez sojuszników. Jego atrybutem żywiołu jest Ogień.

Uważa się, że cudowne dziecko Shinobi, Gabimaru, jest zbyt niebezpieczne, by stawić mu czoła. Dorastając, Gabimaru miał naturalny dar, który nie tylko pomógł mu stać się jednym z niewielu wybranych dzieci, które przetrwały brutalne reżimy treningowe Iwagakure. Ze względu na swoją notoryczną skłonność do zabijania swoich celów, był postrzegany przez społeczeństwo jako maniakalny potwór. Gabimaru udowodnił, że jest więcej niż zdolny do pokonania swoich przeciwników w pojedynkę, nawet gdy ma przewagę liczebną. Po dotarciu do Kotaku, Gabimaru stał się jednym z pierwszych ludzi od tysiąca lat, którym udało się pokonać wyzwania stawiane przez wyspę, dotrzeć do Hrai, gdzie wcześniej mieszkał Lord Tensen, i uciec.

1. Rien

Rien

Rien jest głównym antagonistą w Piekielny raj manga i jej najpotężniejsza postać bez wątpienia. Rien był Senninem klasy Tensen, który był faktycznym władcą Kotaku, twórcą Tensenów i przywódcą Lorda Tensena w tym samym czasie. Eksperymentowała z Tao w niespotykany dotąd sposób, a wszystko to w celu ożywienia jej zmarłego męża, Jofuku, dla którego była gotowa wyeliminować życie w całej Japonii. Jej elementarnym atrybutem była Ziemia.

Będąc Tensenem, Rien posiadała nadprzyrodzone zdolności, które były lepsze od Senninów, którzy jej służyli i nie dorównywały żadnemu śmiertelnikowi. Była również znacznie potężniejsza niż inni Tensenowie pod jej przywództwem. Dlatego Rien może być postrzegany jako największe zagrożenie w świecie Jigokuraku manga. Jikka doszedł do wniosku, że nie byłoby realnej metody skutecznego pokonania Rien, nawet gdyby on i dziewięciu ocalałych z nim ludzi walczyli z nią 10 000 razy, używając jego konkretnej instytucji, co, jak twierdzi, jest w 100% poprawne.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?