Skip to content

Hell’s Paradise: 10 najlepszych cytatów z anime i mangi

1 de kwiecień de 2023
HPQ

Piekielny raj: Jigokurakuczasami określane jako po prostu Piekielny raj, to seria mangi stworzona przez Yūjiego Kaku, który zarówno ją napisał, jak i zilustrował. Od 22 stycznia 2018 do 25 stycznia 2021 był swobodnie serializowany na Shonen Jump+ aplikacja i strona internetowa. Shūeisha zebrał i wydał rozdziały w trzynastu tankōbon wolumeny. Seria została wydana w języku angielskim w Ameryce Północnej dzięki licencji VIZ Media. Akcja rozgrywa się w epoce Edo w Japonii i koncentruje się na dążeniu do nieśmiertelności przez zabójcę Asaemona Sagiri i ninja Gabimaru. Pierwszy odcinek serii anime wyprodukowanej przez MAPPA miał światową premierę 1 kwietnia 2023 roku.

Ta lista obejmie w sumie 10 największych Piekielny raj: Jigokuraku cytaty, które musisz znać z różnych rozdziałów i odcinków. Cytaty pochodzą z różnych kontekstów i sytuacji, a my zdecydowaliśmy się pogrupować je na podstawie przesłania, jakie niosą.

1. „Moje własne życie ma najwyższy priorytet i nie planuję umrzeć. Moim jedynym celem jest przeżycie i powrót do domu. Do domu mojej żony. Nie mam zamiaru poświęcać swojego życia. Ale w przeciwnym razie poświęcę wszystko, co trzeba. Moje ideały, rozum, sens, nawet moje człowieczeństwo. —Gabimaru (rozdz. 67)

Ten cytat jest w rzeczywistości bardzo realistycznym przedstawieniem Gabimaru jako postaci oraz wszystkich jego wartości i ideałów. Jako główny bohater, Gabimaru był bardzo zorientowany na cel, a powrót do domu, do ukochanej żony, był celem, który chciał osiągnąć. Wszystko inne było absolutnie nieistotne i aby ponownie zobaczyć uśmiechniętą żonę, był naprawdę gotów poświęcić wszystko inne.

2. „Czy ktoś z nas jest naprawdę bez grzechu? Wygląda na to, że bardzo cierpisz. Ale akty żalu i refleksji… są ​​częścią zadośćuczynienia. Jeśli pojawi się choćby jedna osoba, która cię zaakceptuje… to… czy to nie wystarczy? — Yui (rozdz. 5)

Yui była bardzo łagodną osobą, o ile przedstawiał ją Kaku, ale była też wyjątkowo miła i niesamowicie inteligentna, a także spostrzegawcza. Przejrzała Gabimaru i to właśnie Yui dała Gabimaru poczucie sensu życia. Umiała posługiwać się słowami, tak jak Yuzuriha, i wiedziała, jak dotrzeć do najgłębszych, najbardziej ukrytych części duszy Gabimaru.

3. „Dokonam wyczynów, aby wstrząsnąć ziemią i niebem! Wtedy moje imię przejdzie z pokolenia na pokolenie i stanie się legendą. Dopóki nie będą opowiadać o mnie bajek na dobranoc! Nazwa „Tamiya Gantetsusai” będzie żyła wiecznie! Uwierz w to! Mój obraz, moje słowa! Będą malować obrazy i pisać opowieści daleko w przyszłość i jeszcze dalej! To jest prawdziwa nieśmiertelność!!” —Tamiya Gantetsusai (rozdz. 27)

Cóż, ci, którzy znają Tamiya Gantetsusai, będą wiedzieć, że to najlepszy, nie… nie najlepszy, najdoskonalszy sposób, w jaki Tamiya Gantetsusai rzeczywiście się przedstawił. Facet był tak ekstrawagancki i chełpliwy, jak tylko się da, ale to było częścią jego wrodzonego uroku i powodem, dla którego jest jedną z najlepszych postaci drugoplanowych w serii.

4. „Misja? Całe to gówno związane z honorowym obowiązkiem? Nie potrzebuję tego więcej. Możesz teraz odpocząć. Całe życie okłamywałeś siebie, tak? To koniec drogi, więc bądź teraz szczery… Śmiało i myśl o tym, co chcesz. Twoja rodzina? Może kot domowy? Albo kochanka, którego zostawiłeś? Wyobraź sobie siebie przyciśniętego do niej. I idź dalej w tej pięknej wizji.” — Yuzuriha (rozdz. 43)

Yuzuriha, jak kiedyś powiedział jej Gabimaru, rzeczywiście miała rąbka na słowa i chociaż była kombinacją różnych elementów, wyróżniała się wśród postaci drugoplanowych nie tylko dlatego, że była ładna i utalentowana wojowniczka, ale także dlatego, że była dość rozsądna, bardzo głęboka i wysoce inteligentna, co również znajduje odzwierciedlenie w tym cytacie.

5. „Te sukcesy i porażki będą trwały długo. Od wieków, bez końca. Nasze dzieła zakwitną, uschną, odrodzą się na nowo i ponownie popadną w ruinę. Wierzyłem, że tym razem w końcu przeżyje… ale nie – cykl się toczy. Bez końca wracamy do początku. Raz za razem nasze nadzieje są rozwiane. Czując się tak, jakbyś podróżował między rajem a samym piekłem”. —Rien (rozdz. 95)

Jako główny antagonista serii, Rien miał więcej niż jeden moment w serii, ale ten cytat jest bardzo dobrym przykładem tego, jak i dlaczego Rien był tak dobrym złoczyńcą. Miał w sobie nutę filozoficzną i chociaż był tak niebezpieczny i bezwzględny, jak można się było spodziewać, za tym wszystkim kryła się wrodzona filozofia i dlatego Rien był tak przekonujący – sam w to głęboko wierzył.

6. „Dzięki mojej pracy byłem świadkiem ostatnich chwil wszelkiego rodzaju ludzi. Kiedy są na skraju śmierci, dostrzegam, co kryje się w ich sercach. Ostrze odzwierciedla prawdziwą naturę człowieka. Niektórzy mogą blefować i zachować odważną minę do samego końca… niektórzy stają się zdesperowani i trzymają się życia… podczas gdy inni oszukują się, akceptując śmierć. —Yamada Asaemon Sagiri (rozdział 1/odc. 1)

Obok Gabimaru, Yamada Asaemon Sagiri był naprawdę wspaniałą postacią i postacią, która pokazała, ile Kaku zainwestował w tworzenie swoich postaci. Otaczała ją aura tajemniczości i mądrości, ale też dużo doświadczenia i umiejętności. Ten cytat jest odzwierciedleniem tego ostatniego i była to jej pierwsza duża replika w całej serii, a także miała duży wpływ na Gabimaru.

7. „Nie… mam sposobu na słowa takie jak ty. Więc trudno to wyjaśnić, ale to, co pamiętam, to małe rzeczy. Jak jej głos. Lekki, przewiewny… wolny i płynny. nie wiem jak to opisać. I jak jej oczy się zwęziły, kiedy się uśmiechała. I jej długie, miękkie palce. I sposób, w jaki jej włosy pachniały, gdy wietrzyła je bryza. W ładne dni, kiedy siedzę na łonie natury, wyczuwam ją wśród słońca, trawy i kwiatów. Nawet teraz. Yui. To jej imię. Yui… ona nie jest iluzją. Mogę to poczuć. To może nie jest dowód, którego chcesz, ale to wszystko, co mam. Jedynym sposobem, aby się upewnić, jest powrót do domu, do niej. —Gabimaru (rozdz. 52)

Uczucia Gabimaru do Yui były dość oczywiste i młodzi shinobi nie zawracali sobie głowy ukrywaniem tego, oczywiście gdy Sagiri je odkrył. W ten sposób opisał Yui i jej wpływ na niego i jego życie Yuzuriha i jest całkiem namacalne i widoczne, że Gabimaru naprawdę kochał Yui i że naprawdę zmieniła jego życie.

8. „To jest lekcja, której wy, nieśmiertelni, wkrótce się nauczycie. Ulotna natura śmiertelnego życia. Ta waga. Ten terror. —Szion (rozdz. 42)

Shion był dziwną postacią, ale mimo to jest uwielbiany przez większość fanów i dla wielu jest ulubioną postacią drugoplanową. Miał też nutę filozoficzną i był zupełnie inny niż na przykład Tamiya Gantetsusai, który był znacznie bardziej ekstrawertyczny niż on. Ten cytat doskonale ilustruje kim był Shion i jak wyróżniał się na tle innych postaci.

9. „Ludzie są istotami pełnymi wątpliwości i niezdecydowania. To w istocie jest esencją Tao. Wahanie się między skrajnościami jest tym, co sprawia, że ​​ludzie są tak znakomici. Miłość i nienawiść. Życie i śmierć. My Tensen nie wiemy nic o miłości ani o śmierci. Więc, aby szukać bardziej odpowiedniego materiału, w tym momencie…? Po prostu nie do pomyślenia. A teraz, kiedy eliksir jest gotowy? Tym bardziej. Dojście do porozumienia z wami jest teraz zupełnie niemożliwe. Jeśli zgodzisz się teraz opuścić to Sanktuarium… Nie będę cię zatrzymywał. Ale zawieszenie broni… nie ma sensu. W tej chwili wszystko, co każda ze stron może zrobić, to ukraść więcej istnień drugiej stronie”. —Gui Fa (rozdz. 81)

Ten cytat Gui Fa został wybrany, ponieważ odzwierciedla wiele pomysłów analizowanych i omawianych w całej serii. Jest to oczywiście odzwierciedlenie osobowości Gui Fa, bez wątpienia, ale rzeczy, o których mówił, to także te idee, które Kaku analizował i mówił przez całą serię, a punkt widzenia Gui Fa był tylko jedną z wielu pokazanych perspektyw w serii.

10. „Czy tacy bez wątpienia w ogóle istnieją? A jeśli tak, czy ten brak przekłada się na siłę? Wielokrotnie stawałem twarzą w twarz z wątpliwościami. Mój własny. Jak również wątpliwości żywione przez silnych. Walczymy, wątpimy i znów walczymy. Jeśli porzucenie takich wątpliwości jest drogą samuraja, to ja samurajem nie jestem. Ponieważ odmawiam pozostawienia takich rzeczy za sobą. Do gorzkiego końca pozostaję mglisty i źle zdefiniowany. Bo taki właśnie jestem”. —Yamada Asaemon Sagiri (rozdz. 120)

I chociaż pierwszy cytat Yamady Asaemona Sagiri, który wymieniliśmy, był kluczowym momentem w całej serii, ten jest prawdopodobnie jednym z najlepszych przedstawień jej jako postaci. Taka była Yamada Asaemon Sagiri i jakie były jej ideały. Tak postrzegała świat i jak jej postrzeganie świata wpływało na jej słowa i czyny.

  • Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?