Skip to content

HBO Max zamawia hiszpańską wersję „Zdrajców”; Remake holenderskiego formatu Adventure oznacza pierwszą komisję od czasu europejskich oryginałów Halt

13 de lipiec de 2022
The Traitors LM11075

Na początku tego miesiąca okazało się, że HBO Max wstrzymuje rozwój oryginalnych programów w kilku częściach Europy. Hiszpania była jednym z dwóch terytoriów chronionych przed strategiczną zmianą, a dziś streamer ujawnił, że dostosowuje holenderski format psychologicznej przygody Zdrajcy dla kraju iberyjskiego.

Gestmusic z Banijay Iberia wyprodukuje lokalną wersję programu RTL stworzonego przez IDTV, z hiszpańskim serialem, Zdrajcy España, do ośmiu odcinków po podpisaniu umowy z międzynarodowym oddziałem sprzedaży All3Media. Adaptacja zakończyła się kręceniem filmu w klimatycznym zamku w Hiszpanii, w którym bierze udział 18 sławnych uczestników i którego gospodarzem jest aktor i reżyser Sergio Peris-Mencheta.

Prowizja jest godna uwagi dla HBO Max, ponieważ wycofuje się z oryginalnej produkcji w Europie Środkowej, gdzie HBO ma ugruntowaną pozycję i w niektórych przypadkach wspiera lokalne społeczności produkcyjne przez 15 lat, oraz w krajach skandynawskich. Plany dotyczące oryginałów z Holandii i Turcji również zostały wstrzymane po niespełna roku. Hiszpania i Francja zostały spuszczone z haka, a rodzic HBO Max, Warner Bros. Discovery, władał siekierą gdzie indziej, próbując znaleźć oszczędności warte 3 miliardy dolarów w ciągu dwóch lat.

Termin oznacza, że ​​prawdopodobnie nastąpią zwolnienia w Europie, ale źródła wskazują, że ich charakter prawdopodobnie będzie znany dopiero we wrześniu, gdy europejski sektor telewizyjny tradycyjnie wygasa w miesiącach letnich.

Intensywna gra psychologiczna, w której gracze muszą zdecydować, komu mogą zaufać, Zdrajcy został już oddany do użytku w Wielkiej Brytanii, USA, Norwegii, Francji, Belgii i Australii. Amerykańska wersja jest w produkcji w Peacock, jak ujawniono w kwietniu Wszykina, z prezentacją Alan Cumming, podczas gdy BBC One złożyło zamówienie na dwa sezony pod koniec zeszłego roku. Claudia Winkleman jest dołączona do gospodarza. Oba są produkowane przez Studio Lambert firmy All3.

Format przedstawia celebrytów, których zadaniem jest wykonanie szeregu wyzwań w celu zdobycia nagrody pieniężnej. Ale haczyk polega na tym, że trzech z nich zostało wybranych na zdrajców i muszą opracować plan kradzieży nagrody, zamiast dzielić ją między resztę.

Dyrektor generalny IDTV Marc Pos i dyrektor kreatywny Jasper Hoogendoorn stworzyli format, który został następnie rozwinięty w jednostce kreatywnej RTL. Rozpoczęty w marcu 2021 jako De Verraders na RTL4 wyniósł 43% wśród dorosłych w wieku 25-54 lata i 50% wśród dorosłych w wieku 16-24 lata. Druga seria została zamówiona po wyemitowaniu dwóch odcinków pierwszej serii. Druga seria miała miejsce w kwietniu, a trzecia jest w drodze.

Annelies Sitvast, szefowa produkcji nieskryptowanej, HBO Max EMEA, powiedziała: „Cieszymy się, że możemy wprowadzić Zdrajcy HBO Max gwarantuje, że ten intrygujący format zaoferuje zaciekłą bitwę między dobrem a złem, w której nikt nie wie, komu zaufać, a my nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak rozwijają się plany wszystkich graczy. Walka psychologiczna między zawodnikami, niesamowita sceneria i niesamowitymi uczestnikami to przepis na sukces.”

Czy ten post był pomocny?