Skip to content

HBO Max: Nieskryptowalna społeczność „zdewastowana” przez cięcia; Axe spada mocno na różnorodne łupki i kije

20 de sierpień de 2022
mia emani jones louise barnard tamaris sepulveda

David Zaslav lubi swoje analogie do wyścigów samochodowych.

Prezes i dyrektor generalny Warner Bros. Discovery powiedział niedawno: „Jeśli biznes liniowy to samochód wyścigowy, mamy zespół kierowców wyścigowych”. „Kiedy słyszymy hałas lub jest na trzecim biegu, wiemy, jak to naprawić. To biznes, który dobrze znamy” – powiedział w rozmowie z firmą o wynikach za II kwartał.

Uważa, że ​​to samo dotyczy nieskryptowanego biznesu telewizyjnego, chleba i masła Discovery, co jest jednym z powodów, dla których nieskryptowalny oddział HBO Max, kierowany przez Jennifer O’Connell, został zlikwidowany w ramach ostatniej rundy zwolnień.

Społeczność bez skryptów jest jednak zdenerwowana, że ​​zabrał ten konkretny samochód z drogi.

HBO Max odniósł sukces w krótkim czasie zlecając oryginalną serię rzeczywistości; Wyspa FBoy, program randkowy prowadzony przez Nikki Glaser, jest powszechnie uważany za hit. Chociaż streamer nie ujawnia ocen, w sierpniu zeszłego roku zauważył, że serial miał największy weekend premierowy dla oryginalnej serii Max, wybijając się na zatłoczonym rynku z udziałem Kawaler wszechświatMiłość jest ślepa oraz Wyspa miłości.

Selena + Szef Kuchni, format gotowania prowadzony przez Tylko morderstwa w budynku gwiazda Selena Gomez, była wczesnym hitem pandemicznym IPC, który trwa już cztery sezony, i Legendarnyseria konkursów voguing z Dziwne oko producent Scout Productions został pochwalony za wprowadzenie czegoś świeżego i bardziej zróżnicowanego do przestrzeni konkursowej.

Biorąc pod uwagę, jak trudne stało się uruchomienie nowego formatu rozrywkowego, nie jest to złe dla usługi, która ma niewiele ponad dwa lata.

HBO Max stał się jednym z najlepszych miejsc docelowych do opracowywania i kupowania projektów premium bez skryptów z niespodzianką. Dla wielu zmartwieniem jest to, że nowo połączona usługa – połączenie HBO Max i Discovery+, która ma zostać połączona latem przyszłego roku – nie będzie i że w dużej mierze ograniczy się to do budżetów. „Dewastujące”, jak podało jedno ze źródeł w Wszykina.

Wiadomo, że streamer płaci prawie 2 miliony dolarów za godzinę za seriale bez scenariusza, co jest prawie czterokrotnie wyższą kwotą niż zwykły pułap Discovery, poza okazjonalnymi, głośnymi projektami prowadzonymi przez talenty. Producenci i agenci obawiają się, że zespoły kierowane przez Discovery będą szukać więcej 90-dniowy narzeczony koniec Wyspy FBoy. Podczas gdy ten pierwszy jest ogromnym hitem w znacznie niższej cenie, te programy są niezwykle rzadkie do znalezienia i mogą stać się jedynym celem kanału lub usługi.

Jednak wciąż jest nadzieja na przyszłe sezony Wyspa FBoy, Selena+Chef oraz Legendarny. Termin rozumie, że w tych programach nie podjęto jeszcze decyzji o odnowieniu lub anulowaniu.

Wciąż jest jeszcze kilka głośnych programów zamówionych przez O’Connell i jej zespół, które są aktywne.

Odrodzenie Projekt Greenlight, dając nowicjuszom możliwość wyreżyserowania własnego filmu fabularnego, jest w produkcji Issy Rae, Zatoczka Schitta gwiazda i twórca Dan Levy wciąż przygotowuje serię konkursową Wielki Brunch z Stół szefa kuchni producent Boardwalk Pictures i Jason Momoa wciąż montują serię zawodów wspinaczkowych Wspinaczka.

„Te programy są teraz bezpieczne” – mówi źródło „Wszykina”. „Ale żadne projekty nie są całkowicie bezpieczne. Wszystko jest oceniane. Będą się im wszystkim przyglądać, teraz wszystko jest napędzane przez finanse, więc tylko dlatego, że dzisiaj jest to bezpieczne, nie oznacza, że ​​nie spojrzą jeszcze raz i nie powiedzą: „Może odpisanie podatku byłoby lepsze”.

Dwa dni po tym, jak HBO w końcu potwierdziło zwolnienia – o takich ruchach, szczególnie w przypadku nieskryptowanych, mówiło się od ponad dwóch miesięcy – cięcia zostały dodatkowo skoncentrowane, gdy okazało się, że część nieskryptowanych programów zostanie odcięta od Platforma.

Obejmowały one O ostatniej nocy, ponowne uruchomienie Bajki prowadzone przez Stephena i Ayeszę Curry, program randkowy z narracją Natashy Rothwell 12 dat świątktóry został szybko odnowiony na drugi sezon po pierwszym wyemitowaniu, a format randkowy hostowany przez Yvonne Orji Moja Mamo, Twój Tato, oprócz filmów dokumentalnych Pokolenie zgiełkudramat YA Rodzaj + jon i mnóstwo seriali animowanych, w tym setki godzin Ulica Sezamkowa promocje.

Jeden twórca, którego program miał zostać wycofany z usługi, powiedział Wszykina, że to „łamiące serce”. „To dwa lata mojego życia i wielu współpracowników minęły” – powiedział autor.

Innym niefortunnym produktem ubocznym tych decyzji biznesowych jest efekt domina pod względem różnorodności. Spójrz na tę listę programów, które są wyciągane; O ostatniej nocy, 12 datach świąt Bożego Narodzenia i mojej mamie, twoim tacie wszystkie były kierowane przez różne gwiazdy. Duża część nieskryptowanego zespołu HBO Maxa była również zróżnicowana: trzy czarne kobiety, w tym starszy wiceprezes, Rebecca Quinn zajmująca się oryginalnymi programami non-fiction i Azjata.

„To była bardzo inkluzywna grupa” – mówi jedno ze źródeł. „Jeśli spojrzysz na wszystkich ludzi, których puszczają i wszystkie pokazy, które są przyciągane, to jest jak wybielanie. To nie jest część ich równania, kiedy podejmują decyzje, ale myślę, że ich to nie obchodzi”.

Jak bardzo im zależy i na czym im zależy, stanie się jasne w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Czy ten post był pomocny?