Skip to content

Gwiazdy późnej nocy nie tracą nadziei, gdy pisarze zbliżają się do strajku

22 de kwiecień de 2023
GettyImages 1427369819

Sektor telewizji nocnej jako pierwszy ucierpi, jeśli dojdzie do strajku scenarzystów, a jego gwiazdy przygotowują się do uderzenia.

Nocne talk-show – The Late Show with Stephen Colbert, Jimmy Kimmel Live!, The Tonight Show z udziałem Jimmy’ego Fallona, ​​Late Night with Seth Meyers I Codzienny program jak również Sobotni wieczór na żywo – będzie jednym z pierwszych głośnych programów poświęconych skutkom strajku, jeśli Writers Guild of America i Alliance of Motion Picture and Television Producers nie osiągną porozumienia do 1 maja.

Kimmel i Colbert, z których ten ostatni był wcześniej gospodarzem Comedy Central Raport Colberta, będzie pamiętał z pierwszej ręki, co wydarzyło się podczas ostatniego strajku pisarzy w latach 2007-08. Meyers był włączony Sobota Życie nocne podczas tego okresu.

Podczas gdy Jay Leno (który był gospodarzem Dzisiejszy program), Conana O’Briena (Późna noc), David Letterman (Spóźniony program), Craiga Fergusona (Późny późny program) i Carsona Daly’ego (Ostatnie połączenie) nie pełnią już swoich ról i The Daily Show’s Jon Stewart ma teraz inny program, wielu wciąż pracuje nad tymi produkcjami, które pamiętają chaos, który nastąpił pod koniec 2007 roku.

James Corden będzie dziękował swoim szczęśliwym gwiazdom za ostatnią noc Późny późny program jest 27 kwietnia, a nie tydzień później.

POWIĄZANE: Członkowie WGA w przeważającej większości głosują za zezwoleniem na strajk, jeśli nie ma porozumienia do 1 maja

„Jako ktoś, kto identyfikuje się jako pisarz, nie byłoby problemu z poruszaniem się [a strike]. Nie szukałbym luk, aby dowiedzieć się, jak pisać” – powiedział Wszykina jeden z nocnych gospodarzy.

Ten komentarz nie wyda się dziwny tym, którzy pamiętają, że Letterman i Ferguson byli w stanie sprowadzić swoich scenarzystów z powrotem do swoich programów przed Leno, O’Brienem, Kimmelem, Stewartem i Colbertem.

Leno, Letterman, Kimmel i O’Brien wrócili na antenę 2 stycznia 2008 roku, po prawie dwóch miesiącach przerwy. Za nimi podążali Stewart i Colbert 7 stycznia.

Ale ze względu na dziwactwo własności przez firmę produkcyjną Lettermana Worldwide Pants, był właścicielem Spóźniony program I Późny późny program zamiast CBS i był w stanie zawrzeć umowę poboczną z WGA. Tymczasem Leno, Kimmel, O’Brien i inni byli pracownikami swoich sieci.

Daly, który nie był członkiem WGA, był pierwszym gospodarzem z powrotem i przeżył wiele żalu, w tym ze strony WGA, która powiedziała, że ​​jest „rozczarowana”, że nie „oparł się presji sieci” ani nie uhonorował pikiet pisarzy ”.

Leno otworzył swój pierwszy program, bez scenarzystów, mówiąc: „Żyd, chrześcijanin i muzułmanin wchodzą do baru. Żyd mówi do muzułmanina… patrz, nie mam pojęcia, co mówią, bo jest strajk pisarzy”.

Kiedy Stewart, który teraz jest gospodarzem Apple’s Problem z Jonem Stewartem, wrócił, zażartował: „Oto problem: bez scenarzystów każde odniesienie do filmu, które zrobię, będzie pochodzić z lat 80-tych”.

Stewart był również zirytowany, że WGA nie negocjuje umowy z jego programem, ala Letterman.

Kimmel powiedział wcześniej, że strajk zniszczył jego oszczędności, ponieważ płacił dużo swoim pracownikom, gdy byli bez pracy. Biorąc pod uwagę, że większość, jeśli nie wszyscy, nocnych gospodarzy znalazła się w podobnej sytuacji we wczesnych dniach pandemii, nie będą chcieli tak szybko ponownie wyłudzać z kieszeni.

Gwiazda ABC powiedziała również, że strajk połączył wielu gospodarzy, którzy chcieli wrócić w tym samym czasie. Jest to godne uwagi, ponieważ nie wszystkie były tak blisko, jak stała się obecna uprawa.

Wszykina rozumie, że gospodarze i ich showrunnerzy pozostają ze sobą w bliskim kontakcie, aby monitorować sytuację, tak jak robili to podczas Covid. W ciągu ostatnich kilku lat grupa zbliżyła się do siebie, a gwiazdy regularnie pojawiają się w swoich programach.

Jedno ze źródeł późno w nocy powiedziało Wszykina, że modlili się, aby strajk się nie wydarzył.

„Byłem i będę nadal rozmawiał z innymi programami, aby zobaczyć, co zamierzają” – dodało źródło. „Musimy wspierać pisarzy — nasi pisarze są niesamowici. To powiedziawszy, reszta personelu jest niesamowita i nie chcę widzieć, jak ktokolwiek traci pracę lub traci wypłatę. Jaki jest tam szczęśliwy środek? Rozgryzienie tego nie było łatwe”.

Inny nocny gospodarz powiedział Wszykina: „Prawdopodobnie to nieodpowiedzialne, że nie planowaliśmy [a strike] ponieważ wydaje się to bardzo prawdopodobne. Ale jednocześnie jest tak wiele pobożnych życzeń, a my po prostu staramy się zachować nadzieję” – dodał.

Sobotni wieczór na żywo będzie to miało również wpływ na ostatnie trzy występy w sezonie, jeśli strajk będzie kontynuowany. Miałoby to wpływ na program prowadzony przez Pete’a Davidsona 6 maja, a także na finał sezonu, w którym członkowie obsady, którzy odchodzą, żegnają się.

Jeden SNL źródło powiedziało Wszykina, że podczas strajku w latach 2007-2008 pojawiły się znaki zapytania co do tego, czy czcigodny program NBC kiedykolwiek powróci. „To było szczególnie bolesne, ponieważ program był wtedy w naprawdę świetnym miejscu. Ale jednocześnie było to absolutnie słuszne. Nie ma sposobu SNL podczas strajku pisarzy.

Prąd SNL Członek obsady dodał, że jest to bardzo „skomplikowany” problem. „Musimy też pomyśleć o naszej załodze. Całkowicie popieram scenarzystów i chcę, aby dostali to, na co zasługują i czego potrzebują, ale nie chcę, aby nasza ekipa została bez pracy. Nie możemy tworzyć tej sztuki bez siebie”.

Czy ten post był pomocny?