Skip to content

Gwiazdy BEEF, Steven Yeun i Ali Wong, przerywają ciszę w sprawie kontrowersji dotyczących gwałtu Davida Choe, utrzymują, że komentarze współgwiazdy zostały „sfabrykowane”

22 de kwiecień de 2023
beef netflix david choe rape controversy

Gwiazdy i twórca Netflixa WOŁOWINA przerywają milczenie po tym, jak podżegające komentarze współgwiazdy Davida Choe pojawiły się ponownie w Internecie.

„Historia, którą David Choe sfabrykował dziewięć lat temu, jest niezaprzeczalnie bolesna i niezwykle niepokojąca” — powiedzieli gwiazdy Steven Yeun i Ali Wong oraz twórca Lee Sung Jin w oświadczeniu dla Targowisko próżności. „W żaden sposób nie akceptujemy tej historii i rozumiemy, dlaczego jest to tak denerwujące i wyzwalające. Jesteśmy świadomi, że David przepraszał w przeszłości za zmyślenie tej przerażającej historii i widzieliśmy, jak wkładał dużo pracy, aby uzyskać wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego, którego potrzebował w ciągu ostatniej dekady, aby poprawić się i uczyć się na własnych błędach”.

Choe — artysta graffiti, który gra Isaaca, niedawno odkrytego byłego kuzyna Danny’ego, granego przez Yeuna, w serialu — twierdził w podcaście z 2014 roku że zgwałcił masażystę, mówiąc, że „dreszczyk związany z możliwością pójścia do więzienia” jest tym, co go ekscytuje i określa siebie jako „odnoszącego sukcesy gwałciciela”. Komentarze pojawiły się ponownie na Buzzfeed w zeszły piątek jako WOŁOWINA nadal cieszy się uznaniem krytyków po wydaniu na streamerze na początku tego miesiąca.

Choe zaprzeczył oskarżeniom o gwałt w oświadczeniu następującym po podcaście, twierdząc, że jego historia miała na celu „rzucenie wyzwania i sprowokowanie moich przyjaciół i innych gwiazd serialu” oraz że był winny jedynie „złego opowiadania historii”. Dodał, że w podcaście „tworzymy historie i opowiadamy historie. To nie jest program informacyjny. To nie jest przedstawienie mojej rzeczywistości… Przepraszam, jeśli ktoś wierzył, że te historie są faktami. Oni nie byli!”

WOŁOWINA Yeun i Wong wcielają się w dwoje nieznajomych, którzy biorą udział w incydencie drogowym, w wyniku którego ich życie wymyka się spod kontroli. 10-odcinkowy sezon zadebiutował w serwisie Netflix 6 kwietnia; przeczytaj nasze podsumowanie finału i sekcji zwłok z Yeunem i Wongiem.

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze e-mailowe powiadomienia o nowościach! Kliknij tutaj, aby subskrybować.

Czy ten post był pomocny?