Skip to content

Ali Wong i Steven Yeun z BEEF opowiadają o bolesnych końcowych momentach finału i o tym, co „naprawdę wydaje się wstydem”

11 de kwiecień de 2023
BEEF finale steven yeun ali wong 1

Wyobraź sobie, że jesteś uwięziony w śmiertelnej sytuacji, a jedyną osobą, na którą możesz liczyć, jest twój śmiertelny wróg.

Dokładnie tak jest WOŁOWINA finał zaczyna się, gdy Amy i Danny (Ali Wong i Steven Yeun) ponownie próbują zepchnąć się nawzajem z drogi, co kończy się leceniem obu pojazdów prosto z klifu na odległą pustynię. A jeśli to nie było wystarczająco traumatyczne, Danny znajduje wciąż uzbrojoną Amy i spycha ją ze stromego, skalistego nasypu, zostawiając ją na pewną śmierć. Ale kiedy w końcu wschodzi słońce, zdają sobie sprawę, że aby przetrwać nową rzeczywistość (i towarzyszące jej halucynacje), muszą w końcu współpracować. Ostatecznie to doświadczenie zbliża ich do siebie w sposób, o którym nigdy nie myśleli, że jest to możliwe.

„To niesamowicie łączy” — mówi Wong TVLine. „Kiedy myślisz, że te dwie postacie widziały się w najgorszym, najbardziej nikczemnym wydaniu, po prostu spada. Kiedy widzisz to w kimś innym i nadal decydujesz się spędzać z nim czas i być blisko niego, to już coś, wiesz?

Finał BEEF Netflixa„Kiedy znajdujesz się w takiej sytuacji, pozbywasz się twardego charakteru, z którym desperacko się identyfikujesz” — mówi Yeun — „i zdajesz sobie sprawę, że być może jesteście trochę bliżej siebie, niż myśleliście… działka bliższy.”

Amy zmusza Danny’ego do poszukiwania jagód czarnego bzu na muszce, ale duet szybko zdaje sobie sprawę, że się otruł. Wkrótce nie potrafią odróżnić rzeczywistości od halucynacji ani gdzie kończy się Amy, a zaczyna Danny. W ciągu następnych kilku trudnych dni nowo odkryci — czy można już ich nazywać „wrogami”? — głęboko łączą, ponieważ zakładają, że dotarli do końca drogi. Danny przyznaje się do całej swojej próby samobójczej z grillem hibachi. Amy wyznaje, że nienawidzi dzieł George’a i opowiada o swoich zmaganiach z córką, June.

„Myślę, że wstydzi się tych części siebie, które są naprawdę ludzkie, które postanowiła stłumić ze względu na życie, które wybrała, w tym wielkim gmachu, który zbudowała, a który jest tak doskonały” — mówi Wong. „Nie jest przyzwyczajona do tego, że ludzie widzą jej brzydsze części, a ona nie jest do tego przyzwyczajona. To sprawia, że ​​jest naprawdę niekomfortowo. Myślę, że jest to coś, z czym każdy może się utożsamić”.

Dodaje: „Część w finale, która zawsze wywoływała we mnie emocje, kiedy to czytałam i mówiłam, że to wtedy, gdy Steven i ja mówimy coś w stylu:” Powinniśmy byli to zrobić wcześniej ”. Co za strata.’ Zajęło to wszystko [Danny and Amy] po prostu się połączyć, a to naprawdę wstyd”.

Finał WOŁOWINYBohaterowie w końcu wracają do cywilizacji, a Danny pomaga po drodze rannej Amy. Wkrótce ich telefony komórkowe znów zaczynają odbierać (Paul żyje!), Ale gdy przechodzą przez tunel, George znajduje ich i strzela do Danny’ego, zanim zada jakiekolwiek pytania. Kiedy się tniemy, Amy jest przy łóżku Danny’ego w szpitalu, gdzie przeżywa ostatni rok swojego życia i całą wołowinę, którą miała z mężczyzną, na którym teraz bardzo jej zależy. W ostatnim rozdzierającym serce ujęciu z serii czołga się na łóżko nieprzytomnego Danny’ego, by przytulić się do jedynej osoby, która jest jej teraz najbliższa, mając nadzieję i zastanawiając się, czy kiedykolwiek się obudzi.

„Myślę, że po prostu nie zdawała sobie sprawy — chociaż wydaje się, że to taka sytuacja twarzą w twarz — jak bardzo zależy jej na Dannym” — mówi Wong o ostatnich chwilach finału. „Jest jedyną osobą, której pozwoliła się naprawdę zobaczyć i nie wiem, czy w ogóle do tego dopuściła. To się po prostu stało i zdaje sobie sprawę, jak bardzo to docenia. A teraz, gdy istnieje ryzyko, że Danny umrze, po prostu mówi: „Proszę, nie odchodź. Nigdy w życiu nie czułem się bardziej jak w domu”.

Myślisz o ostatnim rozdziale Amy i Danny’ego? Oceń finał i całą serię, a potem pochwal się komentarzami!

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze e-mailowe powiadomienia o nowościach! Kliknij tutaj, aby subskrybować.

Czy ten post był pomocny?