Skip to content

Podsumowanie premiery BEEF: Steven Yeun i Ali Wong zamieniają wściekłość na drodze w niebezpieczną obsesję — oceniaj!

7 de kwiecień de 2023
beef premiere recap

Steven Yeun i Ali Wong grillują coś soczystego WOŁOWINA w najnowszym dramacie Netflixa po incydencie na drodze, który zmienia życie ich bohaterów w sposób, którego nie można sobie wyobrazić. A to, co ujawnia się w 10-odcinkowym serialu Netflixa (z których wszystkie są teraz dostępne do transmisji strumieniowej), jest tak zabawne, tak dramatyczne i Więc tragiczny, że graniczy z absurdem w najlepszy możliwy sposób.

W premierze poznajemy Danny’ego Cho (Yeun) w środku ciężkiego dnia. Po tym, jak nie udało mu się zwrócić niektórych grilli Hibachi (najwyraźniej po raz trzeci) i znosił masowe osądy ze strony sprzedawcy, prawie wpada w zderzenie błotników z białym SUV-em, który obrzydliwie kładzie klakson i przewraca mu ptaka. To właśnie ten moment, zaledwie dwie minuty po rozpoczęciu serii, rozpoczyna całe to zamieszanie.

Stamtąd zaczyna się wyścig przez podmiejskie ulice Los Angeles, gdy Amy Lau (kobieta w SUVie, grana przez Wonga) zaczyna wyrzucać rzeczy przez okno w ciężarówkę Danny’ego. Znaki stopu są wysadzone, a klomby zdeptane, gdy Danny prawie zderza się z innymi niewinnymi osobami na drodze. Amy udaje się na ucieczkę, ale Danny zapamiętuje jej tablicę rejestracyjną.

Podsumowanie premiery WOŁOWINY

Kiedy wjeżdża do garażu, Amy sprawdza telefon i jest wyraźnie przytłoczona wszystkimi wiadomościami, spotkaniami i telefonami, ale i tak uśmiecha się sztucznie do swojego męża George’a. Chce sprzedać swój biznes dużej firmie, ale gdy zaczyna się kręcić, jej mąż powstrzymuje ją, by zasugerować, by ponownie wzięła dzienniki wdzięczności. (Po prostu daj jej upust, facet!) Kiedy całuje ją w głowę, jej twarz opada i jasne jest, że jest bardzo nieszczęśliwą kobietą. Co gorsza, George chce, żeby sprzedawała jego gówniane dzieła sztuki w jej sklepie, na co niechętnie się zgadza. (Poważnie, co Jest ta rzecz?!)

Danny też wydaje się być dość nieszczęśliwym gościem. Mieszka ze swoim bratem Paulem w zrujnowanym mieszkaniu, pracując na zlecenie dla niewdzięcznych klientów, którzy uważają go za irytującego. (Nie martw się, Danny’ego nie będzie ci szkoda zbyt długo.) Spotykamy też Isaaca, kuzyna Danny’ego, który właśnie wyszedł z więzienia za… podrabianie mleka modyfikowanego dla niemowląt? Danny prosi Cuza o pożyczkę, a Isaac daje mu 20 000 $, które Danny natychmiast przesyła na krypto konto Paula. (To nie może być dobre, prawda?)

Później Danny nęka agenta nieruchomości w sprawie kawałka ziemi, który chce kupić (aby jego borykający się z problemami rodzice mogli przeprowadzić się do Stanów), aż dzwoni jego telefon. Jego konto kryptograficzne straciło 17 415,68 $ — au! W międzyczasie Amy znajduje krążący w Internecie klip z incydentu z wściekłością na drodze i odczuwa ulgę, że żaden z komentujących nie widział żadnego z kierowców. Danny, zataczając się przed zwolnieniem i utratą gotówki, próbuje się zabić, zapalając wszystkie grille hibachi w pomieszczeniu. Na szczęście zmienia zdanie… tuż przed wygooglowaniem numeru rejestracyjnego Amy.

Podsumowanie premiery WOŁOWINYNastępnego dnia Amy łamie kod do rodzinnego sejfu i chwyta znajdujący się w nim pistolet. Jego stalowa, twarda powierzchnia i niebezpieczne kliknięcia wywołują u niej dziwne erotyczne swędzenie (hej, nie oceniamy!), Gdy Danny jedzie do jej domu. Puka do drzwi, twierdząc, że pracował na końcu ulicy i zauważył problem z dachem. Wpuszcza go do domu, gdzie w końcu prosi o obejrzenie garażu i pyta o samochód. Amy mówi mu, że biały luksusowy SUV należy do niej, zanim poprosi o skorzystanie z łazienki. Następnie nieprzyzwoicie oddaje mocz na podłogę i ściany, po czym nagle wychodzi z domu. Kiedy Amy dowiaduje się, co zrobił, goni go ulicą (do melodii „The Reason” Hoobastanka, która z jakiegoś powodu wydaje się dziwnie godna uwagi). Widzi czerwoną ciężarówkę, gdy jedzie drogą, cofając jej środkowy palec z poprzedniego dnia.

Kiedy odjeżdża, ona zapamiętuje jego tablica rejestracyjna, a stamtąd jest włączony.

Drużyna Danny’ego czy Drużyna Amy? Oceń premierę w poniższej ankiecie, a następnie daj nam znać w komentarzach!

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze e-mailowe powiadomienia o nowościach! Kliknij tutaj, aby subskrybować.

Czy ten post był pomocny?