Skip to content

Gwiazda z listy A Will Smith zawsze uważał się za swojego nemezis w kasie

28 de wrzesień de 2021
l intro 1632842165

Nie bez powodu Will Smith jest jednym z najlepiej zarabiających w Hollywood. Jego charyzma promieniuje na ekranie i nigdy nie ograniczał się do jednego gatunku. Nominowany do Oscara aktor udowodnił, że ma wszystko, czego potrzeba, aby stworzyć solidny film komediowy, akcji i dramat. Jest również dość wybiórczy w odniesieniu do ról, które przyjmuje i odrzucił niektóre masywne filmy kinowe, takie jak „Matrix” i „Django Unchained”. W przypadku tego pierwszego Smith przyznał na swoim kanale YouTube, że spotkanie pitchowe z siostrami Wachowskimi zniechęciło go, ponieważ nie do końca rozumiał ich opis na temat czasu pocisków.

Powodem, dla którego Smith odrzucił „Django Unchained”, było to, że na początku swojej kariery chciał uniknąć określonego rodzaju filmu. „Zawsze unikałem robienia filmów o niewolnictwie” – powiedział GQ. „Na początku mojej kariery… nie chciałem pokazywać czarnych ludzi w tym świetle. Chciałem być superbohaterem. Chciałem więc przedstawić czarną doskonałość obok moich białych odpowiedników”. Aktor powiedział, że chce przyjąć imponujące role, takie jak te oferowane jednej z największych gwiazd Hollywood – komuś, kto GQ określił go jako jego „nemezis” w biznesie.

Wróg kasowy Willa Smitha jest wieloletnim kumplem

Od połowy do końca lat 90. Will Smith płonął. Aktor wydawał hit za hitem, w tym „Bad Boys” i „Dzień Niepodległości”, które według The Numbers zarobiły ponad 100 milionów dolarów. W tym samym czasie Tom Cruise zdobywał kolejne ważne role, występując w „Mission: Impossible”, „Jerrym Maguire” i „Oczy szeroko zamknięte”. Smith zauważył, że Cruise był „jedyną osobą, która utrzymywała karierę filmową wykraczającą poza to, co mogłem rozgryźć”. Po ogromnej serii udanych filmów z lat 80. i wczesnych 90. Cruise nie wykazywał oznak zatrzymania – i nadal nie, ponieważ jego filmy akcji nadal dominują w kasach (poprzez The Numbers).

Smith nigdy nie musiał porównywać się do Cruise’a, ponieważ jego kariera trwa w górę. Po występie w „Men in Black” Smith nie mógł się powstrzymać, ponieważ dodał do swojego życiorysu filmy takie jak „Hitch” i „I Am Legend”. Podczas gdy GQ określił Cruise’a jako nemezis Smitha, było to ściśle na poziomie biznesowym. Obaj są przyjaciółmi, a ten drugi przyznaje: „Tom i ja zostaliśmy przyjaciółmi w środku jego publicznych trudności. Wtedy chcę tam być. Jeśli wszystko jest w porządku, zadzwoń do kogoś innego. Zadzwoń do mnie, gdy potrzebujesz pomocy. Kocham to.” Teraz, gdybyśmy mogli po prostu zebrać tę dwójkę razem w filmie…

Czy ten post był pomocny?