Skip to content

Gwiazda Seinfelda z największą liczbą wygranych Emmy nie jest tym, czego można się spodziewać

25 de czerwiec de 2022
l intro 1656121676

„Seinfeld” stał się kwintesencją kanonu kinowego Nowego Jorku (przez Bloomberg) i nadal cieszy się popularnością wśród współczesnych widzów — Variety poinformował, że sitcom przyniósł Netflixowi ponad 590 milionów minut oglądania, kiedy zadebiutował w serwisie w 2021 roku. Półgodzinna komedia stacji NBC, żartobliwie opisana jako „program o niczym”, uczyniła gwiazdy z jej czołowej obsady, a także współtwórcę Larry’ego Davida. Tytułowa gwiazda Jerry Seinfeld uspokoiła się w ostatnich latach, występując w mocno zapamiętywanym „Bee Movie” i nowatorskim talk show „Comedians in Cars Getting Coffee”. Zanim dołączyła do Marvel Cinematic Universe, Julia-Louis Dreyfus, która grała Elaine Benes w „Seinfeld” był głównym bohaterem serialu komediowego telewizji HBO „Veep”.

Jason Alexander, który grał najlepszego przyjaciela Seinfelda, George’a Costanzę, pojawił się w szeregu ekscytujących projektów od czasu finału serialu. Aktor pojawił się niedawno w filmie Prime Video „The Marvelous Mrs. Maisel” i pojawił się jako on sam w bezczelnej reklamie Tide. Michael Richards, ostatni element układanki „Seinfeld”, parał się komedią stand-up po zakończeniu serii. Oczywiście nie jest tak, że główna obsada musiała martwić się o pracę, ponieważ kwartet zarobił co najmniej 1 milion dolarów na odcinek w ostatnim sezonie serialu (za pośrednictwem The Globe and Mail).

Obsada zachowywała się jak bandyci dzięki popularności serialu, ale także pławili się w swoim sprawiedliwym podziale wyróżnień i sławy. Cała czwórka głównych członków obsady otrzymała nominacje do nagrody Emmy, choć aktor z największą liczbą zwycięstw może być zaskoczeniem nawet dla najbardziej zagorzałych fanów „Seinfelda”.

Michael Richards zdobył najwięcej Emmy za rolę w filmie Seinfeld

Chociaż każdy ma swoją ulubioną postać „Seinfelda”, można śmiało powiedzieć, że Cosmo Kramer (Richards) ma jedne z najbardziej pamiętnych momentów w serii. Zwariowanego i eklektycznego sąsiada Jerry’ego często można zobaczyć, jak wpada do mieszkania komika, knuje intrygi i kłótnie, które wprawiają publiczność w zakłopotanie. Za rolę Kramera Richards otrzymał trzy nagrody Emmy dla najlepszego aktora drugoplanowego. Był nominowany kolejno od 1993 do 1997 roku, wraz z resztą obsady „Seinfelda”. Po tym, jak „Seinfeld” zakończył swoją serię, Richards był główną gwiazdą krótkotrwałego „The Michael Richards Show”. Aktor później połączył siły z Seinfeldem, aby zagrać krótką rolę głosową w animowanym filmie „Pszczoła”.

Co zaskakujące, Jerry Seinfeld nigdy nie zdobył nagrody Emmy za aktorstwo w serialu. Zamiast tego dzieli nagrodę za wybitną serię komediową wraz ze współtwórcą „Seinfelda”, Larrym Davidem. Jason Alexander nie zdołał zdobyć trofeum dla aktora drugoplanowego za swój występ w serialu, często dlatego, że rywalizował z Richardsem. Tymczasem Julia-Louis Dreyfus otrzymała jedno ukłon w stronę najlepszej aktorki drugoplanowej za występ w serialu, który trwał zaledwie dziesięć lat.

Z perspektywy czasu łatwo sobie wyobrazić, że sam Seinfeld zdobyłby najwięcej nagród. Jego prostolinijne nastawienie i obserwacyjny humor sprawiły, że stał się podstawą serialu, ale nie można zaprzeczyć Kramermanii, która zdominowała lata 90-te. Sondaż CNN przeprowadzony w 1998 r. ujawnił, że 58% widzów uznało Kramera za najlepszą postać w „Seinfeld”, pokonując szokująco niski poziom Jerry’ego 12%.

Czy ten post był pomocny?