Skip to content

Grey’s Anatomy: Katherine Heigl żałowała pominięcia nagrody Emmy 2008

11 de maj de 2023
l intro 1683842200

Telewizyjne dramaty telewizyjne

Włosy Izzie uśmiechają się do tyłu

W 2008 roku, po zdobyciu nagrody Emmy za drugi sezon „Chirurgów”, Katherine Heigl zrobiła coś bezprecedensowego i wycofała się z rozważań nad kolejną nagrodą. Jako Isobel „Izzie” Stevens, jedna z oryginalnych stażystek chirurgicznych w serialu, Heigl miała niesamowitą historię postaci w sezonie 2, gdzie skradła serce swojemu pacjentowi, który stał się chłopakiem, Denny’emu Duquette (Jeffrey Dean Morgan) i opuściła program. Po tym Heigl nie czuła, że ​​scenariusze Shondy Rhimes oddawały jej sprawiedliwość; jednak po latach żałowała tej decyzji.

W rozmowie z Entertainment Weekly w 2021 roku Heigl przyznała, że ​​nie czuje się dobrze ze sposobem, w jaki poradziła sobie z tą męką. Po tym, jak powiedziała, że ​​żałuje oświadczenia, które wtedy wydała, Heigl dalej rozwinęła kontekst.

„W tamtym czasie myślałam, że postępuję słusznie” – powiedziała. „Chciałem wyjaśnić, że nie lekceważyłem Emmy. Noc, w której wygrałem [in 2007] był punktem kulminacyjnym mojej kariery. Po prostu bałam się, że jeśli powiem „Bez komentarza”, odejdzie to tak, jakbym nie miała ochoty [enter the race]. Ale tak naprawdę mogłem powiedzieć to z większym wdziękiem bez wchodzenia w prywatne sprawy służbowe. To była sprawa między mną a pisarzami. Zastawiłem na nich zasadzkę i nie było to ani miłe, ani uczciwe”.

Trzeba przyznać, że Katherine Heigl była obarczona złymi fabułami w „Chirurgach”.

Aby być uczciwym wobec Heigla, przyznając, że była to ostatecznie małostkowa sytuacja, po sezonie 2 dostała kilka kiepskich historii. W trzecim sezonie „Chirurdzy” znaczna część jej czasu przed ekranem jest poświęcona romansowi z jej najlepszym przyjaciel George O’Malley (TR Knight), który jest żonaty z Callie Torres (Sara Ramírez). To dziwaczne połączenie i kończy się fiaskiem, zanim oboje będą mogli rozpocząć związek.

W międzyczasie, na początku sezonu 4, Izzie wykonuje resuscytację rannego jelenia na parkingu. Następnie Izzie ma halucynacje Denny’ego, który nie żyje. Ma nawet pełnoprawny romans z jego duchem, ale powodem, dla którego ma halucynacje, jest to, że ma zaawansowanego raka skóry, który atakuje jej mózg.

Izzie z rakiem i pokonanie go to fascynująca historia, ale wprowadzenie go poprzez seks z duchami to trochę za dużo. Ostatecznie zostaje bezceremonialnie skreślona z serialu w szóstym sezonie, co według niektórych wynika z tego, jak Katherine Heigl zachowywała się na planie i z przełożonymi. Po zwolnieniu jako rezydent chirurgii podczas fuzji, Izzie wyprowadza się do nowej pracy i nigdy nie wraca.

Co robiła Katherine Heigl od czasu jej występu w Chirurdzy?

Telefon do Tully'ego

Dzięki złej reputacji po „Chirurgach” Heigl na jakiś czas zniknął. Jednak w ostatnich latach jej kariera odrodziła się dzięki oryginałowi Netflix, który łączy ją z innym byłym lekarzem na ekranie.

We współpracy z Sarah Chalke, która przez cały czas gra doktora Elliotta Reida w „Scrubs”, Heigl pojawia się ponownie w „Firefly Lane”, dwusezonowym serialu o najlepszych przyjaciółkach, Kate Mularkey (Chalke) i Tully Hart (Heigl). Postać grana przez Heigl, w przeciwieństwie do spokojniejszej Kate granej przez Chalke, jest potężną prezenterką telewizyjną, która zaczynała w lokalnej telewizji w Seattle, zanim została gwiazdą narodową. Ma też swoje demony, ponieważ przez całe życie miała do czynienia ze swoją trudną, nieobliczalną matką Cloud (Beau Garrett).

Seria właśnie zakończyła się rozdzierającym serce zakończeniem, które stawia ukłon w stronę niesamowitej przyjaźni Kate i Tully’ego. Teraz, gdy pokazała światu, że wciąż jest niesamowicie utalentowana w „Firefly Lane”, wygląda na to, że Heigl może być gotowy na powrót.

Czy ten post był pomocny?