Skip to content

Greg Berlanti podpisuje kontrakt z CAA

22 de grudzień de 2022
Greg Berlanti featured

W ramach jednej z największych przeprowadzek agencji showrunnerów telewizyjnych od lat, CAA podpisało kontrakt z Gregiem Berlantim na reprezentację we wszystkich obszarach.

Nominowany przez WGA, DGA, PGA i Emmy scenarzysta, reżyser i producent, Berlanti jest znany ze swojej lojalności; zmienił agencję tylko raz, na początku XXI wieku, kiedy odszedł z ICM do Endeavour (obecnie WME), gdzie jest od prawie dwóch dekad, reprezentowany przez Ari Greenburga.

Przeprowadzka nastąpiła w związku z gruntownymi zmianami w długoletnim domu telewizyjnym Berlantiego, Warner Brothers. Wraz ze zbliżaniem się jego przebojowego kontraktu, Berlanti wprowadza nowy zespół, na czele którego stoją brytyjczycy wagi ciężkiej CAA, Bryan Lourd i Joe Cohen, aby obmyślić jego następny ruch. (W filmach fabularnych Berlanti/Schechter Films podpisało w zeszłym roku ekskluzywny film fabularny z pierwszym spojrzeniem z Netflix.)

Po fuzji Discovery we wszystkich oddziałach Warner Bros., w tym w studiu telewizyjnym, HBO Max i DC, których własność intelektualna napędzała znaczną część działalności telewizyjnej Berlanti, doszło do zmian wykonawczych i restrukturyzacji. Firma i Paramount Global sprzedały również większość swoich udziałów w CW, gdzie wyemitowano większość seriali telewizyjnych Berlanti Productions, a przyszłość tej sieci jest niepewna.

Niedawno powiększony CAA, po przejęciu ICM, agresywnie atakuje znanych klientów rywala WME, z kilkoma głośnymi ostatnio podpisami, w tym Charlize Theron i Connie Britton.

Berlanti rozpoczął swoją karierę w telewizji jako scenarzysta w przebojowym programie Jezioro marzeń i został producentem wykonawczym i showrunnerem serialu już po roku pracy. Ten pierwszy występ zapoczątkował błyskawiczny rozwój kariery Berlantiego, który był twórcą, scenarzystą i producentem takich seriali jak Everwood, Brothers & Sisters, Political Animals, Arrow, Blindspot, Flash, Supergirl, You, Riverdale, Titans, Doom Patrol, All Americanoraz Asystent lotu.

W ciągu ostatnich kilku lat Berlanti Productions emitowało jednocześnie aż 15 programów, bijąc kilkukrotnie rekord producenta telewizyjnego pod względem liczby emitowanych programów w jednym czasie.

Nadchodzące projekty telewizyjne obejmują Green Lantern, Strange Adventures, More, Providence, Dead Boy Detectives, Gotham Knights, Landing, and Foundplus Dziewczyny z autobusu, limitowana seria bez tytułu o życiu ikony ekranu Doris Day oraz Anon Pls, adaptacja serialu dramatycznego książki napisanej przez konto plotkarskie DeuxMoi na Instagramie dla HBO.

Dział filmowy jego firmy, Berlanti/Schechter Films, którą założył wraz z wieloletnią współpracowniczką Sarah Schechter, wydał ostatnio Mój policjantz Harrym Stylesem i Emmą Corrin w rolach głównych.

Obecnie są również w postprodukcji filmu Matthew Lopeza czerwono-biały i królewski błękit, i niedawno zakończyła produkcję na Netflix Atlas z Jennifer Lopez. W 2018 roku Berlanti wyreżyserował uznany film Kochany, Szymonie; który dał początek serialowi telewizyjnemu. Berlanti/Schechter Films wyprodukowało ostatnio również film Rachel Lee Goldenberg nie w ciąży; Shawna Levy’ego Wolny facet z udziałem Ryana Reynoldsa; i Chrisa Winterbauera Księżycowy strzał.

Firma ma projekty utworzone w Netflix w ramach umowy z pierwszym spojrzeniem na film fabularny, a także w Fox, New Line, Warner Bros., Focus, Amazon, Skydance i Village Roadshow, w tym film biograficzny Untitled Rock Hudson; Nigdy nas tu nie było; Żądło; Sekrety i żony; oraz My też tam byliśmy.

Berlanti obecnie reżyseruje film fabularny Projekt Artemida dla Apple, z udziałem Scarlett Johansson i Channinga Tatuma. Nadal jest reprezentowany przez Patti Felker w Felker Toczek Suddleson i Slate PR.

Czy ten post był pomocny?