Skip to content

Gra w ubój w Jujutsu Kaisen: zasady i przewodnik dla uczestników

13 de sierpień de 2022
CG JJK

Gra w ubój w Jujutsu Kaisen to gra śmierci pomiędzy czarownikami jujutsu, przez wielu uważana za czysty akt terroryzmu w społeczeństwie jujutsu. Gra natychmiast następuje po incydencie w Shibuya i jest zaaranżowana przez Kenjaku w celu ewolucji ludzkości poprzez optymalizację przeklętej energii. Gra funkcjonuje jako „śmiertelna bitwa królewska” między czarownikami jujutsu, którzy służą jako gracze, a punkty są zdobywane przez zabijanie się nawzajem. Gracze muszą przestrzegać surowych zasad gry i walczyć przez dziesięć aren barierowych, które tworzą linię w całej Japonii.

W tym artykule przedstawimy Wam najważniejsze szczegóły związane z grą w ubój w Jujutsu Kaisenponieważ wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć o tej konkretnej grze.

Czym jest gra w ubój? Jujutsu Kaisen?

Gra w ubój jest w rzeczywistości rytuałem ustanowionym przez Kenjaku w celu przygotowania japońskiej populacji do Asymilacji z Tengen, bardzo złożonego i niebezpiecznego rytuału. Rzeczywiście, gra w ubój tworzy środowisko, w którym każdy gracz emituje przeklętą energię w obrębie barier, w których toczą się walki, co pozwoli ludziom „osiągnąć przebudzenie”.

Dodatkowo, dla sprawnego przebiegu rytuału, w grze obowiązuje osiem zasad. Ponadto Kenjaku nałożył na siebie pewne przysięgi, po pierwsze, że nie może być mistrzem gry. Tak więc, nawet jeśli zostanie zabity, gra się nie skończy, ponieważ rzeczywiście wszystko zostało przemyślane, aby rytuał nie został przerwany.

Wracając do mistrza gry, ważne jest, aby traktować ubój jako swojego własnego mistrza gry. The Culling Game toczy się w całej Japonii i jest podzielony na dziesięć aren, na których toczą się walki. Te areny są magicznymi barierami połączonymi ze sobą, tworząc granicę, którą ludzie przekroczą, aby „osiągnąć oświecenie”. Wszystkie areny mają mniej więcej różne rozmiary, ale każda obejmuje kilka kilometrów.

Ponadto metropolia Tokio podzielona jest na dwie areny i dlatego zawiera dwa bardzo odrębne pola bitew. Jednak region Hokkaido nie jest objęty grą, ponieważ inna grupa czarowników wzniosła tam już barierę, a jego mieszkańcy są już wystarczająco narażeni na przeklętą energię.

Z drugiej strony, każdy gracz, który przekroczył arenę, zostaje losowo teleportowany do jednego z dziewięciu z góry określonych miejsc magicznej bariery. Ta zasada nie jest częścią ośmiu reguł rządzących grą, ale jest regułą dołączoną do areny, w skrócie specyfiką bariery. Chociaż tak naprawdę zależy to od przebiegu gry, rytuał potrwa około dwóch miesięcy, a granica, którą ludzie muszą przekroczyć, aby „osiągnąć oświecenie”, obejmie całą Japonię. W ten sposób wszyscy ludzie będą zdolni do połączenia się z Tengen.

Z drugiej strony, każdy gracz, który przekroczył arenę, zostaje losowo teleportowany do jednego z dziewięciu z góry określonych miejsc magicznej bariery. Ta zasada nie jest częścią ośmiu reguł rządzących grą, ale jest regułą dołączoną do areny, w skrócie specyfiką bariery. Chociaż tak naprawdę zależy to od przebiegu gry, rytuał potrwa około dwóch miesięcy, a granica, którą ludzie muszą przekroczyć, aby „osiągnąć oświecenie”, obejmie całą Japonię. W ten sposób wszyscy ludzie będą zdolni do połączenia się z Tengen.

ZWIĄZANE Z:

Najsilniejsze Przeklęte Duchy w Jujutsu Kaisen (wszystkie 12 Przeklętych Duchów Specjalnej Klasy)

Zasady Gry w Ubój są następujące:

 1. Gdy gracz obudzi swoją przeklętą technikę, musi w ciągu 19 dni zadeklarować swój udział w uboju w wybranej przez siebie kolonii: Ta zasada określa, że ​​1000 przebudzonych czarodziejów musi uczestniczyć w Grze. Gra daje im 19 dni na rejestrację. Ponieważ obudzili swoją władzę w nocy z 31 października na 1 listopada około północy, mają czas do końca 19 listopada na zgłoszenie swojego udziału.
 2. Każdy gracz, który złamie poprzednią zasadę, będzie podlegał usunięciu przeklętej techniki: Jeśli gracz nie zadeklaruje się w ciągu przyznanych 19 dni, ten gracz straci swoje zaklęcie. Mówiąc dokładniej, nie jest to ograniczenie, ale deprywacja działająca hamująco na mózg. Co więcej, to pozbawienie nieuchronnie prowadzi do śmierci, w przeciwnym razie nikt by nie uczestniczył. Jednak ludzie bez zaklęć, jak Maki Zenin i mózgi, jak Panda, która jest wcieleniem, nic nie ryzykują z tą zasadą.
 3. Osoby niebędące graczami, które wchodzą do kolonii, stają się graczami w momencie wejścia i zostaną uznane za osoby, które zadeklarowały udział w grze w ubój: Aby wziąć udział w Uboju, czarownik musi wejść na arenę. Jeśli nie-czarownik wejdzie do niej w dowolnym momencie, zostanie uznany za gracza. W przypadku nieczarowników znajdujących się już w obrębie bariery gra pozwala na opuszczenie areny tylko raz. Dlatego przed zamknięciem graczy ważne jest, aby ci ostatni byli mniej lub bardziej świadomi wejścia na arenę z własnej woli. Tak więc warunek, że osoba dobrowolnie wchodzi na barierę, zwiększa skuteczność bariery i więzi ją na arenie. Można to jednak zrobić tylko raz. Po wejściu do środka nie-czarownik lub czarownik nie może już opuścić areny, na którą wszedł.
 4. Gracze zdobywają punkty kończąc życie innych graczy: Zasada jest prosta, aby zdobywać punkty, będziesz musiał zabijać innych graczy.
 5. O wartości punktowej życia gracza decyduje mistrz gry. Ogólnie rzecz biorąc, czarownicy są warci 5 punktów, a nie-czarownicy 1 punkt: Odebrane życia mają różne wartości. Każdy gracz otrzyma Kogane, zwierzaka, który po prostu działa jako pośrednik dla mistrza gry, który przekaże mu wartość życia w zależności od sytuacji.
 6. Wyłączając wartość punktową własnego życia gracza, gracz może wydać 100 punktów, aby negocjować z mistrzem gry i dodać nową zasadę do gry: Przy tej regule ważne jest, aby pamiętać, że gracz, który ma co najmniej minimalną liczbę punktów, może dodać regułę, a nie ją usunąć. Z drugiej strony może próbować w niektórych przypadkach to obejść.
 7. zgodnie z zasadą 6, mistrz gry musi zaakceptować każdą proponowaną nową zasadę, o ile nie ma ona długotrwałego wpływu na grę: Żaden gracz nie ma prawa, dzięki poprzedniej regule, dodać regułę, która zagraża płynnemu przebiegowi gry. Na przykład, nie będzie mógł dodać reguły, która pozwoliłaby mu usunąć niektóre lub nagle zakończyć grę w ubój. Co więcej, zasada ta zakłada pewną bezstronność pomiędzy graczami a badaczem gry, Kenjaku. Jeśli więc coś nie pójdzie w jego kierunku, nie będzie w stanie tego wypowiedzieć.
 8. Jeśli wynik gracza pozostanie taki sam przez 19 dni, zostanie on usunięty z przeklętej techniki: To ostatnia z podstawowych zasad i na pewno najważniejsza, jeśli gracz nie zdobędzie punktów, będzie musiał umrzeć. (Patrz reguła 2, aby poznać konsekwencje pozbawienia technik.) W innym przypadku, jeśli gracz utrzyma taką samą liczbę punktów przez 19 dni, ponownie zobaczy, że jego los został pozbawiony, więc umrze. W ten sposób wszyscy gracze będą musieli nadal uczestniczyć w grze w ubój do końca rytuału.
 9. Gracze uzyskują dostęp do informacji o innych graczach, takich jak ich imię i nazwisko, ilość punktów, liczba dodanych zasad i ich aktualna kolonia: Ta zasada została dodana przez jednego z graczy w Grze, Hajime Kashimo, dzięki zasadzie nr 6. Jak wskazuje, ta zasada pozwala każdemu graczowi na dostęp do informacji podanych o innych graczach poprzez Kogane i w dowolnym momencie .
 10. Gracze mogą przenosić między sobą dowolną liczbę punktów: Ta zasada została dodana przez jednego z graczy śledzących, Hiromi Higurumę, dzięki zasadzie nr 6. Biorąc pod uwagę zróżnicowanie punktów wymagane przez zasadę nr 8, wszyscy gracze mogą swobodnie wymieniać punkty.

Wszystko zaczęło się pod sam koniec Incydentu w Shibuya, kiedy Kenjaku stanął do konfrontacji z ocalałymi czarownikami. Ten ostatni wyjaśnia im, że jego celem nie jest ani mniej, ani więcej rozbudzenie ukrytego potencjału przeklętej energii i że to tam jest następna ludzkość. Rozumiejąc jednak, że jest ograniczony, Kenjaku musi ożywić coś jeszcze większego niż to, co już stworzył, niekontrolowany chaos nawet dla niego.

Uzyskując zaklęcie Mahito za pomocą Manipulacji Duchem, Kenjaku użył Absolutnej Zmiany na dwóch typach nieczarowników. Pierwszy typ to ludzie, którzy połknęli relikwie, jak Yuji Itadori. Drugi typ to ludzie, którzy, podobnie jak Junpei Yoshino, posiadali techniki, nie zdając sobie z nich sprawy. W ten sposób, dostosowując strukturę swoich mózgów do tych, które mają egzorcyści z Absolutną Zmianą, Kenjaku dał pierwszemu rodzajowi wystarczającą siłę, by stać się naczyniami, a drugiemu zdolność do używania zaklęć.

ZWIĄZANE Z:

Co to jest ekspansja domeny w Jujutsu Kaisen i kto ma najsilniejszą?

Wielu nie-czarowników zapadło w długi sen po naznaczeniu przez Kenjaku. Po tym, jak ten ostatni również złamie pieczęć na wszystkich reliktach, które kazał spożyć przyszłym statkom, wiele z nich zaczyna się budzić. Poza tym ofiarowane przez niego relikwie były szczątkami czarowników i klątw, z którymi Kenjaku zawarł układ ponad tysiąc lat temu. Jednak każdy z tych paktów stracił na wartości, gdy Kenjaku zdobył ciało Suguru Geto.

Aby pogłębić zrozumienie przeklętej energii dla tych nie-czarowników, Kenjaku planuje ich zabić się nawzajem. Przekonany, że nadchodzący konflikt będzie odzwierciedleniem ery Heian, złotego wieku egzorcyzmów, Kenjaku ucieka z Shibuya, uwalniając niezliczoną ilość klątwy. Właśnie wtedy, podczas tej tragicznej nocy, rozpoczyna się Gra w Ubój.

Kim są uczestnicy Uboju w Jujutsu Kaisen?

Zgodnie z mangą, uczestnicy Gry w ubój, w oparciu o areny, na których walczą, to:

 • Tokio 1: Hana Kurusu, Hiromi Higuruma, Fumihiko Takaba, Hanyu, Rin Amai, Haba, Remi, Reggie Star, Chizuru Hari, Iori Hazenoki, Yuji Itadori, Megumi Fushiguro
 • Tokio 2: Hajime Kashimo, Charles Bernard, Kinji Hakari, Panda, Momo Nishimiya
 • Sendai: Dhruv Lakdawala, Ryu Ishigori, Takako Uro, Kurourushi, Yuta Okkotsu, Kasumi Miwa
 • Sakurajima: Noritoshi Kamo, Przeklęty Naoya Zenin, Maki Zenin
 • Inni: Tsumiki Fushiguro

Czy ten post był pomocny?