Skip to content

Gildia Operatorów, IATSE Local 600, wzywa członków do autoryzacji strajku

26 de wrzesień de 2021
1631901050 IATSE AMPTP logos

Liderzy największego lokalu IATSE – Lokalu 600 Międzynarodowej Gildii Operatorów Filmowych – wzywają swoich członków do zezwolenia na strajk przeciwko produkcjom filmowym i telewizyjnym w całym kraju. Lokalny krajowy zarząd wykonawczy jednogłośnie głosował w niedzielę za poparciem ogólnokrajowego głosowania na strajk i zalecił członkom głosowanie na „Tak”.

„Wybrani przywódcy komórki nr 600 przemawiali dziś jednym głosem w imieniu tysięcy swoich członków, którzy są zjednoczeni w swoim postanowieniu uzyskania uczciwego interesu od pracodawców, którzy odeszli od stołu przetargowego” – powiedział przewodniczący komórki nr 600, John Lindley. .

„Ta walka dotyczy podstawowych praw oraz bezpiecznych i zdrowych warunków pracy” – powiedziała Rebecca Rhine, krajowa dyrektor wykonawcza gminy. „Nikt nie chce strajkować, ale firmy, które osiągają rekordowe zyski z pracy naszych członków, ale nie chcą traktować tych samych pracowników z godnością i szacunkiem, pozostawiły nam niewielki wybór”.

Miejscowy twierdzi, że jednomyślne głosowanie zarządu „jest odpowiedzią na niepowodzenie Sojuszu Producentów Filmowych i Telewizyjnych w odpowiedzi na najnowsze propozycje IATSE” i że lokalny „jest zjednoczony z innymi mieszkańcami w negocjacjach w sprawie podstawowych zasad negocjacji, które koncentrują się na okresach odpoczynku, przerwach, płacy wystarczającej na utrzymanie, zrównoważonych świadczeniach i sprawiedliwym wynagrodzeniu za pracę w streamingu, która jest obecnie dobrze ugruntowaną i dochodową działalnością”.

Od 1 do 3 października zostaną przeprowadzone dwa oddzielne głosowania w sprawie zgody na strajk – jedno obejmujące 13 miejscowych studiów z Zachodniego Wybrzeża pracujących w ramach Podstawowej Umowy Hollywood, a drugie obejmujące 23 miejscowych poza Los Angeles, którzy pracują zgodnie z Porozumieniem o Standardach Obszarowych. Przywódcy wszystkich tych miejscowych wzywają swoich członków do zatwierdzenia zezwolenia na strajk.

Lokal 600 jest jednym z trzech lokalnych IATSE z jurysdykcją krajową. Pozostałymi są Lokal 700 Editors Guild i Lokal 800 Art Directors Guild. We wtorek zarząd Editors Guild również jednogłośnie przegłosował zarekomendowanie swoim członkom wycofania się z zezwolenia na strajk.

W zeszłym tygodniu IATSE powiedział prawodawcom w Kalifornii, że „strajk skutecznie zamknie produkcję filmową i telewizyjną stanu Kalifornia”, jednocześnie mówiąc prawodawcom w Nowym Jorku, że „strajk skutecznie zamknie większość przemysłu filmowego i telewizyjnego stanu Nowy Jork. ”

Prezes IATSE Matthew Loeb powiedział swoim członkom: „Jesteśmy na etapie, w którym pracodawcy toczyli walkę o władzę, a nie rozum. Dlatego inicjujemy głosowanie strajkowe, aby upoważnić mnie do wezwania jednego, jeśli to konieczne”.

Czy ten post był pomocny?