Skip to content

Geronimo Stilton przygotowuje się do adaptacji fabularnej, gdy Radar Pictures zabezpiecza prawa i stuka animatora „Captain Underpants”, Davida Sorena, reżyseruje

13 de luty de 2023
Collage Maker 13 Feb 2023 12.26 AM

EKSKLUZYWNY: Radar Pictures zabezpieczyło prawa do filmu fabularnego Geronimo stiltonbestsellerowa seria książek dla dzieci o przygodach mysiego dziennikarza i jego ekscentrycznej bandy rodziny i przyjaciół.

Kanadyjski scenarzysta animacji, reżyser i aktor głosowy David Soren – w swoim dorobku ma m.in Turbo, Kapitan Majtas: pierwszy epicki film i nadchodzące Paramount Animation Pod promenadą – został dołączony do adaptacji i kierowania Geronimo stilton film fabularny.

Postać Geronimo Stilton została stworzona przez włoską pisarkę Elisabettę Dami w latach 90. na podstawie opowiadań, które wymyśliła dla młodych pacjentów podczas wolontariatu w szpitalu dziecięcym.

Od tego czasu postać ta pojawiła się w ponad 300 książkach, przetłumaczonych na ponad 50 języków, a także w powieściach graficznych, serialu animowanym, ośmiu produkcjach teatralnych, grach wideo i zabawkach.

Oryginalne książki i ich spin-offy sprzedały się w 180 milionach egzemplarzy w 150 krajach.

„Jestem podekscytowany współpracą z Radar Pictures, aby ożywić tę niezwykle popularną serię książek. Geronimo Stilton jest uwielbiany na całym świecie i nadszedł czas na jego pierwszą przezabawną, fabularną przygodę” — powiedział Soren.

Geronimo stilton podąża za długą linią głośnych własności intelektualnej zabezpieczonych przez zdobywcę nagrody Emmy, niezależną firmę Ted Field z Los Angeles zajmującą się rozwojem i produkcją filmową i telewizyjną Radar Pictures, w celu adaptacji na filmy fabularne lub seriale.

Inne niedawne nabytki to m.in Waldemar fantasy seria książek i Koło Czasu powieści Roberta Jordana.

The Geronimo stilton seria książek jest wydawana we Włoszech przez Edizioni Piemme i Scholastic, globalną firmę zajmującą się wydawaniem, edukacją i mediami dla dzieci, w Stanach Zjednoczonych i innych krajach anglojęzycznych.

W tym filmie Geronimo natknie się na spisek, który jest większy niż wszystko, z czym on i jego współpracownicy kiedykolwiek wcześniej walczyli. Ale pracując razem, starają się być o krok przed wrogiem w grze w kotka i myszkę.

Film fabularny powstaje we współpracy Radar Pictures z włoską firmą zajmującą się rozrywką transmedialną Atlantyca Entertainment.

Firma z siedzibą w Mediolanie zarządza międzynarodowymi prawami wydawniczymi, animacjami i prawami licencyjnymi na całym świecie do serii książek Geronimo Stilton.

Zarządza również prawami własności intelektualnej wielu innych popularnych postaci dziecięcych, w tym marek Bat Pat, Berry Bees i Snow Black oraz wszystkich swoich franczyz.

Firma wyprodukowała trzy sezony światowej populacjir Geronimo Stilton animowany serial telewizyjny, koprodukcja z Superprod z udziałem Rai Kids.

„Tutaj w Atlantyce jesteśmy zaszczyceni widząc, że nasz ukochany Geronimo Stilton zmierza do Hollywood! – powiedział prezydent Atlantyki, Pietro Marietti. „Przez 20 lat z dumą tworzyliśmy globalną markę, która odniosła niezwykły sukces dzięki książkom, serialom animowanym, naszemu musicalowi i wystawom, co zaowocowało Geronimo stilton stając się światowym fenomenem transmedialnym.

„Nasza współpraca z Radar Pictures to naprawdę kolejny krok dla tego słynnego myszopisarza. Jesteśmy bardzo podekscytowani, widząc potencjał, jaki niesie ze sobą dzielenie się jego historią z nową publicznością na dużym ekranie”.

Anthony Tringali, Michael Napoliello i Maria Frisk będą producentami dla Radar.

Geronimo stilton książki są tak cudownie dowcipne, że od razu zakochujesz się w bohaterach. Film zabierze widzów w każdym wieku w niezapomnianą i przezabawną podróż pełną akcji, serca i mysich nieszczęść” – powiedział Tringali.

Producentem wykonawczym filmu będzie Field, który ma na swoim koncie ponad 60 filmów, m.in Jumanji franczyzowa, Doskonała przygoda Billa i TedaI Ferngully.

„Radar jest podekscytowany współpracą z Atlantycą, aby przenieść tę postać na duży ekran dla wielu milionów fanów i czytelników na całym świecie” — powiedział Field.

Radar Pictures jest reprezentowany przez firmę Buchwald. David Soren jest reprezentowany przez Adama Levine’a i Sarę Nestor w Verve Talent and Literary Agency.

Czy ten post był pomocny?