Skip to content

Gdzie właściwie kręcono Idola?

18 de czerwiec de 2023
l intro 1686760525

Telewizyjne dramaty telewizyjne

Jocelyn i Tedros uśmiechają się

Błyskotliwy i kontrowersyjny dramat HBO „Idol” pokazuje intensywne sytuacje, w których może się znaleźć pogoń za gwiazdą, obok wspaniałych nagród. Naszym punktem wejścia jest niespokojna gwiazda muzyki pop Jocelyn (Lily-Rose Depp), która aspiruje do odważnego powrotu po emocjonalnym załamaniu. Spotyka przebiegłego właściciela klubu nocnego Tedrosa (Abel Tesfaye, aka The Weeknd), który atakuje jej życie, a nawet dom. Ogromny dom jest centralną lokalizacją w raju Los Angeles dla Jocelyn i jej egocentrycznego zespołu, w którym Tedros z łatwością zatapia swoje robaczywe macki, gdy zadomowił się w domu.

Jak na ironię, olśniewająca rezydencja w rzeczywistości należy do The Weeknd i prawdopodobnie dlatego wydaje się tam tak dobrze. Ujawnienie pochodzi z interesującego filmu zza kulis serialu, w którym operator Marcell Rév wyjaśnia, dlaczego było to takie bezproblemowe miejsce do kręcenia filmu. „Kręciliśmy więc w prawdziwym domu Abla” — powiedział Rév. „Dobra architektura — zawiera światło. Dlatego w większości trzymamy się naturalnego światła”. Wiele okien w ekstrawaganckim domu Jocelyn, w tym gigantyczne szklane drzwi wejściowe, pozwala światłu oświetlić wnętrze autentyczną przestrzenią, która jest prywatna od reszty świata.

Początkowo Depp wątpiła w siebie, myśląc, że nigdy nie zagra w „Idolu”. Jednak po elektryzującym teście chemicznym z The Weeknd znalazła się na wzgórzach Los Angeles i w oszałamiającej rezydencji muzyka.

The Weeknd otworzył swój dom w Bel-Air do produkcji serialu

Kiedy Sam Levinson przejął produkcję „The Idol”, ponownie nakręcił ponad 80% serialu, co byłoby znaczną stratą, gdyby musieli wynająć nieruchomość, w której kręcili. Na szczęście wpadł na pomysłowy pomysł, który ujawnił magazynowi W, kiedy był zachwycony domem gwiazdy popu. „Gdybyśmy mieli kręcić ponownie od samego początku, wiedziałem, że musi to być za mniejsze pieniądze” – powiedział Levinson. „Siedząc w Ablu [Tesfaye’s] domu, rozglądając się po 40 000 stóp kwadratowych, powiedziałem: „Tutaj jest oszałamiająco — nie można kupić takiego projektu produkcji”. A jeśli zrobimy to tutaj?’” Powiedział Levinson. „Abel odstawił drinka i powiedział:” Czy masz ubezpieczenie? Powiedziałem tak. A on powiedział: „Nie mam nic przeciwko”.

Tesfaye stwierdził, że prowadzenie kręcenia filmu było niezwykle satysfakcjonujące, a nawet wyprodukował tam muzykę do serialu. „Sypialnie były teraz zielonymi pokojami, łazienki służyły do ​​układania włosów i makijażu” – powiedział Tesfaye W Magazine. „Zbudowaliśmy studio muzyczne w piwnicy, więc Mike Dean, który pomagał komponować, i ja mogliśmy napisać muzykę do serialu podczas kręcenia”.

Levinson wspomniał również, że on i jego żona „zasadniczo przeprowadzili się do domu Tesfaye” podczas kręcenia filmu, co jest zarówno zabawne, jak i ironiczne, biorąc pod uwagę, że Tedros wprowadza się do miejsca Jocelyn w „The Idol”. Był to również sprytny sposób na obniżenie kosztów, a jednocześnie umożliwienie widzom zajrzenia do wnętrza urzekającego domu The Weeknd.

Czy ten post był pomocny?