Skip to content

Gdzie oglądać Galaxy Quest – i jak czytać kontynuacje

20 de czerwiec de 2023
l intro 1687239540

Filmy Komedia

Uśmiech Petera Quincy Taggarta

Możemy otrzymać prowizję od zakupów dokonanych z linków.

Parodia science-fiction „Galaxy Quest” z 1999 roku może pochwalić się niesamowicie mocną obsadą, w której występują Tim Allen, Sigourney Weaver, Alan Rickman, Tony Shalhoub i Missi Pyle. W ciągu prawie 25 lat od premiery parodia „Star Trek” zyskała lojalną publiczność, która jest sfrustrowana licznymi plotkami o spin-offowym serialu telewizyjnym, który jak dotąd nie doprowadził do niczego. Nie oznacza to, że nie ma nic dla głodnych fanów „Galaxy Quest”, którzy szukają więcej historii do skonsumowania, a także wielu serwisów streamingowych, w których można obejrzeć oryginalny film.

Abonenci Paramount+ mogą bezpłatnie oglądać „Galaxy Quest” w ramach swojej subskrypcji, a tytuł jest również dostępny do wypożyczenia za 3,99 USD lub zakupu za 14,99 USD za pośrednictwem Vudu, Google Play, iTunes i Amazon Prime. Dla fanów, którzy są spragnieni treści poza oryginalnym filmem i nie chcą czekać na długo obiecany telewizyjny spin-off, do tej pory powstały dwie oddzielne kontynuacje komiksów.

Pierwsza próba adaptacji komiksu została napisana w 2009 roku przez Scotta Lobdella („Uncanny X-Men”) i zilustrowana przez Iliasa Kyriazisa. Ich tytuł „Galaxy Quest: Global Warning” został wydany w marcu tego roku i jest dostępny do kupienia na Amazon.

Zarówno tekst, jak i ilustracje były dość mocno krytykowane przez fanów; chociaż zagorzali sci-fi nie są tradycyjnie znani ze swojej litości, jeśli chodzi o ocenę takich wysiłków. Kolejna czteroczęściowa seria komiksów, „Galaxy Quest: The Journey Continues”, napisana przez Erika Burnhama i zilustrowana przez Nacho Arranza, zadebiutowała kilka lat później i spotkała się ze znacznie bardziej przychylnym przyjęciem.

Adaptacja komiksu Burnham-Arranz ma pozytywne recenzje w Goodreads

Adaptacja komiksu „Galaxy Quest” Erika Burnhama i Nacho Arranza zebrała w Goodreads w większości pozytywne recenzje, a czytelnicy chwalą umiejętność Burnhama dochowania wierności oryginalnym postaciom, jednocześnie uznając wyzwania stojące przed artystą działającym zgodnie z prawami autorskimi. Ich pierwszy tom ukazał się w 2015 roku i jest dostępny do kupienia na Amazonie. Recenzent o imieniu Christopher przyznał pierwszemu tomowi 5 gwiazdek i mocno pochwalił pracę Burnhama i Arranza.

Drugi użytkownik, Ryan, powiązał swoją recenzję bezpośrednio z fabułą filmu Omega-13 i wyraził nadzieję, że seria komiksów będzie kontynuowana. „Świetna grafika i pisanie. Szukam teraz innych problemów, ponieważ kończy się otwartą notatką na więcej przygód” – napisali. Ryan nie musi daleko szukać, ponieważ drugi, trzeci i czwarty tom serii komiksów Burnham i Arranz „Galaxy Quest” są również dostępne za pośrednictwem Amazon.

Ale dopóki serial telewizyjny, o którym mówiono od dawna, w końcu nie doszedł do skutku, komiksy są jedynym historycznym zapisem dostępnym dla chętnych Ziemian i Termian szukających dalszych przygód komandora Taggarta, doktora Lazarusa i reszty załogi NSEA Ochraniacz.

Czy ten post był pomocny?