Skip to content

Fullmetal Alchemist: Wiek głównych bohaterów, urodziny, miejsca urodzenia, stopnie i nie tylko

7 de marzec de 2023
fullmetal alchemist characters

The Pełnometalowy Alchemik saga oferuje mnóstwo zabawnych przygód dla zapalonych miłośników anime i mangi, podążając za braćmi Elric, którzy szukają promyka nadziei po tym, jak ich ciała zostały poważnie uszkodzone przez nieudany rytuał alchemiczny. Tym samym cała seria zabiera fanów w naprawdę ciekawą podróż po rozmaitych lokacjach.

Jednak seria jest również dobrze znana z szeregu unikalnych, złożonych i fascynujących postaci, z których wszystkie pochodzą z różnych środowisk. Poniżej znajduje się wszystko, co musisz wiedzieć o głównych bohaterach Fullmetal Alchemist, w tym ich wiek, urodziny, miejsca urodzenia, stopnie, zawody i nie tylko.

Postać Fullmetal Alchemist Przybliżony wiek Urodziny/Rok urodzenia
Edwarda Elryka 15 – 18 lat 1899
Alfons Elryk 14 – 17 lat 19 kwietnia 1900
Winry Rockbell 15 – 18 lat 1899
Ling Yao 15 – 18 lat Nieznany
Roya Mustanga 29 – 32 lata 25 marca 1885
Riza Hawkeye 25 – 28 lat 2 października 1889

Co wiemy o wieku głównych bohaterów Fullmetal Alchemist?

Wszyscy główni bohaterowie Fullmetal Alchemist są klasyfikowani jako ludzie zgodnie z ich wymienionymi gatunkami, z wyjątkiem Ling Yao, który przez krótki czas był homunculusem opartym na ludziach. W rezultacie wszyscy główni bohaterowie starzeliby się na stosunkowo podobnej i jednolitej osi czasu w miarę rozwoju fabuły, w przeciwieństwie do innych tytułów anime lub mangi, które zawierają alternatywne linie czasu i różne lub często gatunki nie z tego świata.

Cała saga Fullmetal Alchemist obejmuje około rok w serii anime, chociaż film CoS i ostatnia część mangi Fullmetal Alchemist pokazują głównych bohaterów Fullmetal Alchemist po około 2 latach od oryginalnej serii. Oznacza to, że wszystkie główne postacie Fullmetal Alchemist starzeją się o około 1 rok w całej serii anime, ale są około 2 lata starsze pod koniec mangi i epilogu.

Alphonse Elric jest najmłodszą ze wszystkich głównych postaci Fullmetal Alchemist, która ma od 14 do 15 lat w serii anime i ma około 17 lat pod koniec serii mangi Fullmetal Alchemist. Za nim podąża jego starszy brat, Edward Elric, a także Winry Rockbell i Ling Yao, którzy w serialu anime mają od 15 do 16 lat, aw filmie CoS mają około 18 lat. , w epilogu i na końcu mangi Fullmetal Alchemist.

POWIĄZANY:

Czy Fullmetal Alchemist: Brotherhood to kontynuacja, restart czy remake?

Następna na liście pod względem wieku jest Riza Hawkeye, która ma od 25 do 26 lat w serii anime i ma około 28 lat pod koniec serii mangi Fullmetal Alchemist. Roy Mustang jest najstarszym ze wszystkich głównych bohaterów Fullmetal Alchemist, w wieku od 29 do 30 lat w serialu anime i około 32 lat w filmie CoS, a także pod koniec serii manga Fullmetal Alchemist .

Co wiemy o narodowości i miejscu urodzenia głównych postaci Fullmetal Alchemist?

Zdecydowana większość głównych postaci Fullmetal Alchemist wydaje się być Amestrianami pod względem ich narodowości, urodzonymi w różnych regionach w całym regionie Amestris – chociaż jest też kilka postaci o niewymienionych lub niejasnych narodowościach. Poniżej znajdują się wszystkie znane miejsca urodzenia lub rodzinne miasta głównych bohaterów gry Fullmetal Alchemist.

Postać Fullmetal Alchemist Miejsce urodzenia/Miasto rodzinne
Edwarda Elryka Resembool, East State, Amestris
Alfons Elryk Resembool, East State, Amestris
Winry Rockbell Resembool
Ling Yao Nieznany
Roya Mustanga Centrum miasta, Amestris
Riza Hawkeye Amestris

Miejsce urodzenia może być drobnym szczegółem, ale daje wgląd w ogólne wychowanie i styl życia każdej postaci – a także wgląd w prawdziwy motyw każdej postaci. Central City to oficjalna stolica, a także siedziba skorumpowanego, ale bardzo aktywnego rządu w Amestris, z różnymi udogodnieniami i luksusami dla swoich obywateli – w tym Narodową Biblioteką Centralną, Centralnym Dowództwem, 5 Laboratoriami Narodowymi i Parlamentem Amestris.

1678216690 204 Fullmetal Alchemist Wiek glownych bohaterow urodziny miejsca urodzenia stopnie i

Central City jest postrzegane jako symbol dowództwa wojskowego i jest prawdopodobnie największym miastem w Amestris jako całości, z tętniącą życiem, ale spokojną atmosferą, która prawie nigdy nie jest zakłócana ze względu na bliskość sił rządowych – wraz z prawie wszystkim, co Amestrian społeczeństwo ma do zaoferowania. Z kolei Resembool to stosunkowo małe i spokojne wiejskie miasteczko, które jest dalej od takich obiektów, ze znacznie mniejszą społecznością, która zazwyczaj polega na lokalnym rolnictwie i zasobach naturalnych, aby związać koniec z końcem.

1678216691 529 Fullmetal Alchemist Wiek glownych bohaterow urodziny miejsca urodzenia stopnie i

Resembool znajduje się w południowo-wschodnim regionie Amestris, wzdłuż brzegów rzeki Rain, i jest dobrze znane z dobrze prosperującego handlu wełną w regionie, ponieważ jest miastem zajmującym się hodowlą owiec. Pomimo tego, że Resembool ma względnie spokojną i tętniącą życiem atmosferę, a ze względu na sukcesy w handlu rolniczym przyjmuje dodatkowych cywilów, Resembool przez lata doznało poważnych zniszczeń i niepokojów – na przykład, gdy zostało zaatakowane siłami wybuchowymi przez terrorystów z Ishvaru w 1907 roku, co wymagałoby odrestaurowania lub całkowitej przebudowy wielu struktur.

Płeć, urodziny i znaki zodiaku głównych postaci Fullmetal Alchemist

Ponieważ wszyscy główni bohaterowie Fullmetal Alchemist są ludźmi, wszystkie ich urodziny pozostają takie same, niezależnie od różnych wydarzeń i mitycznych aspektów sagi. Chociaż istnieje kilka przypadków postaci o nieznanych urodzinach lub przypadków, w których postaciom podano tylko ogólny rok urodzenia, a nie oficjalną datę urodzenia.

POWIĄZANY:

10 najważniejszych symboli Fullmetal Alchemist i ich znaczenie

W związku z tym fani byli w stanie połączyć niektóre postacie Fullmetal Alchemist z ich odpowiednimi znakami zodiaku, tam gdzie było to możliwe. Poniżej znajdują się daty urodzin i znaki zodiaku wszystkich dostępnych Fullmetal Alchemist głównych bohaterów wraz z płcią biologiczną w chwili urodzenia.

Postać Fullmetal Alchemist Płeć Urodziny Znak zodiaku
Edwarda Elryka Mężczyzna 1899 Nieznany
Alfons Elryk Mężczyzna 19 kwietnia 1900 Byk
Winry Rockbell Kobieta 1899 Nieznany
Ling Yao Mężczyzna Nieznany Nieznany
Roya Mustanga Mężczyzna 25 marca 1885 Baran
Riza Hawkeye Mężczyzna 2 października 1889 Libra

Co wiemy o rangach, zawodach i umiejętnościach głównych bohaterów Fullmetal Alchemist?

Ponieważ cała saga Fullmetal Alchemist dość mocno koncentruje się na aspektach militarnych, główni bohaterowie Fullmetal Alchemist generalnie mają określone role i obowiązki w ramach serii. Podczas gdy ich zawody zwykle pozostają takie same, garstka postaci widziała zmieniające się zawody, gdy rozwijali swoje umiejętności i wspinali się po szczeblach.

1678216691 415 Fullmetal Alchemist Wiek glownych bohaterow urodziny miejsca urodzenia stopnie i

Postacie zazwyczaj otrzymywały zadania i zadania, które są zgodne z ich najważniejszymi umiejętnościami i zdolnościami, wraz z wiedzą, którą wykazują w trakcie rozwoju sagi. Jednak Ling Yao i Roy Mustang wydają się mieć największe doświadczenie na swoim koncie z mnóstwem zarejestrowanych stopni i zawodów przez całe życie.

Ling Yao zaczynał jako książę i przywódca klanu Yao, chociaż później został cesarzem Xing, co odnosi się zarówno do jego rangi, jak i historii wcześniejszych zawodów. Roy Mustang jest wymieniony jako stanowy alchemik tylko ze względu na swój zawód, ale ma długą historię wspinania się po szczeblach kariery.

POWIĄZANY:

Fullmetal Alchemist vs. Brotherhood: różnice i co jest lepsze?

Zaczynał jako podpułkownik, jak pokazano w retrospekcji, po czym przyjął rolę pułkownika w anime Fullmetal Alchemist z 2003 i 2009 roku. Został generałem brygady w końcowej części serii anime z 2003 roku i ostatnim odcinku serii anime z 2009 roku, a został pokazany jako generał w epilogu serii anime Fullmetal Alchemist z 2009 roku.

1678216691 973 Fullmetal Alchemist Wiek glownych bohaterow urodziny miejsca urodzenia stopnie i

To powiedziawszy, wszyscy główni bohaterowie Fullmetal Alchemist mają do odegrania ważne role w całej fabule – niezależnie od ich odpowiednich rang i ewentualnej wyższości, która im towarzyszy. Poniżej znajdują się wszystkie rangi i zawody głównych postaci Fullmetal Alchemist w sadze, a także ich najważniejsze umiejętności i zdolności.

Postać Fullmetal Alchemist Ranga Zawód Umiejętności
Edwarda Elryka Główny Państwowy Alchemik Alchemia, wysoka inteligencja
Alfons Elryk Nieznany Alchemik Duża zbroja Alchemia, sztuki walki, wysoka inteligencja
Winry Rockbell Nieznany Mechanik Automail Wykwalifikowany specjalista Automail i mechanik
Chirurg amator
Ling Yao Książę (dawniej), cesarz Książę, przywódca klanu Yao, a później cesarz Xing Sztuki walki, wyczuwanie aury ludzi i homunculusów
Roya Mustanga Podpułkownik (retrospekcja), pułkownik, generał brygady, a później generał w epilogu anime z 2009 roku Państwowy Alchemik Alchemia oparta na płomieniu
Riza Hawkeye porucznik Adiutant Roya Mustanga
Specjalista od broni
Strzelanie, strzelanie z bliskiej odległości, łucznictwo

Co wiemy o pseudonimach i powiązaniach głównych bohaterów Fullmetal Alchemist?

Wszyscy bohaterowie Fullmetal Alchemist musieli znosić sporo kpin ze strony innych w ramach fabuły, ponieważ tworzą złożone relacje z różnymi osobami ze względu na pokój, a nawet dążenie do ukrytych motywów. W rezultacie wszystkie postacie z Fullmetal Alchemist mają mieszankę przynależności i poprzednich przynależności, jak widać poniżej wraz z ich licznymi pseudonimami i aliasami.

Postać Fullmetal Alchemist Pseudonimy/pseudonimy Afiliacje
Edwarda Elryka Fullmetal Alchemist, Little Red Runt, Fullmetal, Ed, Pipsqueak, Insect, Hero of the People, Shorty Amestryjskie wojsko państwowe
Izumi Curtis, Roy Mustang, Chciwość
Alfons Elryk Al, opancerzony alchemik, chłopiec w zbroi Mei Chang
Winry Rockbell Automail Geek, Crazy Gearhead, Winry Elric (nazwisko po mężu) Rockbell Automail, Atelier Garfiel, Dominic LeCoulte
Ling Yao Książę Ling, Młody Lord, Mistrz Ling, Książę Idiota, Książę Xingese, Zezowate Oczy, Chciwość/Greedling, Ciało Hosta Greeda, Piss-ant (wezwany przez Chciwość), Młody Pan, Chude Oczy Imperium Xing, klan Yao
Lan Fan, Fu, Edward Elric (dawniej), Greed (dawniej)
Roya Mustanga Ognisty Alchemik, Bohater Ishvalu, Roy-Boy, Wódz Amestrian State Army, Berthold Hawkeye, General Grumman, Madame Christmas’ Bar, Mustang Unit
Riza Hawkeye „The Hawk’s Eye”, Elizabeth (kryptonim), My Queen/Hawkeye (autor: Roy Mustang), Margott Orange Peko (kryptonim) Amestrian State Military, jednostka Mustang, Roy Mustang, Führer King Bradley

To wszystko, co można wiedzieć o wieku, urodzinach, narodowościach, stopniach i nie tylko głównych postaci Fullmetal Alchemist, wraz ze wszystkimi obrazami i statystykami postaci dzięki Odkrywaj wiki. Oczywiste jest, że wszystkie główne postacie Fullmetal Alchemist mają wiele różnic i podobieństw, a także różne motywy i ambicje – miejmy nadzieję, że te statystyki i szczegóły pomogą ci lepiej zrozumieć podstawowe cechy twoich ulubionych postaci Fullmetal Alchemist.

  • Jeijei

    Jeijei

    Jeijei jest profesjonalnym badaczem i pisarzem z Kapsztadu w RPA. Ma National Diploma in Fashion Design na CPUT (Cape Peninsula University of Technology), National Diploma in Early Childhood Development oraz Montessori Childhood Development Diploma z…

Czy ten post był pomocny?