Skip to content

Frybread Face & Me data premiery, obsada i fabuła – co wiemy do tej pory

27 de wrzesień de 2021
l intro 1632690018

Kiedy wieloznaczna gwiazda Taika Waititi zdobyła Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany w 2020 roku za „Jojo Rabbit”, maoryski filmowiec miał nadzieję, że jego zwycięstwo zainspiruje rdzennych dzieci do pójścia w jego ślady. „Dedykuję to wszystkim rdzennym dzieciom na świecie, które chcą robić sztukę, tańczyć i pisać historie” – powiedział Waititi w swoim przemówieniu akceptacyjnym. „Jesteśmy oryginalnymi gawędziarzami i możemy to zrobić również tutaj” (za pośrednictwem CNN).

Od tego czasu Waititi jest orędownikiem projektów prowadzonych przez Native. Był współtwórcą i współautorem sitcomu FX „Reservation Dogs”, opowiadającego o czwórce rdzennych dzieciaków dorastających w rezerwacie w Oklahomie, którego premiera odbyła się w sierpniu 2021 roku. w Hollywood: „Frybread Face & Me”, nadchodzący dramat o dojrzewaniu autorstwa scenarzysty i reżysera Billy’ego Luthera – który powiedział Variety, że Waititi podpisał kontrakt natychmiast po przeczytaniu scenariusza.

Oto wszystko, co wiemy o „Frybread Face & Me”.

Jaka jest data premiery Frybread Face & Me?

„Frybread Face & Me” nie ma jeszcze daty premiery. Nie ma też jeszcze dystrybutora, co oznacza, że ​​przez jakiś czas nie będziemy wiedzieć, kiedy i gdzie może być dostępny. Ale dobrą wiadomością jest to, że film jest stosunkowo daleko w procesie produkcji.

Jak donosi The Navajo-Hopi Observer, zdjęcia do „Frybread Face & Me” zakończono pod koniec sierpnia 2021 roku, po zdjęciach w Albuquerque w Santa Fe i Española w Nowym Meksyku.

21 września Deadline ogłosiło, że film uzyskał finansowanie w ramach umowy między Indion Entertainment Chada Burrisa i Macro Charlesa D. Kinga, a także River Road i REI Co-op Studios.

„Nie możemy zmierzyć naszej wdzięczności za wsparcie i zachętę, jaką film otrzymał od naszych partnerów” – powiedział Burris. „Równie niezmierzona jest wartość, jaką ci dynamiczni partnerzy wnoszą wspólnie poprzez swoje zaangażowanie w podnoszenie na duchu niedostatecznie reprezentowanych głosów i perspektyw. Ich wspólny entuzjazm jest widoczny w projektach, które zdecydują się bronić, i dlaczego są świetnymi partnerami w tym filmie”.

Kto jest w obsadzie Frybread Face & Me?

„Frybread Face & Me” ma całkowicie rodzimą obsadę z kilkoma debiutantami, a także kilkoma znajomymi twarzami. Keir Tallman gra główną rolę, Benny’ego, w swojej pierwszej fabularnej roli. Sarah H. Natani gra jego babcię Lorraine, Kahara Hodges gra jego ciotkę Ann, a Charley Hogan gra jego kuzyna Fry’a. To pierwsze role w filmach fabularnych dla Tallmana, Natani, Hodgesa i Hogana (przez Deadline).

Dopełnieniem obsady są Martin Sensmeier („The Magnificent Seven”, „Rutherford Falls”) jako wujek Benny’ego Marvin, MorningStar Angeline („Yellowstone”, „Outer Range”) jako matka Benny’ego oraz Jeremiah Bitsui, który grał Victora w obu ” Breaking Bad” i „Better Call Saul” zagrają wujka Rogera Benny’ego.

„Frybread Face & Me” został napisany, wyreżyserowany i wyprodukowany przez rdzennego twórcę filmowego Billy’ego Luthera (Navajo, Hopi i Laguna Pueblo).

Jaka jest fabuła Frybread Face & Me?

„Frybread Face & Me” to na wpół autobiograficzna opowieść o „rdzennym dojrzewaniu” napisana i wyreżyserowana przez Billy’ego Luthera.

Historia opowiada o 12-letnim chłopcu imieniem Benny, który zostaje wysłany do rezerwatu Navajo, aby zamieszkać z babcią wbrew swojej woli. Jednak doświadczenie zarówno pozwala mu nawiązać kontakt z rodziną, jak i nawiązać kontakt ze swoją rdzenną kulturą (poprzez Ostateczny termin). Benny spędza większość filmu pracując na ranczu swojej babci w Arizonie, pasącym owce wraz ze swoim kuzynem Frym (przez Variety).

Projekt był jednym z 10, które zostały wybrane do 2020 Sundance Institute Directors and Screenwriters Labs, których Luther jest absolwentem.

Podobnie jak inne projekty Luthera, „Frybread Face & Me” będzie eksplorować motywy rdzennej tożsamości, która tradycyjnie była niedostatecznie reprezentowana w Hollywood. Jego pierwszym filmem był dokument „Miss Navajo” o kobiecie rywalizującej w konkursie piękności Navajo, który miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Sundance w 2007 roku. Następnie pojawił się film dokumentalny z 2011 r. „Grab”, który opowiada o tradycyjnym Dniu Grab obserwowanym na wioskach w rezerwacie Laguna Pueblo, kiedy mieszkańcy rzucają jedzeniem i wodą ze swoich dachów ludziom stojącym poniżej (za pośrednictwem IMDB). W 2018 roku wyreżyserował serial internetowy „alter-NATIVE” dla PBS’s Indie Lens StoryCast.

Czy ten post był pomocny?