Skip to content

Friday’s Image Awards Red Carpet odwołano z powodu ostrzeżenia o powodzi błyskawicznej dla hrabstw Los Angeles i Ventura — to dodatek do ostrzeżenia przed zamiecią śnieżną i obaw związanych z trąbą wodną: aktualizacja

25 de luty de 2023
Screen Shot 2023 02 24 at 2.45.49 PM

AKTUALIZACJA, 17:49: Dzika pogoda w Los Angeles wymusiła odwołanie czerwonego dywanu dzisiejszej części ceremonii NAACP Image Awards. Kolacja z okazji wydarzenia w LA Live w centrum miasta przebiega zgodnie z planem, ale „czerwony dywan został odwołany z powodu niesprzyjającej pogody” – potwierdził przedstawiciel serwisu Wszykina.

WCZEŚNIEJ, 15:35: Dziś po południu w całym hrabstwie Los Angeles wydano ostrzeżenie o gwałtownej powodzi, które będzie obowiązywało do godziny 22:00. Prognozy wskazywały Burbank, Griffith Park, Universal City, North Hollywood, Pasadena, Hollywood, śródmieście, Van Nuys, Beverly Hills, Alhambra , Mount Wilson, Encino, Northridge, Santa Clarita, Chatsworth, Woodland Hills, Whittier, West Covina, Glendora i San Dimas jako obszary, które mogą doświadczyć gwałtownych powodzi.

„Błyskawiczne powodzie będą ograniczone do miejsc poniżej poziomu śniegu, który spadnie z 5000 stóp do 3500 stóp (piątkowa noc)”, zgodnie z NWS. „Oczekuje się, że gwałtowne powodzie będą się nasilać w godzinach wieczornych”.

Ostrzeżenie przed błyskawiczną powodzią obowiązuje dla Los Angeles w Kalifornii, Glendale w Kalifornii i Santa Clarita w Kalifornii do 22:00 czasu pacyficznego pic.twitter.com/p0ljIAHQfx

— NWS Los Angeles (@NWSLosAngeles) 24 lutego 2023 r

Osobne ostrzeżenie przed powodzią błyskawiczną zostało wydane dla Santa Barbara, Ojai, Simi Valley i innych regionów na północ i zachód od Los Angeles

Ostrzeżenie przed błyskawiczną powodzią obowiązuje dla Simi Valley w Kalifornii, Santa Barbara w Kalifornii i Lompoc w Kalifornii do 22:00 czasu PST pic.twitter.com/MKqm9pUZMg

— NWS Los Angeles (@NWSLosAngeles) 24 lutego 2023 r

Prognozy zauważyły, że wczesnym popołudniem w piątek powodzie wystąpiły już w obszarach Burbank i dolinie San Fernando, a Southland zostało zalane sumą opadów od 1 do 5 cali.

Co najmniej 6 pojazdów zostało zalanych i utknęło na Vineland Ave #PółnocnyHollywood bezpośrednio na zachodnim krańcu lotniska Burbank… w tym Maserati. @LAFD był na miejscu, aby pomóc. Jeśli to możliwe, omijaj Vineland z daleka. @kcalnews #larain @NWSLosAngeles @fly_BUR pic.twitter.com/uvHpn4ObfY

— John Schreiber (@johnschreiber) 24 lutego 2023 r

Według NWS do piątku wieczorem w niektórych częściach hrabstwa Los Angeles, głównie u podnóża wzgórz i w górach, opady mogą osiągnąć jeden cal na godzinę. Ale doliny i obszary przybrzeżne również prawdopodobnie doznają napadów ulewnych deszczy.

#LARrzeka sceny kanałów na zewnątrz @NBCLA. #LARain #LAburza #LApogoda ☔️ pic.twitter.com/VQn70Ko4dq

— Jonathan Lloyd (@JonLloydLA) 24 lutego 2023 r

Prognozy mówią również, że burze mogą sporadycznie się rozwijać, generując „niebezpieczne błyskawice z chmury do ziemi”, a także „porywiste i nieregularne wiatry” oraz mały grad.

NWS wydało dziś ostrzeżenia przed trąbami wodnymi dla wód u wybrzeży Ventury i ostrzegło przed „trąbami lądowymi” w obszarze bezpośrednio na północ od Santa Barbara, a także w pobliżu Los Olivos. Prawdę mówiąc, trąbę wodną zarejestrowano wczoraj na wideo niedaleko Dana Point.

WHOA! Zobacz trąbę wodną zauważoną u wybrzeży w Dana Point. (Źródło: Leslie Jones)
Widzisz wokół siebie szaloną pogodę? Wyślij swoje zdjęcia/filmy tutaj: https://t.co/cHzKSpZbne pic.twitter.com/Del7U9DbLU

— Wiadomości KCAL (@kcalnews) 23 lutego 2023 r

Obfite opady śniegu na północnych krańcach hrabstwa Los Angeles spowodowały zamknięcie odcinka Grapevine na autostradzie Golden State (5). Jezdnia w kierunku północnym została zamknięta na Parker Road w Castaic, a pasy w kierunku południowym na Grapevine Road.

Nic nie wskazywało, kiedy odcinek zostanie ponownie otwarty, co frustrowało kierowców w często uczęszczanym korytarzu.

Ostrzeżenie przed burzą śnieżną – pierwsze wydane w tym regionie od 1989 roku – weszło w życie w piątek rano w górach hrabstwa Los Angeles i pozostanie na miejscu do godziny 16:00 w sobotę.

Prognozy National Weather Service twierdzą, że w górach powyżej 4500 stóp może gromadzić się do 5 stóp śniegu, czemu towarzyszyć będą porywy wiatru osiągające prędkość 80 mil na godzinę, które spowodują „prawie zerową widoczność”. Na wyższych wysokościach można zobaczyć nawet 8 stóp śniegu, z możliwymi nagromadzeniami od 6 do 12 cali na wysokości od 2000 do 4500 stóp, wpływając na główne przełęcze górskie.

Według National Weather Service „Podróż może być bardzo trudna lub niemożliwa”. „Możliwość zamknięcia dróg. Niektóre górskie drogi mogą być nieprzejezdne przez dłuższy czas. Bardzo silny wiatr może spowodować rozległe uszkodzenia drzew.

Według NWS „podróżowanie powinno być ograniczone tylko do sytuacji awaryjnych”. „Jeśli musisz podróżować, miej ze sobą zestaw do przetrwania w zimie. Jeśli utkniesz, pozostań przy swoim pojeździe”.

Antelope Valley będzie podlegać zaleceniom dotyczącym pogody zimowej do 22:00 w piątek, przy spodziewanych opadach śniegu od 3 do 6 cali u podnóża wzgórz i od 1 do 3 cali na dnie doliny, a także wiatrów w porywach do 45 mil na godzinę, podają synoptycy.

Oczekuje się, że poziom śniegu będzie powoli wzrastał wraz z upływem dnia, osiągając od 4000 do 6000 stóp. Ale zimne powietrze może utrzymać ten poziom na niższym poziomie w Dolinie Antylopy i innych dalekich północnych obszarach hrabstwa.

Blizzard nadal bardzo „w grze” dla #SoCal.

2+” na godzinę możliwe przy silnym południowym wietrze. #CAwx #snowinLA https://t.co/r0K9NOMuj9

— NWS Los Angeles (@NWSLosAngeles) 24 lutego 2023 r

Oczekuje się, że główny front burzy opuści ten obszar dziś wieczorem, ale według NWS „przelotne opady prawdopodobnie utrzymają się w całym regionie do soboty”. „Potencjał pojedynczych burz utrzyma się do sobotniego popołudnia”.

Prognozy mówią, że nawet gdy opady zaczną się rozpraszać, zimna masa powietrza utrzyma temperaturę „znacznie poniżej normy przez cały weekend”.

Rekordowo niskie temperatury odnotowano w czwartek w niektórych częściach hrabstwa Orange. W czwartek w Anaheim było 57, pobijając rekord najniższej maksymalnej temperatury 58 ustanowiony w 2022 roku. W Newport Beach było 54, bijąc rekord 55 ustanowiony w 1946 roku.

Deszcz i grad spadły w czwartek w niektórych hrabstwach Los Angeles i Orange. Grad uderzył nawet w Znak Hollywood, podobnie jak Venice Beach. Pasadena, Santa Monica i Long Beach również zostały obrzucone gradem.

Na obszarach przybrzeżnych i w dolinach może spaść od 2 do 5 cali deszczu podczas burzy do sobotniej nocy, z 5 do 10 cali możliwe u podnóża. NWS opublikował dzisiaj wykres, który wskazywał, kiedy spodziewane są najbardziej intensywne opady.

Poniżej znajdują się niektóre z trzydniowych sum opadów za pośrednictwem NWS dla lokalnych miast od godziny 11:00 dzisiaj.

Góry (opady śniegu)

GÓRA WYSOKA (7000 STÓP)……….. 16″
GÓRA WILSONA (5700 FT)………… 14″
DOLINA LOCKWOOD (5500 FT)……… 10″
FRAZIER PARK (5000 FT)………… 8″
PRZEŁĘCZ TEJON (4100 FT)………….. 10″

LA Metro (deszcz)

BEVERLY HILLS………………… 1,48″
BEL AIR……………………… 1,40″
ZBIORNIK HOLLYWOOD…………… 1,16″
ŚWIĘTA MONIKA…………… 1,12″
CULVER CITY………………….. 0,83″
LA CENTRUM …………….. 0,64″
LOTNISKO LA……………… 0,52″
LEO CARRILLO…………………. 0,36″
DŁUGA PLAŻA…………….. 0,35″
HAWTHORNE……………… 0,30″

Dolina San Fernando

LEŚNE WZGÓRZA……………….. 2,62″
PÓŁNOCNA…………………… 1,63″
RANCZO PORTERÓW…………….. 1,52″
VAN NUYS………………. 1,51″
WZGÓRZA AGOURA…………………. 1,39″
PARK CANOGA………………….. 1,38″
LA KANADA FLINTRIDGE………….. 1,36″
BURBANK……………….. 1,16″
KALABASA……………………. 1,09″
ZBIORNIK CHATSWORTH………….. 0,87″

Dolina Świętego Gabriela

WSCHÓD PASADENA………………… 1,63″
PASADENA…………………….. 1.41″
ZBIORNIK ORZEŁ SKALNY………….. 1,14″
ALHAMBRA…………………….. 0,95″
SIERRA MADRE…………………. 0,64″
CLAREMONT……………………. 0,59″
BIELSZY…………………….. 0,32″

City News Service przyczynił się do powstania tego raportu.

Czy ten post był pomocny?