Skip to content

Frank Fritz z American Pickers wydał 130 dolarów na zabawkę ciężarówki Buddy L w oryginalnym pudełku

9 de kwiecień de 2023
l intro 1680497372

Telewizja

Frank Fritz trzymający zabawkową ciężarówkę w pudełku

To był 17. sezon „American Pickers”, a Frank Fritz i Mike Wolfe zbierali przedmieścia. Zbierali „burbs” tak mocno, że nazwali odcinek, który kręcili w Tennessee, „Pickin’ the” Burbs”. Wyobraź sobie zbieranie przedmieść tak mocno, że nazywasz coś „Zrywanie przedmieść”. To jakieś oddane „zbieranie burbów”.

I to też dobrze, ponieważ gdyby nie zrywali „burbów” tak mocno, jak to zrobili, Fritz nigdy nie zauważyłby ciężarówki Buddy „L”, wciąż mniej więcej w pudle, z pewną stabilnością konstrukcyjną z kartonu po pół wieku istnienia.

Fritz był podniecony na widok tego czegoś. „Widzisz, to nie jest zbyt daleko od miejsca, w którym mieszkam” – powiedział, wskazując na adres producenta na pudełku. „To jest East Moline w stanie Illinois. To nie jest pięć mil od miejsca, w którym mieszkam”. Było jasne, że jeden z dwóch najbardziej czcigodnych zbieraczy w Ameryce był zainteresowany artefaktem i im dłużej się przyglądał, tym bardziej mu się podobał.

Frank Fritz American wybrał ciężarówkę Buddy „L” na przedmieściach

Tempo głosu Franka Fritza nabrało tempa, gdy dalej omawiał aspekty zabawkowej ciężarówki, które go ekscytowały. „Ma wszystkie małe elementy” – zauważył. „A to była dostawa artykułów spożywczych […] Ma w sobie gumę miętową, płatki kukurydziane” – kontynuował, wskazując wszystkie pojedyncze dostawy zabawek spożywczych, w które zapakowano ciężarówkę Buddy „L”.

– Co musiałbyś mieć do tego? Fritz zapytał właściciela zabawkowej ciężarówki, wywołując pospieszną odpowiedź „145 dolarów”. W klasycznej formie „American Pickers” on i Fritz chodzili tam iz powrotem, ostatecznie decydując się na 130 $. Po tym, jak ich uścisk dłoni został uchwycony dla potomności, zabawkowa ciężarówka była w drodze powrotnej do sklepu „American Pickers” — lub prawdopodobnie do domu Franka Fritza, niedaleko miejsca, w którym rozpoczęła się 50 lat wcześniej.

Według jego szacunków Fritz doszedł do wniosku, że może być w stanie odwrócić sytuację za około 185 dolarów, ale niektóre rzeczy, takie jak możliwość rozwinięcia cennych wspomnień jako mężczyzna w średnim wieku bawiący się zabytkową ciężarówką na podłodze w salonie, są warte ponad 55 dolarów zysku.

Czy ten post był pomocny?