Skip to content

Finał serialu „New Amsterdam”: producent wykonawczy Peter Horton mówi: „To tajemnica, dlaczego został odwołany”

18 de styczeń de 2023
NUP 198863 00167

UWAGA SPOILERY! Ta historia zawiera wątki z finału serii Nowy Amsterdam.

Tak długo, dobrzy lekarze z Nowego Amsterdamu: dramat o starym szpitalu publicznym od twórcy/producenta wykonawczego Davida Schulnera, reżysera/producenta wykonawczego Petera Hortona i Universal Television zakończył swój pięciosezonowy występ we wtorek w NBC. Rozpoczęta w 2018 roku seria została zainspirowana książką Dwunastu pacjentów: życie i śmierć w szpitalu Bellevue przez Erica Manheimera.

Tutaj Schulner i Horton zastanawiają się, co zrobili, a czego nie zrobili w ostatnim odcinku i dlaczego uważają, że to droga za wcześnie, aby zakończyć dramat, w którym występują Ryan Eggold, Janet Montgomery, Jocko Sims, Tyler Labine, Debra Monk, Matthew Jeffers i Sandra Mae Frank.

TERMIN Czy przed finałem miałeś listę kontrolną zawierającą rzeczy, które chciałeś uwzględnić, na przykład wypadek z piłą łańcuchową?

PIOTR HORTON Tak, to była cała podstawa odcinka. Pomyśleliśmy o piłach łańcuchowych, co możemy zrobić z piłami łańcuchowymi?

DAWID SCHULNER Myśleliśmy tylko o naszej głównej obsadzie. Jak oddajemy cześć tym postaciom, które poznaliśmy i pokochaliśmy przez pięć lat?

TERMIN Czy od początku wiedziałeś, jak to się skończy? Czy wyobrażałeś sobie to zakończenie przez jakiś czas, że zatoczyłeś koło z pytaniem „jak mogę ci pomóc?”

SCHULNER Wiedzieliśmy, że zakończenie będzie musiało wyjść z początku, tylko dlatego, że to dobra narracja. Więc zdecydowanie wróciliśmy do pilota, aby dowiedzieć się, gdzie zaczęły się te postacie i jaki byłby satysfakcjonujący, ale zaskakujący wniosek.

TERMIN Czy rozmawialiście przez chwilę o zabiciu Maxa (Eggolda) na raka?

SCHULNER To wydawało się trochę zbyt łatwe. A ostry dyżur zrobił to z doktorem Greenem. Jest wiele programów, które były przed nami. Chcieliśmy po prostu uniknąć dublowania.

HORTON A potem nie moglibyśmy już nigdy wrócić i zrobić tego ponownie.

TERMIN Czy ustalenie ostatecznego przypadku medycznego było wyzwaniem? Chodziłeś w tę iz powrotem?

HORTON Ponieważ każdy przypadek w historii medycyny był wykorzystywany przez programy telewizyjne, w tym przez nas…

SCHULNER Utknęliśmy na cały dzień. Nie mogliśmy wymyślić właściwej rzeczy. Przez cały dzień kłóciliśmy się, aż w końcu wszystkich odesłałem. Powiedziałem: „opuszczamy Zoom, weź godzinę, weź dwie godziny, a potem wszyscy wrócą do pokoju i coś wymyślą, po prostu weź jedną rzecz, która Twoim zdaniem byłaby świetną ostateczną operacją”. Wróciłem z jakimś dziwacznym, 5-milionowym komputerem, jak chirurgia laserowa. Wszyscy po prostu próbowaliśmy znaleźć coś dużego i szalonego. A potem Jai, asystent naszego scenarzysty, jest tym, który zorganizował operację, w której bierze udział 50 osób. Od razu wiedzieliśmy, że to jest to, ponieważ dotyczy naszych postaci. Nie chodzi o szaloną operację. Chodzi o wszystkie postacie, które mieliśmy w naszym serialu przez pięć lat, przez 92 odcinki. A ta operacja była sposobem, dzięki któremu mogliśmy sprowadzić wszystkie postacie, które kiedykolwiek przeprowadzały operację w Nowym Amsterdamie, na jedną wyjątkową operację. Chodziło o pacjenta, ale co ważniejsze, chodziło o naszych bohaterów.

HORTON Nasz zespół Covid nie był zachwycony. Poza tym to był naprawdę fajny pomysł. Spektakl to w zasadzie kawałek postaci. Przypadki medyczne są tam, więc możemy rozmawiać o tych ludziach i tematach. Kiedy zapytałeś o koniec, jedną z rzeczy, które najbardziej mi się podobały w sposobie, w jaki do tego doszło, było to, jak 11-letnia córka Davida pierwsza mu to przedstawiła, że ​​Luna [Max’s daughter] wraca jako dorosły. Był to więc wysiłek grupowy.

SCHULNER A tydzień później inny pisarz wysłał mi e-mail z tym samym zakończeniem. A tydzień później byłem na planie z Eriką Green Swafford, a ona powiedziała: „To szaleństwo, ale co, jeśli to była ostatnia scena Nowego Amsterdamu i Luna wróci jako dorosła?” Tak więc trzy osoby w ciągu trzech tygodni miały tę zbiorową wizję.

TERMIN Naprawdę spodziewałem się, że pijana kobieta, której Iggy nie mógł wciągnąć w system, zostanie znaleziona martwa gdzieś na ulicy.

HORTON Myślę, że jednym z powodów, dla których tak się czujesz, jest to, że jest tak dobrą aktorką. Chcesz ją znowu zobaczyć. Po prostu nie łączy się z naszymi ludźmi. Zakończenie naprawdę musiało dotyczyć ludzi, z którymi mieszkaliśmy przez pięć lat. Nie chodziło o nasze sprawy, chodziło o naszych ludzi.

SCHULNER W końcowej scenie widać wyraźnie, że umrze na ulicy. Nie musimy tego widzieć.

TERMIN Czy wiesz, że bez względu na wszystko, chcesz to zakończyć z nadzieją?

HORTON Musieliśmy zostawić ludzi z posmakiem nadziei w ustach.

TERMIN Czy mamy założyć, że Max i Elizabeth (Sandra Mae Frank) zostali razem?

SCHULNER To ty decydujesz.

TERMIN Czy czujesz, że miałeś dużo czasu, aby zakończyć to dokładnie tak, jak chciałeś?

HORTON Ja nie. Nadal uważam, że to mogło, powinno działać jeszcze przez kilka lat. Wciąż jest tak wiele historii do opowiedzenia, a te postacie są tak interesujące. David wymyślił mnóstwo niesamowitych postaci, a ja chcę dowiedzieć się więcej o nich wszystkich. Jesteśmy teraz numerem 3 w serwisie Netflix. Myślę, że publiczność też nie jest gotowa na to, żeby to się skończyło.

SCHULNER I nadal zajmujemy pierwsze miejsce w naszym przedziale czasowym.

HORTON Prawdę mówiąc, jest trochę tajemnicą, dlaczego został odwołany.

Czy ten post był pomocny?