Skip to content

Finał Midnight Club: Mike Flanagan potwierdza, że ​​”Odpowiedzi istnieją”, dokucza Możliwemu sezonowi 2 i Easter Eggs

9 de październik de 2022
midnight club finale stanton

Ostrzeżenie: ten post zawiera spoilery na finał sezonu Klub Północy.

Jeśli ostatni strzał z Klub PółnocyFinał sezonu sprawił, że drapałeś się po głowie lub podnosiłeś szczękę z podłogi, nie jesteś sam.

W ostatnich chwilach odcinka okazało się, że dr Stanton nie tylko nosiła perukę, aby ukryć łysą głowę, ale także miała wytatuowany złowieszczy symbol klepsydry na karku. Pomimo faktu, że inne serie Netflixa twórcy Mike’a Flanagana były pomyślane jako projekty jednorazowe, scenarzysta/reżyser potwierdził TVLine, że ta konkretna historia (ze skrzyżowanymi palcami!) będzie trwała. Więc bądźcie pewni: Odpowiedzi nadchodzący.

„Prawdopodobnie nie dowiemy się przez kolejny miesiąc, co Netflix chce zrobić, ale było to bardzo zaprojektowane, aby kontynuować” – powiedział podczas niedawnej konferencji prasowej w centrali Netflix w Nowym Jorku. „Pike ma 80 książek, więc mamy mnóstwo niesamowitego materiału, z którego możemy czerpać. Nie odpowiedzieliśmy na niektóre z większych pytań sezonu. Te odpowiedzi istnieją, ale miały być na następny sezon. Jeśli nie ma, umieszczę je na Twitterze, a wtedy przynajmniej wszyscy będziemy mogli o tym porozmawiać.

Klub Północy Odcinek 10Czy powinien być sezon 2, widzowie mogą spodziewać się odpowiedzi na niektóre z najbardziej otwartych tajemnic serialu, w tym tajemnicę stanu dr Stanton (czy ona jest nieuleczalna, sama?) i możliwego (prawdopodobnego?) związku z kultem Paragon. Zagłębi się także w to, co naprawdę dzieje się z Shastą (aka Julia Jayne) i dlaczego pierwotni właściciele budynku — Stanley i Vera Freelan — pozornie nawiedzają korytarze Brightcliffe.

Flanagan wspomniał również, że wraz z rozwojem historii dodani zostaną nowi członkowie klubu i (łzy!) niektóre z naszych ukochanych oryginalnych postaci odejdą.

„To, czego nie mamy w książce, to to, że gdy stracimy członków obsady, będziemy mieli nowych i ostatecznie Ilonka ukierunkuje dzieciaki” – powiedział. „Ten cykl jest czymś, czego książka nie mogła zrobić, a my możemy to zrobić”.

W innym miejscu finału dostrzegamy przeszłość Julii Jayne, która szuka Aceso. Zamiast tego znajduje kobietę o imieniu Regina (mama Ateny), która po pobycie w Brightcliffe została pariasem. Po krótkiej pogawędce Regina zgadza się nauczyć Julię tego, co wie.

Wracając do teraźniejszości, dr Stanton mówi Ilonce, że Sandra i Julia po prostu miały szczęście ze swoimi błędnymi diagnozami, co skłania Ilonkę do twierdzenia, że ​​przeprowadza się z powrotem do domu. Ponadto zdrowie Amesha poważnie się pogarsza, ponieważ ciemny cień utrzymuje się wokół niego; Sandra opuszcza hospicjum na dobre; a Kevin w końcu zrywa z Katherine.

I ostatnia bomba: Rhett pojawia się, by zabrać rzeczy Anyi, a jej figurka baleriny ze złamaną nogą została nagle naprawiona. I to tak, jakby nigdy nie został złamany. Czy to znak zza grobu, który klub obiecał sobie nawzajem wysłać?

Flanagan zapewnił również następujące teasy dla fanów, którzy wciąż są spragnieni więcej:

Klub nocny Netflix* „Zawsze chcę skończyć trochę bardziej obiecująco niż ciężki materiał źródłowy, a ten ma wiele do powiedzenia na temat cyklicznej natury życia i śmierci. I mogę dać ci naprawdę zabawne jajko wielkanocne: w serialu poznałeś Śmierć. W serialu pojawiła się personifikacja Śmierci, ale to nie jest to, o czym myślisz.

* „Książka jest smutna, bo klub umiera, ale epilog książki jest piękny. Jeśli nie czytałeś Klub Północyepilog książki jest dla nas bardzo ważny. Tyle mogę na ten temat powiedzieć”.

* Jeśli chodzi o dodatkowe pisanki, jest ich pod dostatkiem! „W serialu można dostrzec szkło laserowe [from Flanagan’s 2014 film Oculus]. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to nie powiem gdzie, ale ktoś to postawi [online] wkrótce.”

* „W serialu jest kilka scen, które są zabawne i naprawdę trudne do znalezienia. Ale jeśli masz otwarte oczy (lub uszy otwarte), możesz znaleźć w serialu Hamisha Linklatera, Carlę Gugino i Kate Siegel. Jeśli znajdziesz Hamisha, myślę, że to prawdziwe zwycięstwo w polowaniu na jajka wielkanocne.

* „W niektórych dialogach jest kilka sprytnych zwrotów fraz, które są zabawne, i kilka kiwnięć głową, aby Upadek Domu Usher tam. Uderzyliśmy małego Poe.

Więc co pomyślałeś? Oceń finał i serię poniżej, a potem zostaw kilka komentarzy!

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze powiadomienia e-mail! Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Czy ten post był pomocny?