Skip to content

Mike Flanagan, twórca Midnight Club, opowiada o „Big Gamble” z 7. odcinka i czerpie inspirację z Six Feet Under

9 de październik de 2022
midnight club episode 7 anya

Ostrzeżenie: ten post zawiera spoilery dotyczące odcinka 7 z Klub Północy.

Jeśli twoje serce nie zostało już złamane przez Klub Północy„Ania” na pewno dokończyła pracę.

W odcinku 7 nadprzyrodzonego thrillera Mike’a Flanagana śledzimy Anyę w przyszłości, która pracuje w sklepie spożywczym i prowadzi raczej apatyczne życie. Opowiada grupie wsparcia dla ocalałych, jak prawie umarła, ale kiedy wybudziła się ze śpiączki, jej ciało samo się zagoiło. Jej życie nie było już definiowane przez chorobę. Ale zamiast czuć się ocalona, ​​poczuła się „przeżuta i wypluwana… i oto jestem. Cokolwiek zostało. Wyznaje w gniewie, że reszta Klubu Północy nie żyje i że nienawidzi siebie za to, że żyje.

Jej walka z poczuciem załamania i zmierzenia się z przeszłością jest trudna do oglądania, a wkrótce jej rzeczywistość zaczyna się rozpadać. Jej dawni przyjaciele zaczynają wdzierać się w jej świadomość, czasami w postaci bohaterów z poprzednich klubowych historii. Pewnego ranka, po piekielnej nocy tortur, słyszy przez radio głośno i wyraźnie nadchodzących jej przyjaciół. I wtedy wyciąga się spod nas dywan: Anya wciąż jest nieprzytomna w Hospicjum Brightcliffe, a jej przyjaciele to właściwie ci, którzy wciąż żyją. Opowiadają jej historię o przyszłości, która nigdy nie będzie dla niej, męża, dzieci, domu i wszystkich. Ale na nieszczęście dla Anyi dotarła do końca swojej drogi i umiera wkrótce po tym, jak jej przyjaciele opuścili jej łóżko.

Ruth Codd w klubie nocnymW sprzedaży horroru i serca historii Anyi pomaga nowicjuszka Ruth Codd, której twórcy Flanagan i Leah Fong wraz z producentem wykonawczym Trevorem Macy znaleźli w TikTok dzięki pomocy ich wieloletniej dyrektor obsady Annie McCarthy. (McCarthy był również odpowiedzialny za znalezienie pre-Pomieszczenie Jacob Tremblay dla Flanagana Zanim się obudzęoprócz Nawiedzony dom na wzgórzucudowna Wiktoria Pedretti.)

„Casting był wstrząsający” – powiedział Flanagan podczas kameralnego wydarzenia prasowego w siedzibie Netflix w Nowym Jorku w czwartek. „Anya była naprawdę trudna do obsadzenia. W książce została napisana jako osoba po amputacji, a my naprawdę chcieliśmy aktora, który… [too]”.

Zespół zarzucił „ogromną sieć” w poszukiwaniu właściwej Anyi, która objęła sześć krajów. Partner McCarthy’ego, Morgan Robbins, wysłał Coddowi wiadomość. Przyszła aktorka malowała się na londyńskim West Endzie, ale z powodu pandemii wróciła wtedy do swojej ojczyzny, Irlandii.

Flanagan kontynuował: „[Robbins] zapytał: „Czy kiedykolwiek myślałeś o aktorstwie?” a Ruth będąca Ruth — jest jedną z najfajniejszych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkałem w życiu — była jak: „Och, jasne”. Wysłała na przesłuchanie, które przyćmiło wszystkich innych.

Scenarzysta/reżyser był bardziej niż zadowolony z występu Codda, który oczywiście dochodzi do rozdzierającego, ale serdecznego punktu kulminacyjnego w tej części.

Klub nocny Ruth Anya„Ruth miażdży ten odcinek” — powiedział Flanagan. „W książce Anya umiera w hospicjum i na tym polega. To bardzo smutne, ale rozmawialiśmy o jednym z moich ulubionych seriali wszech czasów, Sześć stóp pod ziemią, który, jak sądzę, do dziś jest najlepszym singlem finałowym serialu, jaki widziałem w życiu. Jest niezwykły odcinek, w którym [Peter Krause’s] Nate jest w trakcie operacji i idzie pod wodę, a oni jakby migają do przodu, jakby operacja się skończyła. Wtedy ta rzeczywistość zaczyna się załamywać i staje się niesamowita.

„Rzucił się na mnie, kiedy po raz pierwszy został wyemitowany, jak „To jedna z najlepszych godzin w telewizji, jakie kiedykolwiek widziałem”. I tak zdaliśmy sobie sprawę, że mieliśmy okazję nagrać odcinek, w którym B-historia nie była tak bardzo czymś opowiadanym przy ognisku. To było coś, czego ktoś doświadczał i że w sposobie, w jaki wszystkie opowiadane przez dzieci historie wpływają na siebie, pomyśleliśmy, że jest szansa na połączenie tych wątków i zobaczenie, jak te rzeczy istniały w umyśle Anyi w bardzo konkretnym momencie. To mój brat Jamie napisał ten odcinek, a oni z wielką pasją opowiedzieli o tym, jak żyć w doświadczeniu Anyi. To była wielka gra. W dużym stopniu przełamuje dla nas format. Początkowo brzmiało: „Nie wiem, czy to zadziała”, ale zachęciliśmy Jamiego, by spróbował”.

Dla wielu osób Klub Północy obsada, serial był ich pierwszą pracą aktorską. Ale Flanagan podpowiedział również TVLine, w jaki sposób „naprawdę zadzierał” z Coddem podczas przesłuchania.

„Początkowo było: „OK, przybiłeś przesłuchanie do Anyi, ale zobaczmy, jak poradzisz sobie z tą inną postacią z B-historii. Po prostu zacznijmy rzucać rzeczami” – powiedział. „Na początku naprawdę zadzierałem z nią, dając jej zły kierunek, absolutnie najgorsze podejście do sceny. Czasami robię to z aktorami, których nie znam, i całkowicie szczerze, żeby zobaczyć, czy zaufają mi na tyle, by spróbować i naprawdę się w to zaangażować. Jeśli wiedzą, że się mylę i wiedzą, że to nie jest sposób na odegranie tej sceny, a oni nie dokonaj korekty, a potem mówię: „Och, nie dotrzemy tam razem”.

„Skończyliśmy z niezwykłą grupą młodych aktorów, którzy byli tak wielką przyjemnością, że byli w pobliżu. Niektórzy weterynarze lubią [Zach] Gilford, [Samantha] Sloyan i [Rahul] Kohli, siadaliśmy potem i pytaliśmy: „Kiedy czuliśmy taką energię i młodą radość na innych naszych planach?”. Nigdy nie mieliśmy”.

Jeśli lubisz TVLine, pokochasz nasze powiadomienia e-mail! Kliknij tutaj, aby zasubskrybować.

Czy ten post był pomocny?