Skip to content

Finał Mandalorian S3: plan Moffa Gideona był równie niedopracowany jak klony

20 de kwiecień de 2023
l intro 1681918988

Telewizyjne dramaty telewizyjne

Moff Gideon wygląda na wściekłego i zmartwionego

Zawiera spoilery dotyczące sezonu 3 Mandalorian, odcinka 8 — „Rozdział 24: Powrót”

„The Mandalorian” kończy sezon 3 porywającym zakończeniem, gdy Moff Gideon (Giancarlo Esposito) zostaje pozornie pokonany w ognistym ogniu. Przed śmiercią szeroko ujawnił swój nikczemny plan Dinowi Djarinowi (znanemu również jako „Mando”, grany przez Pedro Pascala) i Grogu (głos użyczył montażysta dźwięku David Acord), tym samym przypieczętowując swój los. Ten typowy ruch złego faceta zapewnił również pewną jasność co do złowrogich intencji Gideona wobec wrażliwego na moc młodzieńca – planował okiełznać i uzbroić mistyczne zdolności Grogu.

Grogu odbył długą podróż, odkąd spotkaliśmy go po raz pierwszy w sezonie 1. Po uniknięciu krzywdy i schwytaniu trenował z legendarnym mistrzem Jedi, Luke’iem Skywalkerem (Mark Hamill), zanim stał się pełnoprawnym Mandalorianinem ze swoim opiekunem Mando. W podnoszącym na duchu zwrocie podczas finału sezonu 3, Grogu został adoptowany przez Mando i nazwany „Din Grogu” jako jego nowy uczeń. Nieuchronna porażka Gideona w końcu pozwala Dinowi i Grogu na chwilę spokoju przed rozpoczęciem kolejnej ekscytującej przygody.

Zanim Gideon zostanie pochłonięty przez katastrofalne płomienie na Mandalore, jego odkrycie daje nam wgląd w jego niesłabnące ambicje związane z mocą. Po ciągłym udaremnianiu przez użytkowników Mocy, próbował ukraść moc dla siebie. Jednak jego plany upadły, gdy popełnił błąd, zwlekając z ujawnieniem swojego głównego planu, który okazał się mniej przemyślany, niż początkowo sądził.

Gideon i jego ekstrawaganckie plany były skazane na niepowodzenie

W „Rozdziale 24: Powrót” Grogu i Mando znajdują ukryte klony Moffa Gideona podczas niesamowitej sekwencji. Gdy Grogu bada niesamowitą istotę, ta nagle otwiera oczy w zaskakującym przerażeniu. Następnie Mando zalewa pokój, aby zniszczyć niebezpieczne klony, udaremniając złowrogi plan Gideona. Kiedy Mando i Grogu odnajdują Gideona, ten jest wściekły z powodu ich zniszczenia, co rozpoczyna niezapomnianą rozgrywkę.

Zdolne do użycia siły klony Gideona łączą cały sezon i wyjaśniają znaczenie skomplikowanych badań doktora Penna Pershinga (Omid Abtahi). Wskazuje nawet, dlaczego Gideon chciał ukraść Grogu, próbując dalej badać jego naturalne zdolności siłowe. Biorąc pod uwagę, jak niebezpieczny i niepokojący jest ten wysoki złoczyńca, jego krótkowzroczne plany są nieco rozczarowujące, nawet przy szorstkich szczegółach.

Dzierżący moc Gideon byłby w rzeczywistości groźnym wrogiem dla Grogu i jego kolegów Mandalorian. Jednak jasne jest, że skupił się na wyniku, a nie na nakreślonym planie wykonania. Nie tylko Mando stosunkowo łatwo było zniszczyć bezbronne klony, ale jaki był plan Gideona dla siebie, kiedy te istoty odzyskały świadomość? Jeśli są choć trochę podobne do oryginału, mogą okazać się trudne do kontrolowania, pokazując jego brak wizji, który ostatecznie doprowadził do jego przedwczesnego końca.

Czy ten post był pomocny?