Skip to content

„Film Super Mario Bros” idzie na całość z 368 milionami dolarów prognozowanymi na niedzielną wojnę światową; Obejmuje 173 mln USD z zagranicy – ​​kasa międzynarodowa

8 de kwiecień de 2023
mario luiigi

SOBOTA AKTUALIZACJA, Odśwież najnowsze…: Oświetlenie/Nintendo/Uniwersalne Film Super Mario Bros jest szalony z przewidywanym pięciodniowym globalnym otwarciem 368 milionów dolarów. To daje braciom prawo do przechwalania się największym w historii światowym debiutem animowanego tytułu. Obecnie międzynarodowa część kasowa szacowana jest na ok 173 miliony dolarów z 70 rynków.

Przed nami największe animowane otwarcie wszechczasów na świecie Zamrożony 2 i zdecydowanie najlepszy jak dotąd w tym roku, a także najlepszy debiut Illumination w historii Minionki I Nikczemny ja 3 na podobnych rynkach otwarcia i Nikczemny ja 2, poprzedni największy odnotowany globalny weekend na poziomie 208 mln USD.

Co więcej, wraz z debiutem Mario Bros, Illumination przekracza 5 miliardów dolarów w międzynarodowych kasach w 13 filmach i 8,45 miliarda dolarów na całym świecie.

Na podobnych rynkach po dzisiejszych dolarach, w tym podglądy, międzynarodowe Mario Bros otwarcie jest największym otwarciem Iluminacji wszechczasów, największym otwarciem animacji wszechczasów z wyłączeniem Chin i drugim co do wielkości animowanym otwarciem w historii Hollywood, gdy uwzględniono Chiny (zaledwie 13% w tyle Zamrożony 2)

Więcej kamieni milowych? Jasne: największe otwarcie gier wideo wszechczasów Warcraft na zgłoszonych 210 mln USD i na podobnych rynkach; oraz numer 4 największego uniwersalnego dnia i daty globalnego otwarcia wszechczasów (za Szybcy i wściekli 8na 543 mln USDświat jurajski na 525 mln USD i szybcy i wściekli 7 za 398 mln USD)

Za granicą to największe otwarcie w 2023 roku (przed Ant-Man i Osa: Quantumania za 117,1 mln USD); największy animowany początek wszechczasów nr 2 (za Zamrożony 2 na 228,2 mln USD); Najlepszy początek iluminacji w historii i czwarte pod względem wielkości uniwersalne otwarcie dnia i daty wszechczasów (za Szybcy i wściekli 8 na 444 mln USDświat jurajski na 317 mln USD i szybcy i wściekli 7 za 250 mln USD).

WIĘCEJ…

AKTUALIZACJA PIĄTKU: Film Super Mario Bros kontynuował swój skok na międzynarodowe rynki kasowe w czwartek z dodatkiem 27,6 mln USDpodnosząc przybrzeżne cumy 62,5 miliona dolarów. Łącznie z pierwszymi dwoma dniami krajowymi, światowa suma wynosi 120,7 mln USD. To zapowiada zagraniczny debiut za ponad 160 mln USD i globalny start za ponad 300 mln USD. Bow-wowser!

Wiodąca gra do tej pory jest Meksyk z 11,4 miliona dolarów, więcej niż w pełny weekend otwarcia jakiejkolwiek kwietniowej animacji, jednocześnie przewyższając pełne otwarcia Zamrożony 2, Aladyn I Odnalezienie Dory’ego.

Wielkiej Brytanii i Irlandii dostarczył kolejny rekordowy dzień w czwartek z 3,8 miliona dolarów z 2500 ekranów — największy czwartkowy box office dla tytułu animowanego w historii i drugi co do wielkości czwartek w historii tytułu Universal, za tylko Nie czas umierać. Dwudniowa suma wynosi 8,6 miliona dolarów, czyli więcej niż przez całe 3-dniowe weekendy otwarcia Śpiewaj 2, Śpiewać, Aladyn, HTTYD3, dźwiękowy 2I Mrożony.

Chiny osiągnął 5,3 miliona dolarów w czwartek; wyniki są dobre, ale rynek jest miękki dla Hollywood, szczególnie w porównaniu z konkurencją

NiemcyMocny start był kontynuowany w czwartek, osiągając 5,2 miliona dolarów, więcej niż pełne weekendy premierowe jakiegokolwiek filmu animowanego lub familijnego w kwietniu i przewyższając czterodniowe weekendy Mrożony, Księga dżungli, Powstanie Minionków GruI Iniemamocni 2.

Hiszpania dostarczył w czwartek kolejne 1,8 miliona dolarów z ponad 1000 ekranów, z 60% udziałem w rynku. W większości kraju obowiązują wakacje szkolne, a łączna suma osiągnęła już 4 miliony dolarów przed standardowym piątkowym dniem premiery. Dwudniowy Mario jest już powyżej pełnych trzydniowych weekendów Iniemamocni 2, Minionki: Przebudzenie Gru, Toy Story 4I Odnalezienie Dory’ego.

Punktacja również i pokonywanie kompów są Francja (2,7 mln USD), Ameryka środkowa (2,7 mln USD), Włochy (2,6 mln USD), Australii ($2,3 mln) i Brazylia za 1,8 mln USD; Czwartkowy brutto był trzecim co do wielkości dniem otwarcia wszechczasów dla animacji, największym dla Illumination i Universal, największym ze wszystkich kwietniowych animacji i największym dla adaptacji gry wideo.

WIĘCEJ…

POPRZEDNIE, CZWARTEK: Z numerami dla 44 zagranicznych rynków, które zostały otwarte w środę, Illumination/Nintendo/Universal’s Film Super Mario Bros miał więcej niż brzoskwiniowy debiut z 34,7 mln USD do wczoraj w międzynarodowej kasie. W połączeniu ze środowym łukiem krajowym globalna jednodniowa suma wynosi 66,4 mln USD.

Kilka kamieni milowych/rekordów zostało ustanowionych na rynkach na całym świecie w dniu otwarcia i ogólnie w porównaniu Super Mario w porównaniu ze standardowymi dniami otwarcia, miał najlepszy animowany dzień premiery w historii na 11 rynkach, w tym w Niemczech, Hiszpanii, Argentynie, Ameryce Środkowej i Austrii. Film wyreżyserowany przez Aarona Horvatha / Michaela Jelenica wyraźnie przekroczy wczesne prognozy 100 milionów dolarów na arenie międzynarodowej do niedzieli.

Meksyk prowadził grę w środę z 5,9 mln $; największy debiut tytułu uniwersalnego w historii i drugi co do wielkości dzień otwarcia animacji wszechczasów, za nim Toy Story 4.

The Wielka Brytania zarobił 4,8 miliona dolarów – najlepszy animowany dzień otwarcia w historii, największy w 2023 roku i najlepsza środa Universal wszechczasów, wyprzedzając oba Szybki 8 I Nie czas umierać.

następny w górę, Chiny dostarczył 4,7 mln USD w środę (w porównaniu z wczorajszymi szacunkami 4,95 mln USD — patrz poniżej — do czwartku wyniósł 5,4 mln USD, co nie jest odzwierciedlone w powyższych sumach). Nadal, Mario wyznaczył największy dzień otwarcia hollywoodzkiej animacji od początku pandemii w 2020 r., a także drugi co do wielkości dzień otwarcia tytułu studyjnego w 2023 r. Jego wynik 9,4 w Maoyan to najlepszy wynik animowanego tytułu Hollywood w ciągu ostatnich pięciu lata.

Niemcy zarobił w środę 2,8 miliona dolarów za najlepszy dzień otwarcia Uni wszechczasów i osiągnął ten sam kamień milowy w przypadku tytułu animowanego. To także najlepszy dzień otwarcia od 2019 roku Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie na rynku i tylko drugi co do wielkości kwietniowy dzień otwarcia Avengers: Koniec gry.

W Hiszpania, Mario Bros pogrążyli się w środę z 2,2 miliona dolarów — największym dniem otwarcia animacji w historii. Pod względem przyjęć wynik wyprzedza Avatar: Droga wody I Doktor Strange 2 stać się największym dniem otwarcia od początku pandemii, a także największym kwietniowym dniem otwarcia w historii (nr 2 w kasie za Avengers: Koniec gry).

Francja był dobry za 2,1 miliona dolarów w środę. To największy dzień otwarcia w 2023 r., a za nim druga najlepsza animacja kwietniowa Epoka lodowcowa 2 i najlepsze dla Oświetlenia — i to bez żadnych wakacji szkolnych. Film rozgrywa się na początku przerw szkolnych, które trwają sześć tygodni w trzech regionach.

Włochy otworzyła się w środę za 1,4 miliona dolarów, zdobywając 70% rynku i dominując nad konkurencją. To największy wiosenny dzień premiery filmu animowanego i adaptacji gry wideo.

Inne wyróżniające się to m.in Ameryka środkowa z 1,3 miliona dolarów za drugi co do wielkości dzień otwarcia w historii Etap końcowy i ponad dwukrotnie Minionki i Nikczemny ja kino.

Tajwan zarobił w środę 1,1 miliona dolarów, osiągając najlepsze otwarcie animacji w historii zarówno dla Illumination, jak i Universal, a także największe otwarcie adaptacji gry wideo i największą kwietniową animację.

Australia również ukłonił się z 1,1 miliona dolarów, grając w 311 lokalizacjach. To najlepszy dzień otwarcia w 2023 roku, największy w historii dla Illumination i najlepszy kwietniowy debiut w historii.

Gdzie indziej, Kolumbia otworzył się w środę do 810 000 $, zdobywając 73% rynku i uzyskując najwyższy w historii dochód brutto z podglądu filmu. Brazylia zaczął od 745 000 $ w środę — niestandardowy dzień premiery jest już o 62% wyższy niż pięć dni zapowiedzi z Śpiewaj 2. Hongkong wyniosła 700 000 $ w 62 lokalizacjach w środę. Argentyna otwarty do 460 000 $; Holandia ukłonił się z 390 000 $, największym dniem otwarcia w roku.

Zwróć uwagę, że wszystkie kierunki z tego pierwszego pakietu zostały już otwarte; jednak do piątku czeka jeszcze 26 rynków. Korea, Bliski Wschód i Japonia udają się później w kwietniu.

POPRZEDNIE, ŚRODA: Oświetlenie/Uniwersalne Film Super Mario Bros rozpoczęła dziś swoje międzynarodowe wdrażanie na 44 rynkach, a do piątku zwiększy się do 70. Podczas gdy my czekamy na liczby z wielu dzisiejszych debiutów, wczesne wieści z regionu Azji i Pacyfiku są zachęcające 7,95 mln USD w tym podstępy.

Zwróćcie uwagę, że pełny numer środowego otwarcia pojawi się jutro i obejmie takie kierunki jak Francja, Niemcy, Hiszpania i Włochy. Dziś migawka.

W czołówce do tej pory na rynkach azjatyckich w środę, zawsze rtęci Chiny wystrzelony Mario do 4,95 miliona dolarów na trzecim miejscu podczas festiwalu Qing Ming. Gwiazda Chrisa Pratta mierzy się z trwającą gwiazdą japońskiej animacji Suzume i lokalny zastój Hachiko. Nadal, Mario wyznaczył największy dzień otwarcia hollywoodzkiej animacji od początku pandemii w 2020 r., a także drugi co do wielkości dzień otwarcia tytułu studyjnego w 2023 r. Dzisiejsze liczby są powyżej Minionki: Przebudzenie Gru I Sekretne życie zwierzaków domowych (odpowiednio +42% i +43% w piątek); i zgodnie z Aladyn I Iniemamocni 2. Maoyan dał Mario wynik 9,4 od widzów; najlepszy dla hollywoodzkiej animacji w ciągu ostatnich pięciu lat. Maoyan przewiduje obecnie finisz na rynku w wysokości 20 milionów dolarów; liczby te z pewnością mogą się zmieniać.

Gdzie indziej w regionie APAC, Australia dał Mario numer 1 za 1,1 miliona dolarów rozpocznie się w środę. W 311 lokalizacjach stanowiło to 62% całego rynku w ciągu dnia. Pierwszy dzień brutto to ponad 5x drugie miejsce Johna Wicka 4. Jest to również największy dzień otwarcia w roku, najlepszy dzień otwarcia Iluminacji w historii, najlepszy animowany początek kwietnia wszechczasów i ponad standardowe czwartkowe dni otwarcia Zamrożony 2, Iniemamocni 2, Odnalezienie Dory’ego, Księga dżungli, Aladyn, Toy Story 4; i ponad dwukrotnie Minionki.

Hongkong rozpoczął się w środę z 700 000 $ w 62 lokalizacjach, ogłaszając największy dzień otwarcia w 2023 roku, największy dzień otwarcia dowolnej animacji Universal i największy kwietniowy dzień otwarcia animacji w historii.

Jest to zgodne z otwarciem w czwartek o godz Minionkia nad otwarciem czwartki o godz Iniemamocni 2, Piękna i Bestia I Toy Story 4

Nowa Zelandia wszedł do gry z 66 000 $ w środę na pierwszym miejscu na rynku ze 140 ekranów, z 47% udziałem w pierwszej dziesiątce.nd największy dzień otwarcia dla Iluminacji i jest zgodny z otwarciem w czwartek Śpiewaj 2powyżej Minionki I Minionki: Przebudzenie Gru.

Dużo więcej w weekend…

Czy ten post był pomocny?