Skip to content

Film Independent wybiera sześciu stypendystów do drugiego dorocznego stypendium na wzmacniacz; Netflix wznawia wsparcie jako sponsor założycielski

28 de marzec de 2023
fi e1622142903942

EKSKLUZYWNY: Film Independent ogłosił dzisiaj sześciu stypendystów i ich projekty wybrane do stypendium Amplifier Fellowship. Stypendium 2023 Film Independent Amplifier Fellowship jest wspierane przez Fundację Funduszu Kreatywnej Equity Sponsora Założyciela firmy Netflix, która ma na celu pomoc w tworzeniu nowych możliwości dla niedostatecznie reprezentowanych społeczności w branży rozrywkowej.

W trakcie dziewięciomiesięcznego programu stypendyści Amplifier Fellows otrzymają kreatywne wsparcie, aby popchnąć wybrany projekt do przodu, zarówno pod względem kreatywnym, jak i strategicznym, a także zindywidualizowane pary mentorów, w tym z dyrektorem Netflix jako doradcą branżowym i członkiem zarządu z Film Niezależny. Każdy stypendysta otrzyma również profesjonalny coaching we współpracy z Renee Freedman & Co oraz doradztwo finansowe i biznesowe oraz coaching we współpracy z The Jill James. Każdy stypendysta otrzyma nieograniczoną dotację w wysokości 30 000 USD, aby zapewnić zrównoważony rozwój i / lub wesprzeć ich twórcze przedsięwzięcia.

„Stypendium Amplifier wspiera czarnoskórych artystów stojących u progu przełomu w karierze dzięki specjalnie dostosowanemu programowi, który obejmuje wpływowe dotacje, mentoring i profesjonalny coaching, którego celem jest budowanie zaufania zarówno do ich rzemiosła, jak i do ich zdolności do budowania biznesu i marki” – powiedziała Angela C. Lee, dyrektor ds. rozwoju artystów, Film Independent. „Tegoroczni Amplifier Fellows wnoszą niesamowitą pasję do rozrywki i wprowadzania zmian poprzez swoje filmy. Cieszymy się, że możemy wesprzeć tę niezwykle utalentowaną grupę gawędziarzy i pomóc im zbudować fundament pod długowieczność i zrównoważony rozwój poprzez ich pracę”.

Stypendyści Amplifier Fellows 2023 i ich projekty to:

Melissa Adeyemo, producentka
Melissa to nigeryjska amerykańska producentka i założycielka amerykańskiej firmy producenckiej Ominira Studios. Jej pierwszy film fabularny, Eyimofe, miał swoją premierę na Berlinale 2020. Film można obejrzeć w Criterion Collection, HBO Max i Amazon International. Eyimofe zdobył pięć nagród African Movie Academy Awards i był nominowany do nagrody NAACP. Dusty & Stones, jej pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny, miał swoją premierę na Doc NYC 2022. Kariera Melissy rozpoczęła się od filmów Inside Man Spike’a Lee i Monachium Stevena Spielberga. Melissa jest stypendystką BAFTA Breakthrough 2022 i stypendystką EAVE 2023. Melissa ma tytuł MBA uzyskany na NYU Stern oraz tytuł licencjata uzyskany na Uniwersytecie Columbia.

W Domu Mojego Ojca
Funkcja fabularna w fazie rozwoju
Logowanie: In My Father’s House opowiada historię Anny (z domu Anike), rozczarowanej tysiąclecia, która po cichu walczy z żalem po spodziewanej stracie matki. Przyjeżdża do Lagos w Nigerii ze Stanów Zjednoczonych, aby ponownie połączyć się z ojcem, z którym była w separacji, i nieoczekiwanie odkrywa nowe życie i cel.

Sue-Ellen Chitunya, producentka
Sue-Ellen Chitunya jest filmowcem z Zimbabwe. Jest uhonorowaną w 2019 Georgia State University 40 under 40 i absolwentką programu profesjonalnej produkcji UCLA. Jest członkiem Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Jako Ebert, Chitunya brała udział w różnych programach rozwoju artystów, w tym: WIF Emerging Producer Program, Film Independent Producing Lab i Industry Academy. Jej filmy krótkometrażowe były pokazywane na różnych festiwalach, w tym w Rotterdamie, BFI London i Tribeca. Niedawno wyprodukowała pełnometrażowy film dokumentalny For Tomorrow, dostępny na Amazon Prime, oraz interaktywną komedię romantyczną Mr. Right, która jest dostępna w sklepach z aplikacjami mobilnymi.

Przypadkowe serca
Funkcja fabularna w fazie rozwoju
Logowanie: Ukryta lesbijka zdaje sobie sprawę, że wkrótce straci najlepszą przyjaciółkę, miłość swojego życia, więc obmyśla plan, jak ją odzyskać przed zbliżającym się ślubem w Boże Narodzenie.

David Fortune, scenarzysta/reżyser
Absolwent Morehouse College i LMU School of Film and Television, David Fortune znajduje cel w uchwyceniu tematów intymności w środowiskach śródmiejskich. W rezultacie współpracował z takimi firmami, jak Netflix, Village Roadshow Entertainment Group, Hillman Grad, Indeed i Options For All, aby opracować wzmacniające narracje skupiające się na zmarginalizowanych społecznościach. Ponadto David został zwycięzcą programu Content Creator Program firmy Netflix za swój film Us, a jego narracyjny film krótkometrażowy Shoebox miał swoją premierę na Tribeca Film Festival. Obecnie współpracuje z organizacjami non-profit, aby podnosić świadomość osób z niepełnosprawnością intelektualną poprzez filmy dokumentalne.

Książka kolorów
Funkcja fabularna w fazie rozwoju
Logowanie: Po śmierci żony oddany ojciec uczy się samotnie wychowywać syna z zespołem Downa. Podczas ich podróży na profesjonalny mecz baseballowy walczy o dotrzymanie obietnicy złożonej swojemu dziecku, jednocześnie uzdrawiając się po stracie ukochanej osoby.

Andre Lambertson, dyrektor
Andre Lambertson to nominowany do nagrody Emmy filmowiec i fotograf, który pracuje jako reżyser i operator zdjęć. Ostatnio był autorem zdjęć do filmu Dick Johnson is Dead, którego premiera odbyła się na Festiwalu Filmowym w Sundance w 2020 roku. Andre nakręcił Charm City, którego premiera odbyła się na Festiwalu Filmowym Tribeca w 2018 roku i znalazła się na krótkiej liście do nagrody Akademii Filmowej za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny. Film był emitowany w PBS Independent Lens. Współreżyserował i kręcił film The Whole Gritty City, który zdobył nagrodę Christophera i był emitowany w programie CBS 48 Hours w czasie największej oglądalności.

Drużyna Onyks
Literatura faktu w fazie przedprodukcyjnej
Logowanie: Team Onyx to pierwsza całkowicie czarna drużyna, która zmieniła oblicze sportów przygodowych. Są to mężczyźni i kobiety w wyścigach ekspedycyjnych – geje i hetero – reprezentujący najlepsze cechy w różnorodności.

Philiane Phang, scenarzysta/reżyser
Philiane Phang jest scenarzystką i reżyserką mieszkającą w Nowym Jorku. Była stypendystką Ammon Foundation Fellowship i Inaugural Phosphate Grant IFP. Jej debiutancki film krótkometrażowy GUBAGUDE KO, w którym wystąpiła nagrodzona Oscarem Mahershala Ali, powstał w ramach warsztatów reżyserskich AFI dla kobiet. Indigenous Media zleciło jej napisanie i wyreżyserowanie The Row . Jej projekt fabularny, The Space Between, został wybrany do udziału w Sundance Screenwriters Intensive and Producing Labs, Film Independent Screenwriting and Directing Labs, Berlinale Talents and Co-Production Market oraz IFP’s – No Borders Co-Production Market. Philiane ukończyła Rutgers University z tytułem doktora nauk prawnych.

Rosema
Funkcja fabularna w fazie rozwoju
Logowanie: Rosema jest nieudokumentowanym ojcem, który wraca do Ameryki w poszukiwaniu zaginionej ośmioletniej córki.

Angela Tucker, dyrektor
Angela Tucker jest zdobywczynią nagród Emmy i Webby, pracującą nad filmami i programami telewizyjnymi opartymi na scenariuszu i bez niego, ukazującymi niedostatecznie reprezentowane społeczności w niekonwencjonalny sposób. Ostatnie prace obejmują Belly of the Beast (reż. Erika Cohn), wybrany przez krytyków NY Times, The Trees Remember, serial dla REI oraz A New Orleans Noel, film Lifetime z Patti LaBelle w roli głównej. Produkowane są filmy Inkwizytor o ikonie polityki Barbarze Jordan oraz Steam (tytuł roboczy) o globalnej alternatywnej metodzie leczenia. Jest laureatką nagrody Chicken and Egg Award 2023 oraz członkiem Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Inkwizytor
Literatura faktu w produkcji
Logowanie: Kiedy naród otrząsał się z potencjalnego oskarżenia Richarda Nixona, pojawiła się mniej znana postać, która miała naprawić nadszarpnięte zaufanie kraju. Barbara Jordan — pierwsza czarnoskóra kobieta wybrana do Kongresu z Południa — została okrzyknięta bohaterką po pasjonującej linii pytań i jej instrumentalnej roli w ustawie o prawach wyborczych z 1975 r. Dzięki eksploracji spuścizny Jordana, mój pełnometrażowy film dokumentalny Inkwizytor pyta: „Co to znaczy być czarnym i patriotą w podzielonej Ameryce?”

Obchodząc 30. rocznicę istnienia, programy rozwoju niezależnych artystów filmowych promują niezależne głosy, pomagając filmowcom tworzyć i rozwijać nowe prace za pośrednictwem Project Involve; Laboratoria filmowców (reżyseria, filmy dokumentalne, odcinki, produkcja i pisanie scenariuszy); Rynek finansowy Fast Track i sponsoring fiskalny, a także poprzez granty i nagrody, które zapewniają ponad milion dolarów rocznie wizualnym gawędziarzom.

Aby uzyskać więcej informacji na temat któregokolwiek z laboratoriów lub projektów opracowanych w ramach programu Artist Development, prosimy o kontakt pod adresem artistdevelopment@filmindependent.org.

Czy ten post był pomocny?