Skip to content

Festiwal Filmowy Bushwick wprowadza NFT do składu 14. edycji Hybrid, dodaje scenariusze do konkursu

29 de wrzesień de 2021
Bushwick Film Festival

Brooklyn’s Bushwick Film Festival przygotował program swojej hybrydowej 14. edycji, która powróci do pokazów na żywo i wydarzeń specjalnych w dniach 20-24 października, prezentując cyfrowe dzieła sztuki znane jako NFT (non-fungible tokens) po raz pierwszy w swojej historii.

Na tegorocznym festiwalu znajdzie się ponad 135 filmów niezależnych z 27 krajów. Choć od dawna przyznawano takie nagrody, jak najlepszy film fabularny (narracja i dokument), najlepszy film krótkometrażowy (narracja i film dokumentalny) oraz najlepszy serial, teraz do konkursu wprowadzi również scenariusze.

Znane prace pokazywane na tegorocznym festiwalu to m.in. Lissette Feliciano Kobiety przegrywają, z udziałem Lorenzy Izzo, Simu Liu i Lizy Weil; Niezależny serial telewizyjny Eliasa Plagianos Wodospad Hudsona, z udziałem Williama Sadlera, Richarda Kinda i Jessiki Hecht; Nicolasa Minasa Emma bez Edmonda, z udziałem Lynn Cohen; Kate Beacon i Louisa Legge Domek rehabilitacyjny; Elizabeth D. Costy Bangla Surf Dziewczyny; Prashantha Kamalakanthana Miłego życia; Ashish Spodnie Węzeł (Uljhan); Michael Gassert i Sami Khana Ostatnie wyjście; Ignacio Acconcia Chłopiec z Blaze; Lin Que Ayoung Pęknięty; Vincent Martell Impas; i Erica Eng zamerykanizowany, pośród innych.

Prezentacja festiwalu NFT będzie składać się z wyselekcjonowanej kolekcji filmów krótkometrażowych, wydarzeń specjalnych i paneli poświęconych najnowszym trendom w blockchain, skupiając się na projektach zgodnych z tegorocznym tematem „Wymiary”. Tego rodzaju prace zostały po raz pierwszy wprowadzone na festiwal w 2018 roku za pośrednictwem arts doc Neo teraz, który zwrócił uwagę na artystę wizualnego Raha Crawforda i wiodącą platformę kryptograficzną SuperRare.

Dzisiejsze oświadczenie Bushwick zostało złożone przez założyciela i dyrektora generalnego festiwalu, Kweighbaye Kotee. „Każdego roku nasz program jest dynamiczny, ale to, co czyni ten rok tak wyjątkowym, to nowy entuzjazm i uznanie dla osobistych interakcji. To sprawia, że ​​możliwość ponownego wspólnego doświadczania sztuki jest o wiele bardziej ekscytująca” – powiedziała. „Nasz model hybrydowy wciąż ma swoje ograniczenia, ale daje nam nadzieję na przyszłość. Historie, którymi się dzielimy, zawsze dają nam możliwość zobaczenia siebie w sposób, którego wcześniej nie wyobrażaliśmy sobie, i czekamy na niesamowity skład w tym roku”.

Cały dzień pokazów na żywo odbędzie się 23 października dzięki współpracy z Regal Cinemas w centrum Brooklynu. Specjalne wydarzenia organizowane przez festiwal obejmą przyjęcie z okazji otwarcia (w Bushwick’s Lot 45 20 października), cały dzień networkingu (w śródmieściu Brooklynu Circa Brewing Co. 23 października) oraz konferencję branży filmowej z udziałem panelistów, w tym Emmy. nominowana producentka Mynette Louie, montażystka Yael Hersonski (HBO’s Sceny z małżeństwa), Rahul Roy z Magnolia Theatrical Distribution, Dana Kuznetzkoff, założycielka Fourth Agreement Entertainment, Caryn Coleman i inni. Ten ostatni będzie dostępny do streamingu 24 października.

Ci, którzy szukają zdalnego doświadczenia w Bushwick, będą mogli obejrzeć wszystkie festiwalowe filmy na jego platformie cyfrowej, z codziennymi pytaniami i odpowiedziami dla filmowców oraz ceremonią rozdania nagród, którą można obejrzeć na Facebooku na żywo. Bilety są obecnie dostępne w sprzedaży na watch.bushwickfilmfestival.com.

Czy ten post był pomocny?