Skip to content

Fani zabójców demonów życzą sobie, aby ten szczegół został wykonany inaczej

25 de lipiec de 2022
l intro 1658202692

Tanjiro oparty na kimś

Trudno jest stworzyć złożoną, przekonującą strukturę narracyjną. Czasami łatwiej jest pominąć środkowe kroki i przejść od razu do dramatycznej wypłaty. Rozważmy „Kraina lodu” Disneya, która według wielu widzów zapomniała napisać w części, w której książę Hans z Wysp Południowych (Santino Fontana) rzeczywiście miał sens jako niespodziewany czarny charakter. Inni znani przestępcy zaśmiecają popkulturę, ale zbytnie zanurzenie się w nich zmieniłoby bieg tego artykułu. Wystarczy powiedzieć, że niezależnie od tego, czy zgadza się z tym ogólny konsensus, nie każdemu rytmowi historii przypisuje się wagę, na jaką zasługuje.

A niektórzy doświadczyli tej rozpaczy w „Zabójcy demonów”. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni, jest to anime o grupie ludzi… którzy zabijają demony. Słuchaj, nie wszystko musi być głębokie. Ogólnie rzecz biorąc, „Pogromca demonów” jest uwielbiany przez publiczność, a recenzje z Den of Geek i Forbes chwalą serial za ulepszenie znanych koncepcji dzięki pięknej animacji i solidnej narracji. Jak już wcześniej wspomniano, niektórzy uważają, że kilka szczegółów można było lepiej potraktować. Oto, co mieli do powiedzenia fani.

Fani chcieli więcej zapowiedzi umiejętności Przejrzysty świat

W subreddicie poświęconym „Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba” u/Money-Lie7814 zapytał: „Która część Demon Slayer ma dla ciebie najmniej sensu?[ed] w tym momencie…?” W odpowiedzi u/YungKrizzle_ powiedział: „Chciałbym, żeby świat prześwitujący był lepiej zapowiadany. Nienawidziłam sposobu, w jaki wyszło to przeciwko Akazie, wydawało mi się to zbyt wygodne. Byłoby fajniej, gdyby Akaza lub inny demon wspomniał o tym… lub gdyby Tanjiro był w stanie zdobyć trochę wiedzy na ten temat przed wejściem do Zamku Nieskończoności, żeby mniej drażniło.

Dla każdego, kto przeczytał powyższe zdanie i poczuł miażdżące poczucie powodzi ekspozycyjnej, oto załamanie. Kanonicznie właściwym terminem jest Przejrzysty Świat i jest to zdolność, z której mogą korzystać tylko najsilniejsi, najbardziej poznawczo nastrojeni Zabójcy Demonów. Takich Zabójców Demonów można odróżnić od Znaku Zabójcy Demonów, który jest rodzajem insygniów unikalnych dla danej osoby i pojawia się tylko na Zabójcach Demonów, którzy przetrwali określone poziomy ekstremalnego przymusu. Umiejętność Przezroczysty Świat jest dość oczywista, ale pozwala użytkownikowi zajrzeć w wewnętrzne warstwy wszystkiego wokół niego i służy do uzyskania taktycznej przewagi nad przeciwnikami. Wszystko inne istotne wymienione w powyższym komentarzu to tylko imiona postaci.

W ich obronie Redditor ma rację. Niestety, wydaje się, że pomimo wszystkich mocy Tanjiro, odpowiednie pokazanie broni Czechowa nie jest jedną z nich. Być może, gdyby „Pogromca demonów” wziął kilka notatek z filmów takich jak „Przybycie”, które miały ciekawe zwroty akcji, lepiej byłoby usprawiedliwić tak dramatyczne niespodzianki.

Czy ten post był pomocny?