Skip to content

Eric Stonestreet z „Współczesnej rodziny” wykorzystał swoją mamę jako inspirację dla kamery

3 de grudzień de 2022
l intro 1670083050

Eric Stonestreet uśmiecha się na imprezie

„Współczesna rodzina”, jeden z najbardziej uwielbianych i nagradzanych seriali telewizyjnych, przełamał bariery dzięki unikalnemu formatowaniu i zaangażowaniu w autentyczną reprezentację. Serial w niekonwencjonalny sposób łączy styl udawanego dokumentu z ujmującą komedią familijną, która szybko podbiła serca widzów w każdym wieku. Spośród gwiazdorskiej obsady, w skład której wchodzą Julie Bowen, Ed O’Neill, Sofía Vergara i Ty Burnell, wyróżnia się kradnący sceny aktor z Ericem Stonestreetem jako histerycznym Cameronem „Camem” Tuckerem.

Jego ekranowy mąż Mitchell (w tej roli Jesse Tyler Ferguson) często równoważy bardziej dramatyczne wybryki Cama i błazeńską naturę, zachowując równowagę. Często prowadzi to do obfitości najzabawniejszych momentów w serialu, gdy para przedstawia serdeczny i pełen miłości związek. Normalizujące przedstawienie związku homoseksualnego przez parę (i ewentualne uroczyste legalne małżeństwo) było przełomowym momentem dla telewizji, który na zawsze zmienił medium (jak zilustrował Indiewire).

Jako hetero Stonestreet jest niezwykle świadomy tego, jak ważna jest jego rola Cama dla społeczności LGBTQ+, o czym powiedział HuffPost w 2016 roku. Zwraca też uwagę na siłę wpływu telewizji, która podnosi czasami głupią postać Cama do czegoś znacznie potężniejszego . W Ask Me Anything (AMA) z Reddit, Stonestreet ujawnił piękną i pouczającą inspirację kultowej postaci Cama.

Matka Stonestreet mocno zainspirowała słodką naturę Cama

Format AMA Reddita pozwala fanom bezpośrednio zadawać kreatywnym talentom, takim jak aktorzy, scenarzyści i reżyserzy, palące pytania dotyczące ich ulubionych filmów lub seriali telewizyjnych. Eric Stonestreet z „Współczesnej rodziny” odpowiedział na fundamentalne pytanie stojące za swoją postacią Cam, gdy został poproszony przez użytkownika Reddit u/Pirate_Redbeard, który świętował rolę Stonestreeta jako Cam, pisząc: „Ty, mój przyjacielu, jesteś najlepszą gejowską postacią, jaką kiedykolwiek widziałem w telewizji. Jak czy to robisz?” Reakcja Stonestreeta jest zarówno poruszająca, jak i inspirująca.

„Niekoniecznie grając Cama jako geja. Gram go jako namiętnego, entuzjastycznego mężczyznę, który zatrzymuje się i wącha róże. Używam też mojej mamy i jej osobowości jako przewodnika”. Ta szczera odpowiedź jest widoczna w występie Stonestreeta, który zarówno unika krzywdzących stereotypów, jak i honoruje żywiołową postawę jego matki. Niejednokrotnie widać to również w ujmującym entuzjazmie Cama we wszystkich 250 przezabawnych odcinkach „Współczesnej rodziny”.

Podejście Stonestreet jest kluczem do stworzenia słodkiego charakteru Cama, który unika bycia bolesną karykaturą. Czerpiąc inspirację z osobowości swojej matki, wydobywa on naprawdę wyjątkowego ducha Cama, który odzwierciedla zróżnicowaną publiczność „Współczesnej rodziny”. Ten szczegół prowadzi do bardziej relatywnej roli, która normalizuje queerowe relacje poprzez dostępną i wyróżniającą się reprezentację. Temperament jego matki jest poruszającym i pasującym źródłem pozytywnego spojrzenia Cama na życie, które wielokrotnie podnosi na duchu Mitcha, jego rodzinę i publiczność w wielu poruszających odcinkach.

Czy ten post był pomocny?