Skip to content

Elon Musk mówi o „bolesnej” własności Twittera, aktualizacjach dotyczących niebieskich czeków, tagu finansowanym przez rząd BBC, cięciach personelu, dyrektorze generalnym psa i nie tylko

12 de kwiecień de 2023
bbc elon musk interview

W wywiadzie udzielonym w ostatniej chwili BBC, właściciel Twittera, Elon Musk, powiedział, że jego czas na platformie mediów społecznościowych był „kolejką górską” z „wysokim poziomem bólu”. Przedstawiając aktualne informacje na temat wielu swoich bardziej kontrowersyjnych decyzji, powiedział „błędy [have been] zrobione po drodze”, ale że gigant mediów społecznościowych „zmierza w dobre miejsce”.

Podczas wywiadu na żywo w centrali Twittera we wtorek późnym wieczorem czasu lokalnego Musk odniósł się również do kontrowersji wokół platformy mediów społecznościowych, która określa BBC jako „media finansowane przez rząd” i powiedział, że to rozróżnienie zostanie zmienione. „Dostosowujemy etykietę do” finansowanych ze środków publicznych ”- postaramy się być dokładni”, powiedział Musk, który ma „najwyższy szacunek” dla organizacji.

BBC poinformowało, że Musk nieoczekiwanie zgodził się na wywiad w ostatniej chwili. Podczas dyskusji miliarder przedstawił również aktualne informacje na temat usuwania niebieskiego znacznika wyboru witryny i przyznał, że „nie powinien tweetować po 3 nad ranem”.

Starsze zweryfikowane niebieskie czeki zostaną usunięte ze wszystkich kont do przyszłego tygodnia, zauważył Musk. Osobno napisał na Twitterze, że ostateczną datą jest 20 kwietnia. Jeśli chodzi o firmy medialne, takie jak New York Times którzy odmówili zapłaty za znacznik wyboru, Musk powiedział BBC: „To niewielka kwota pieniędzy, więc nie wiem, na czym polega ich problem. Będziemy traktować wszystkich jednakowo”.

Ostateczna data usunięcia starszych niebieskich czeków to 20 kwietnia

— Elon Musk (@elonmusk) 11 kwietnia 2023 r

Zapytany, jak mija mu czas na Twitterze, Musk odpowiedział: „To nie było nudne. To była niezła kolejka górska”. Czy żałuje zakupu platformy mediów społecznościowych? „Poziom bólu był bardzo wysoki. To nie była jakaś impreza”, odpowiedział, dodając, że to była „naprawdę dość stresująca sytuacja w ciągu ostatnich miesięcy… To było dość bolesne”. Jednak chociaż po drodze popełniono „błędy”, kontynuował, „Czuję, że zmierzamy w dobre miejsce”.

Musk powiedział, że liczba pracowników Twittera została zmniejszona z „nieco poniżej 8 000” do 1500 i nazwał zwolnienia „w ogóle nie zabawnymi”, a czasami „bolesnymi”.

Zapytany o niektóre z jego kontrowersyjnych wiadomości w przeszłości, Musk powiedział: „Czy wielokrotnie strzeliłem sobie w stopę tweetami? Tak… Myślę, że nie powinienem tweetować po 3 nad ranem”.

Po początkowym opublikowaniu serii wiadomości w lutym pokazujących jego psa Flokiego jako CEO Twittera, Musk powtórzył, że Shiba Inu jest dyrektorem naczelnym.

Nowy CEO Twittera jest niesamowity pic.twitter.com/yBqWFUDIQH

— Elon Musk (@elonmusk) 15 lutego 2023 r

Musk, który jest dyrektorem generalnym SpaceX i Tesli, został również zapytany o to, czy Twitter jest odpowiednio nadzorowany w odniesieniu do „nienawistnych treści”. Odpowiedział: „Kto może powiedzieć, co jest dobre, a co złe?” i powiedział, że oskarżenie reportera BBC, że strona nie jest tak bezpieczna jak kiedyś, musi być „fałszywe”.

„Proszę o jeden przykład, a ty nie możesz go wymienić” – powiedział Musk. Dodał, że celem Twittera jest bycie „najdokładniejszą” platformą, jaką może być.

Zapytany o kroki zmierzające do zablokowania TikToka, Musk powiedział, że nie korzysta z chińskiej aplikacji ze względów bezpieczeństwa.

„Przypuszczam, że pomogłoby to Twitterowi, gdyby TikTok został zbanowany, ponieważ wtedy ludzie spędzaliby więcej czasu na Twitterze, a mniej na TikTok. Ale nawet jeśli pomogłoby to Twitterowi, generalnie byłbym przeciwny zakazywaniu rzeczy” – powiedział Musk.

Czy ten post był pomocny?