Skip to content

Elizabeth Banks mówi, że „Aniołki Charliego” nie były manifestem feministycznym: „Po prostu kręciłam film akcji”

28 de wrzesień de 2022
MCDCHAN EC455

Wywiad z Elizabeth Banks w New York Times związany z premierą jej nowego filmu Zadzwoń do Jane zamienił się na pewien czas w eksplorację starszego filmu wyreżyserowanego przez Banksa, aniołki Charliego.

Banks nazwał to „długą rozmową, w której nie wiem, że chcę się w to wplątać”.

Naciskany przez dziennikarza Davida Marchese’a, Banks powiedział, że jest dumna z filmu i aktorów w nim. Następnie odrzuciła to, co uważa za narrację, która rozwinęła się na temat filmu.

„Wokół krążyła historia aniołki Charliego że tworzę jakiś feministyczny manifest. Właśnie kręciłem film akcji – powiedział wprost Banks. “Chciałbym zrobić Niewykonalna misjaale kobiety nie reżyserują Niewykonalna misja. Udało mi się wyreżyserować film akcji, szczerze mówiąc, ponieważ grały w nim kobiety, a ja jestem reżyserką, a to jest obecnie ograniczenie w Hollywood. Żałuję, że film nie został zaprezentowany tylko dla dziewczyn, bo nie zrobiłem go tylko dla dziewczyn. Było dla mnie rozłączenie po stronie marketingowej”.

Zapytany o paradygmat, który umieścił ją w pudełku „tylko dla dziewczyn”, Banks odmówił wyjaśnienia ograniczeń nałożonych przez innych. Zamiast tego przerzuciła pytanie na ankietera „Timesa”.

„Bardzo bym chciał, żebyś przeprowadził wywiady z szefami studiów i korporacjami i zadał im te pytania, ponieważ nie mogę tego rozwiązać. Schylam głowę i pokazuję tym wielkim korporacjom, że jeśli dadzą kobietom możliwość wykonywania tej pracy, mogą zrobić dobry produkt, który przyniesie im zysk. To przemysł zdominowany przez mężczyzn. To świat zdominowany przez mężczyzn. To jest coś, z czym mam do czynienia, ale nie potrafię tego rozwiązać i nie chcę tego analizować. Nie interesuje mnie to. To stawia mnie, szczerze mówiąc, w sytuacji, w której szef studia przeczyta to w The New York Times i powie: „Wow, Liz Banks ma wiele do powiedzenia”. Nie potrzebuję tej dodatkowej presji. Naprawdę czuję, że rozmawianie o tych rzeczach teraz jest niebezpieczne”.

Kontynuowała: „Nie próbuję uchylać się od odpowiedzialności. Po prostu chcę, żeby ramka wokół mnie nie była konsekwentnie taka, że ​​jestem jakąś aktywistką feministyczną”.

Ponownie Banks próbował odciągnąć rozmowę od filmu z 2019 roku do swojego nowego projektu.

„Słuchaj, zrobiłem polityczne dzieło sztuki o nazwie Zadzwoń do Jane. Chodzi o sprawiedliwość reprodukcyjną kobiet. Rozumiem, że to temat do rozmowy.”

„Pytam o te rzeczy, ponieważ jestem zainteresowany” — odpowiedział Marchese.

„Doceniam to”, odpowiedział Banks, zanim wyjaśnił, że jej zaangażowanie wykracza poza zainteresowanie. „Mogę rozmawiać z tobą przez cały dzień o sprawach feministycznych, ale nigdy nie będziesz mieć głębokiego zrozumienia, ponieważ to nie jest coś, co dzieje się w twoim życiu… To ćwiczenie intelektualne dla ciebie, a dla mnie to ćwiczenie emocjonalne. To parametry, w których żyję, wykonuję swoją pracę.”

Czy ten post był pomocny?