Skip to content

Eduardo Franco ze Stranger Things kierował Spicoli Seana Penna podczas gry w Argyle

4 de grudzień de 2022
l intro 1669835258

Uśmiech Eduardo Franco

Próba zachowania spokoju, gdy świat jest atakowany przez potwory, to nie lada wyzwanie. Na szczęście Argyle (Eduardo Franco) podejmuje wyzwanie w 4. sezonie przebojowego serialu Netflix „Stranger Things”. Ten wyluzowany koneser pizzy dołącza do misji ratowania świata przed załamaniem, kiedy zaprzyjaźnia się z Jonathanem Byersem (Charlie Heaton), którego rodzina przenosi się do słonecznej Kalifornii po tragicznych wydarzeniach z trzeciego sezonu. Sezon 4 rozpoczyna się od Argyle’a wspierającego Jonathana, który próbuje ustalić przyszłość swojego związku z Nancy Wheeler (Natalia Dyer). Ale Argyle wkrótce dowiaduje się, że rodzina Jonathana to coś więcej niż na pierwszy rzut oka i zostaje wyznaczonym kierowcą, który zabiera siebie, Jonathana, Mike’a Wheelera (Finn Wolfhard) i Willa (Noah Schnapp) w podróż mającą na celu uratowanie Eleven (Millie Bobby Brown) i powstrzymanie Vecny (Jamie Campbell Bower).

Chłodna natura Argyle’a staje się komediową ulgą w intensywnym sezonie, w którym fani „Stranger Things” łączą kropki w przeszłości Eleven. Serial nie boi się czerpać z najważniejszych momentów popkultury lat 80., a jeśli chodzi o inspirację dla postawy Argyle’a, Franco miał na myśli jedną bardzo kultową postać: Jeffa Spicoli (Sean Penn) z komedii z 1982 roku „Szybki Times at Ridgemont High”, kolejna sensacja, która przekształciła jego młodą obsadę w gwiazdy.

Jak Franco czerpał inspirację z Spicoli Penna

Chociaż Sean Penn ma długą listę dobrze znanych ról, w tym „Milk” i „Mystic River”, jest znany wielu pokoleniom jako jeden z najlepszych nastolatków w historii kina, Jeff Spicoli, licealny próżniak i surfer, który: jak Argyle, ma głębokie uznanie dla pizzy. Jest to postać, z której Eduardo Franco czerpał wiele inspiracji, przygotowując się do wejścia w postać surfera Argyle’a.

„Sean Penn w” Szybkich czasach w Ridgemont High ”jest zawsze w mojej głowie”, powiedział The New York Times. „Moje początkowe podejście polegało na tym, aby przez cały czas całkowicie odchodzić od zmysłów – jako postać, a nie aktor Eduardo! Chciałem, aby Argyle był całkowicie nieświadomy: kiedy ktoś mówi:” O mój boże, Argyle, musimy dostać wynoś się stąd! Będę jak: „Hę?”

Franco zauważył, że nie każda scena wymagała takiej reakcji ze względu na intensywność i adrenalinę związaną z większą częścią sezonu 4. I chociaż Argyle wydaje się nie mieć pojęcia, to jego szybkie myślenie i wiedza o Surfer Boy Pizza konstruuje zaimprowizowaną kąpiel solną, pozwalając Eleven na transport się swoim przyjaciołom w Hawkins w stanie Indiana, którzy przygotowują się do pokonania Vecny. W wojnie przeciwko Upside Down, niewielu prawdopodobnie uznałoby postać inspirowaną Spicolim za zbawiciela ludzkości.

Czy ten post był pomocny?