Skip to content

„Dziwny świat” straci 147 milionów dolarów: dlaczego kino było najlepszą decyzją dla Doomed Toon – nie Disney + – gdy Bob Iger przejmuje CEO od Boba Chapka

27 de listopad de 2022
MCDSTWO WD010

Śmierć, podatki i filmy, które bombardują kasę.

Takie jest życie w Hollywood, a na koniec dnia szacunkowe 147 milionów dolarów strata, której oczekuje się od Disney Animation Dziwny Świat to nie rozlane mleko do płaczu dla konglomeratu rozrywkowego.

Bombardowanie rodzinnego tytułu Święta Dziękczynienia, z globalnym otwarciem o wartości 28 milionów dolarów, w obliczu teatralnego eksperymentu Netflixa z Szklana cebula: tajemnica noża, z 13,3 miliona dolarów w ciągu 5 dni, wywołało w ten weekend dyskusję na temat tego, co jest naprawdę najlepsze w kinie, a co naprawdę idealne do transmisji strumieniowej. Nie pytanie na ten temat, Netflix pozostawia pieniądze na stole w swojej ponad 400-milionowej inwestycji w Noże na zewnątrz franczyzy z tygodniową premierą tylko w kinach przed 23 grudnia.

Jednak Disney nie jest idiotą, jeśli chodzi o zaangażowanie się w globalną premierę kinową, nawet jeśli nie jest pełna, na przykład Dziwny Świat. który zadebiutuje na Disney+ w okolicach Bożego Narodzenia.

Dlaczego Disney poszedł do kina na film, o którym wiedzieli, że miał złą diagnostykę publiczności, a nie transmitował? (Rozmawiałem z kimś, kto widział Dziwny Świat we wczesnym pokazie testowym w sierpniu, który uważał, że Disney powinien był zorganizować film). Dlaczego nie Hokus Pokus 2 iść do kina, biorąc pod uwagę jego ogromne gałki oczne na Disney + i kultowym fandomie? Dlaczego zrobił Rozczarowanykontynuacja trzykrotnie nominowanego do Oscara, globalnego hitu, który zarobił ponad 340 milionów dolarów, trafi do streamingu?

Takie pytania będą miały łatwiejsze odpowiedzi w czasach post Boba Chapka-Kareema Danielsa. Oczywiste jest, że posunięcie Igera, aby oddać dystrybucję i decyzje dotyczące zysków i strat z powrotem w ręce kreatywnych głów studia, ludzi, którzy faktycznie kierują takim produktem, jest wskazówką, że w studiu podejmowane są mądrzejsze decyzje kreatywne i finansowe.

Disney nie skomentował, czy mniej filmów trafia bezpośrednio do Disney +, gdy Iger przejmuje kontrolę. Źródła branżowe uważają, że droższe filmy kinowe trafią do kin, a znacznie tańsze filmy bez potencjału na duży ekran trafią do serwisu. Brak bardziej bogatych kaskaderskich funkcji, aby zdobyć subskrybentów, to poczucie, które otrzymujemy, co jest filozofią podobną do filozofii dyrektora generalnego Warner Discovery, Davida Zaslava, w odniesieniu do filmów fabularnych i HBO Max. Zwrot Disneya w stronę Igera i wypychanie Chapka i Daniela to dla wielu znak, że konglomerat rozrywki chce zaspokoić apetyt Wall Street na zyski ze streamerów, a nie z liczby subskrypcji.

Więc gdyby Disney wiedział Dziwny Świat, ze swoim problematycznym tytułem okazał się niewypałem, dlaczego nie trafił od razu do streamingu?

Disney ma historię wypuszczania rodzinnego animowanego tytułu w Święto Dziękczynienia. Publiczność tego oczekuje. Samo to ma znaczącą wartość reputacyjną dla Disneya i spełnia wymagania ich fanów. Gdyby Disney wyciągnął kolejny film z repertuaru kinowego i wysłał go do transmisji strumieniowej (standardowy ruch biznesowy Chapek), zwłaszcza w Święto Dziękczynienia, wywołałoby to wielkie poruszenie na wystawie, a oni już mieli swój udział w odejmowaniu Mulan, itp. z harmonogramu wydań, nie wspominając już o ich kontrowersyjnym eksperymencie z Marvelem Czarna Wdowa itp.

Miał Dziwny Świat poszedł prosto do Disney +, byłby to koszmar PR dla studia, szczególnie w następstwie bagna Chapka na Florydzie „Don’t Say Gay”. Surowe wydanie Disney + dla Dziwny Świat wskazywałoby, że studio w Burbank w Kalifornii daje mniejszą premierę i mniejszy profil dla dużego filmu z gejowską postacią w porównaniu z globalną premierą kinową.

Ponadto wydanie prosto do Disney + dla Dziwny Świat byłby ciągłym policzkiem dla zespołu animatorów, który przez wiele lat pracy swojego życia, przeznaczony do pełnego kina, przeszedł do transmisji strumieniowej, tj. Pixara Dusza, czerwieniejąc, Luca i Disneya Raya i ostatni smok. Powrót Igera ma również na celu podniesienie morale twórców Disneya w następstwie ery binarnej i liczenia fasoli Chapek, dyrektora, który, jak powiedział mi jeden z byłych wielkich peruk Disneya, był znany jako „szwajcarskie noże wojskowe dyrektorów w firmie, „być w stanie osiągnąć zysk w jakimkolwiek oddziale, którym przejął.

Podczas gdy Netflix z pewnością wzbudzi emocje w związku z premierą 23 grudnia noże 2, prawdziwym barometrem sukcesu tego zdjęcia w serwisie nie jest oglądalność, ale utrzymanie i dodanie subskrybentów po premierze kontynuacji wyreżyserowanej przez Riana Johnsona. Czego Netflix nie będzie miał pod względem finansowym w wydaniu szklana cebula są solidne przychody z dystrybucji domowej rozrywki w globalnej rozrywce domowej, globalnej bezpłatnej i płatnej telewizji. Analitycy finansowi powiedzieli Wszykina, że same te urządzenia pomocnicze, w tym strumieniowe obroty, mają przynieść Dziwny Świat sam blisko 90 milionów dolarów i to oznacza globalną awarię BO w wysokości 85 milionów dolarów WW oraz łączne koszty produkcji i marketingu na całym świecie 274 miliony dolarów. Pieniądze nie są nawet liczone w rachunku zysków i strat Wszykina Dziwny Świat to merchandising zdjęcia i rzeczywisty koszt, jaki Disney płaci za licencję na zdjęcie w Disney+. Tak, wielka strata dla Disneya za oryginalny tytuł animacji, ale jest to najlepszy najgorszy scenariusz pod względem finansowym dla filmu. Co więcej, ogromny sukces teatralnej planszy Disneya w Doktor Strange w Multiwersie Szaleństwa, Czarna Pantera: Wakanda Forever oraz Avatar: Droga wody będzie więcej niż uzupełnieniem tego niedoboru animacji, który zdarzał się od czasu do czasu w historii Disneya, w tym Dom na strzelnicy, Czarny Kocioł, oraz planeta skarbów, klapa kasowa z okazji Święta Dziękczynienia w 2002 roku, która otworzyła się na 16,5 miliona dolarów w ciągu 5 dni, zarobiła 38,1 miliona dolarów w Stanach i 109,5 miliona dolarów na WW.

Dlaczego Disney nie poszedł wtedy do teatru Hokus Pokus 2 oraz Rozczarowany? Podobnie jak nieżyjący już Andy Rooney, otrzymuję pocztę i dostałem wiadomość od dyrektora konkurencyjnego studia, który pogroził mi palcem za atakowanie decyzji Universalu dotyczącej dnia i randki w kinach. Koniec Halloween (która zarobiła 64 miliony dolarów w Stanach i otworzyła się znacznie poniżej prognoz) i świętuje rekordową gałkę oczną prosto do sukcesu transmisji strumieniowej Hokus Pokus 2, co mogło zapewnić mnóstwo dolarów na wystawę jesienią, kiedy umierali z głodu. Dobrze przyjęty punkt, a pod koniec dnia teatralny dzień i randka i prosto do przesyłania strumieniowego potencjalnych hitów to strata pieniędzy, zapadające się okno, kropka.

Słyszałem, że w odniesieniu do Hokus Pokus 2 że film był zawsze przeznaczony dla Disney +, jeśli chodzi o budżet i rekompensatę dla talentów. Walt Disney Studios Motion Picture Production, Sean Bailey, przeprowadził pokaz testowy, a film przeszedł przez dach, jednak nic nie można było zrobić, nawet jeśli chodzi o dynamiczną formę dystrybucji kinowej, biorąc pod uwagę decyzję podjętą przez Daniela. Co więcej, kontrakty z talentami musiałyby zostać odwrócone przed premierą kinową, a to była droga, z której studio nie chciało zejść. Uświadom sobie, kiedy Hokus Pokus 2 zostało oświetlone zielonym światłem podczas pandemii, powrót kinomanów z rodziny płci żeńskiej pozostawał pod znakiem zapytania w kilku badaniach śledzących.

Rozczarowany miał trafić do kin, ale ze względu na pandemię przeszedł od razu do streamingu. Najwyższa temperatura publiczności w kontynuacji Amy Adams (56%), a nawet Hokus Pokus 2 (51%) wskazało, że szczególnie w odniesieniu do ich niższego budżetu, Disney obrał właściwą drogę. Być może następnym razem, w ramach nowo zreformowanej restrukturyzacji dystrybucyjno-kreatywnej, Hokus Pokus 3 oraz Zaczarowany 3 idź teatralnie, tak po prostu High School Musical 3 zrobiło to, że przejście z telewizji do premiery na dużym ekranie przyniosło blisko 253 mln USD WW przy kosztach produkcji wynoszących 11 mln USD.

W erze Igera jeden z byłych dyrektorów Disneya powiedział mi, że studio miało historię podejmowania najlepszych, najgorszych decyzji, jeśli chodzi o ostateczny los filmu. Miejmy nadzieję, że powróci dystrybucyjnie w nowej erze Igera.

Czy ten post był pomocny?