Skip to content

„Dziwaczna przygoda JoJo” sezon 5 (część 2) Zakończenie, wyjaśnienie: czy Jolyne wydostaje się z więzienia?

1 de wrzesień de 2022
1366 2000

Witamy w wyjaśnionym zakończeniu sezonu 5 Dziwacznej Przygody JoJo (część 2). Druga część anime Stone Ocean jest wypełniona wszystkimi rzeczami, które kochamy w Bizarre Adventure JoJo. Mamy mnóstwo zwrotów akcji i wiele szalonych mocy stoisk, a także otrzymujemy nowy rozwój, który zmieni oblicze tej części historii na głowie. Stone Ocean to bardzo szalona część Bizarre Adventure JoJo i to jest ta, w której Araki zdołał włożyć w nią każdą część swojej wyobraźni.

Niestety anime nadal wydaje się nieco tanie pod względem animacji. Wszystko wygląda tak sztywno jak zawsze. Naprawdę wydaje się, że oczekiwanie poprawy w tym zakresie jest beznadziejnym marzeniem. To bardzo smutne, ponieważ Bizarre Adventure JoJo naprawdę zasługuje na najlepszą adaptację, jaką może mieć. Dziwna przygoda JoJo to wciąż jedna z najbardziej niesamowitych i kreatywnych mang, jakie kiedykolwiek pojawiły się na stronie. Szkoda, że ​​animacja adaptacji wygląda tak nijako.

ZWIĄZANE Z:

Bizzare Adventure JoJo: Od jakiego sezonu najlepiej zacząć?

Poniższe akapity zawierają spoilery dotyczące sezonu 5 Bizarre Adventure JoJo (część 2). Czytaj na własne ryzyko.

Czy Jolyne udaje się uratować wspomnienia ojca?

Część 2 sezonu 5 przynosi wiele nowych rozwiązań dla naszej grupy postaci. Jeden z tych wydarzeń dotyczy Ermes i jej powodu przebywania w więzieniu. Odkrywamy, że jej siostra Gloria została zabita, próbując chronić ją przed grupą przestępców. W tym procesie Gloria zostaje zabita, a Ermes przysięga zemstę winnemu przestępcy. Mężczyzna o imieniu Sports Maxx. Sport ma również zdolność stania, w której może ożywiać istoty. Pucci próbuje użyć zdolności Sports, aby ożywić DIO z kości, którą dał mu złoczyńca.

Sports Maxx nie jest w stanie ożywić DIO przez kość, ale kość nabiera dla siebie swego rodzaju życia. Ermes kończy walkę ze Sportem i wykańcza go. Jednak w tym procesie zostaje naprawdę zraniona i zostaje przeniesiona do ambulatorium. W międzyczasie Jolyne i FF spotykają Anastasię, mężczyznę, który również jest zwykłym użytkownikiem i jest głęboko zakochany w Jolyne. Przysięga ją chronić i pomóc jej uciec z więzienia. Walczą z wieloma stand-userami, których Pucci wysyła, by ich zabić.

Podczas wielu bitew Anastasia i Jolyne zostają zaatakowane przez inny stojak i są świadkami narodzin Zielonego Dziecka, z kości, którą Pucci otrzymała od DIO. Wygląda na to, że jest to rodzaj odradzającego się DIO i jest to dość przerażające. Jednak dzięki pomocy FF dziecko zostaje pokonane, a walka z Pucci w końcu zaczyna się, gdy Jolyne i ksiądz wymieniają się atakami.

Walka jest trudna dla obu stron, ale Pucci jest w gorszej sytuacji, ponieważ musi walczyć z trzema użytkownikami trybun, korzystając ze swojego jedynego trybuna, Whitesnake. W desperackim ruchu Pucci śmiertelnie rani Anastasię i rzuca dysk pamięci Jotaro w jego ciało. Rezultatem tego i owego, gdy Anastasia umrze, zabierze ze sobą dysk. Oznacza to, że Jotaro nigdy nie odzyska swoich wspomnień. Jednak FF poświęca się, posiadając ciało Anastazji i lecząc jego rany. Pozwolić Jolyne zebrać dysk.

FF postanawia umrzeć, ponieważ nie mogła urodzić się w nowym ciele, nie stając się zasadniczo nową osobą. Dziękuje Jolyne za to, że jest jej przyjaciółką, a potem znika na wietrze.

Czy Jolyne wydostaje się z więzienia?

Chociaż Pucci ucieka, w końcu łączy się z zielonym dzieckiem. Oznacza to, że teraz Pucci ma w sobie część DIO. Ma teraz w sobie wszystkie wspomnienia z Jotato i DIO. Wie dokładnie, dokąd się udać i jak osiągnąć Niebo, do którego zawsze chciał się dostać. Pucci nie musi już przebywać w więzieniu, więc odchodzi. Tymczasem Jolyne daje Emporio dysk Jotaro, ale zostają zaatakowani przez nowego użytkownika stoiska o imieniu Mew Mew.

Mew Mew więzi Jolyne w pętli, w której nie może zapamiętać więcej niż trzech informacji na raz. Wszystko staje się zbyt skomplikowane, gdy Jolyne zapomina, gdzie jest i co musi robić przez cały czas. Jednak z pomocą Emporio, Jolyne udaje się pokonać tę umiejętność, używając nici Stone Free do odciskania obrazów w jej umyśle, aby nie zapomniała. W końcu pokonuje Mew Mew, a Emporio używa zdolności Mew Mew, aby wszyscy strażnicy zapomnieli, gdzie są.

Dziwna przygoda JoJo

Jolyne zdecydowała, że ​​muszą udać się tam, gdzie pojawi się Niebo i powstrzymać Pucci przed wykonaniem planu DIO. Po drodze zabierają Ermesa. Ermes postanawia iść z nimi, aby pomścić śmierć FF. Sugeruje się, że po drodze wyjmą z jego celi Weather Report i udadzą się tam, gdzie ma być Pucci. Mówiąc o Pucci, widzimy go po raz ostatni przed końcem drugiej części sezonu 5.

Widzimy Pucci siedzącą na ławce. On jest chory. Kobieta podchodzi i upuszcza pudełko z jajkami; łapie je i odchodzi. Jaja pękają, odsłaniając dorosłe pisklęta. Pucci przechodzi przez chorobę, która zawsze dotyka ludzi, którzy zdobywają umiejętności stójkowe. Pucci dochodzi do wniosku, że Whitesnake nie jest już jego stanowiskiem i że rozwija nowe stanowisko. Nie może kontrolować tej mocy, która wydaje się przyspieszać czas, zamiast go zatrzymywać, tak jak zrobił to Świat. Pucci udaje się do Cape Canaveral, miejsca, w którym DIO powiedział, że pojawi się Heave.

Czy ten post był pomocny?