Skip to content

Dyrektor numer dwa Marvel Studios, Victoria Alonso, odeszła – oto, co to oznacza

20 de marzec de 2023
l intro 1679344829

Uśmiechnięta Wiktoria Alonzo

Pewne tasowanie kart z góry w Marvel Studios spowodowało odejście wieloletniego dyrektora.

Victoria Alonso opuściła Marvel Studios w piątek, 17 marca. W czasie prasy nie było wiadomo, dlaczego opuściła firmę, tylko że jej odejście było skuteczne natychmiast.

Alonso rozpoczęła pracę w firmie w 2006 roku i została odpowiedzialna za efekty wizualne i postprodukcję, awansując, by ostatecznie zdobyć oficjalny tytuł prezesa, produkcji fizycznej i postprodukcji, efektów wizualnych i animacji w 2021 roku. studio zasadniczo od samego początku, gdy rozrosło się ze skromnego biura w Beverly Hills do największej trwającej franczyzy w historii kina i spółki zależnej będącej w całości własnością Disneya.

Począwszy od „Iron Mana” w 2008 roku, była współproducentem, a później producentem wykonawczym prawie każdego filmu Marvel Studios, który został wydany od tego czasu, a także wszystkich seriali Disney +, które wydał Marvel. Do czasu jej odejścia studio zarobiło miliardy dolarów. Jej odejście z firmy może oznaczać, że Marvel zmierza ku świeżemu podejściu do kręcenia filmów – lub że Disney jest na rynku dla kogoś, kto może poprowadzić go z powrotem do zenitu z połowy 2010 roku.

Odejście Victorii Alonso następuje po kilku niepewnych ostatnich chwilach dla Marvela

Długoletnia kadencja i niedawny awans Victorii Alonso stawiają ją na szczycie łańcucha pokarmowego dla wszystkich głównych decyzji Marvela jako studia. Niestety, to również czyni ją głównym celem krytyki. Biorąc pod uwagę, że „Thor: Miłość i grzmot” oraz „Ant-Man and the Wasp: Quantumania” okazały się krytycznymi i kasowymi rozczarowaniami – a studio również bierze górę za sposób, w jaki radzi sobie z potokiem efektów wizualnych – być może nie jest to szokujące że Alonso mógł zostać poproszony o ustąpienie lub chce przejść do innych projektów.

Ponieważ wpływ Alonso niewątpliwie pomógł studiu stać się tym, czym jest, zarówno pod względem tonu, jak i ogólnej wizji, ciekawie będzie zobaczyć, jak nadchodzące projekty – takie jak nadchodzący restart studia „Fantastic Four” i seriale Disney+, takie jak „Daredevil: Born Again” – będą wyglądać kiedy wyjdą na światło dzienne w nadchodzących latach. Ponieważ Alonso był mistrzem w próbach stworzenia przez studio zróżnicowanej listy postaci, a także zdeklarowanym przeciwnikiem niedawnych inicjatyw, takich jak ustawa „Don’t Say Gay” na Florydzie, warto będzie również zobaczyć, jakie będą rozmowy castingowe studia. wyglądać. W każdym razie wygląda na to, że Marvel Studios czekają duże zmiany, ponieważ faza piąta nadal się rozwija.

Czy ten post był pomocny?