Skip to content

Dyrektor Mipcom, Lucy Smith, mówi, że na rynku w Cannes pojawią się koprodukcje „Front i środek”

7 de październik de 2022
Lucy Smith e1665058926634

EKSKLUZYWNY: Tegoroczny Mipcom umieści koprodukcje „na pierwszym planie”, w miarę jak rynek będzie podążał z duchem czasu, jak twierdzi Lucy Smith, która prowadzi coroczną imprezę RX France.

Rynek w Cannes po raz pierwszy wprowadza centrum producenckie o powierzchni 1000 m² – gdzie producenci z projektami na wczesnym etapie mogą spotykać się i omawiać partnerstwa – a Smith powiedział w Ostatecznym terminie, że ruch odzwierciedla to, jak zmienia się branża telewizyjna, skłaniając się do koprodukcji i z dala od tradycyjnej sprzedaży od dystrybutora do kupującego.

„Jeśli spojrzysz na sposób, w jaki rozwinęła się sprzedaż, koprodukcje stały się ważniejsze dla wszystkich” – dodał Smith. „Współprofesjonaliści byli już organicznie częścią rynku, ale uważamy, że przejęli niezwykle ważną część branży telewizyjnej i chcieli postawić Mipcom na czele, aby mieć pewność, że są na czele”.

Rynki takie jak Series Mania już teraz kładą duży nacisk na możliwości koprodukcji, a Smith powiedział, że ruch ten nastąpił po „słuchaniu klientów, przyjmowaniu opinii zwrotnych i byciu na bieżąco z najnowszymi badaniami”.

Odrzuciła pogląd, że bezpośrednia sprzedaż od dystrybutora do kupującego nie stanowi już dużej części rynku, chociaż zauważyła, że ​​mniej takich umów zostanie prawdopodobnie podpisanych podczas czterodniowego wydarzenia, które odbędzie się od poniedziałku 17 października do czwartku 20 października. .

„W różnych firmach jest inaczej” – dodała. „Istnieje wiele sposobów korzystania z rynku takiego jak Cannes i nie można tak po prostu sprowadzić do tego, czy dwie strony podpiszą umowę sprzedaży”.

Osobisty powrót po prawie trzech latach wirtualnych (mniejszy osobisty Mipcom odbył się w październiku ubiegłego roku) pozwoli również na „sporządzenie przypadkowego spotkania kogoś, gdy nie wiesz o kolejnym dużym partnerstwie” – dodał Smith.

Smith rozmawiał z Ostatecznym terminem przed rynkiem, na którym organizatorzy mają nadzieję, że liczby powrócą do poziomu sprzed pandemii około 10 000, chociaż będą nieco poniżej ze względu na brak możliwości udziału Rosji, brak chińskiej obecności i pewne podróże ograniczenia, według dyrektora.

Uczestnicy będą pochodzić z około 100 krajów i będzie około 3000 kupujących, przy czym Stany Zjednoczone wyślą największą delegację.

Ta potężna delegacja jest świadectwem ogromnych zmian w krajobrazie telewizyjnym, które miały miejsce od Mipcom 2019, dodał Smith.

Wskazała na „Amerykanów powracających, ale na różne sposoby”, takich jak streamery NBCUniversal i Paramount Global, Amazon kupujący MGM i Warner Media połączyły się z Discovery w ciągu ostatnich trzech lat.

„Firmy te przyciągają sieci, nabywców i dystrybutorów, więc teraz mamy wszystkich z powrotem w naprawdę wielkim stylu” – dodała.

Tymczasem Fox Entertainment ujawni swój powrót do świata dystrybucji międzynarodowej wraz z uruchomieniem Fox Entertainment Global, który zostanie omówiony podczas przemówienia z kluczowymi dyrektorami, w tym z nowym dyrektorem generalnym Fox Entertainment Global, Fernando Szew.

Inne kluczowe przemówienia to dyrektor generalny BBC Tim Davie i dyrektor generalny Studios Tom Fussell, szefowie Fremantle Jennifer Mullin i Andrea Scrosati, szefowa Amazon Studios Jennifer Salke i dyrektor generalny Banijay Marco Bassetti.

W innym miejscu panele obejmują dyskusję między Larsem Wingeforsem, dyrektorem generalnym Władca Pierścieni Nabywca własności intelektualnej Embracer Group, z prezesem ACF Investment Bank Thomasem Deyem, który pomógł przeforsować transakcję.

Rynek rozpoczyna się również pod nową nazwą, zmieniając markę na Mipcom Cannes, a Smith powiedział, że ten ruch „wydawał się jako sposób na przekazanie do domu przesłania, że ​​Cannes jest globalną Mekką treści rozrywkowych”.

Rozmawiała z Wszykina w dniach, w których zarówno Natpe, jak i Edinburgh Film Festival sprowadzili administratorów, po trudnym okresie Covid, w którym wiele firm zajmujących się imprezami zmagało się z problemami.

„Pandemia była trudna dla wielu wydarzeń branżowych” – dodała. „Oświadczenie Natpe było dość jasne, że są optymistami, że impreza w 2023 roku może przebiegać zgodnie z planem i życzymy im bardzo dobrze”.

Czy ten post był pomocny?