Skip to content

Dyrektor CDC wydaje ostateczną zgodę federalną na szczepienie dzieci w wieku 5-11 lat; CA i LA mogą rozpocząć wdrażanie do czwartku

3 de listopad de 2021
AP21305605264710

Pod koniec wtorku dyrektor Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, dr Rochelle Walensky, wydała ostateczną zgodę federalną na wprowadzenie szczepień przeciwko Covid Amerykanom w wieku od 5 do 11 lat, według AP. Osoby w wieku 12 lat i starsze są już uprawnione.

Miliony mniejszych dawek dla dzieci już rozesłano po całym kraju w oczekiwaniu na aprobatę. Podczas gdy szczepienia pediatryczne mają niższą dawkę niż szczepionka dla dorosłych, dawki muszą być podawane według tego samego harmonogramu – dwa zastrzyki podawane w odstępie 21 dni. Barbara Ferrer, dyrektor ds. zdrowia publicznego hrabstwa Los Angles, zauważyła dzisiaj, że dzieci muszą mieć podpisany formularz zgody od osoby dorosłej, aby otrzymać zastrzyk. Powiedziała, że ​​niektóre miejsca szczepień wymagają, aby towarzyszyła im osoba dorosła.

Urzędnicy Kalifornii w zeszłym tygodniu ogłosili plany zaszczepienia 3,5 miliona dzieci w wieku 5-11 lat przeciwko Covidowi już w czwartek. Stanowy dyrektor ds. Zdrowia i Opieki Społecznej, dr Mark Ghaly, powiedział na konferencji prasowej, że stan oczekuje, że będzie mieć pod ręką 1,2 miliona dawek, gdy zacznie zaszczepiać dzieci w wieku przedszkolnym.

Pomimo dzisiejszej zgody CDC, zunifikowany okręg szkolny w Los Angeles twierdzi, że uczniowie w wieku 5-11 lat nie będą musieli otrzymać szczepień w ramach mandatu dotyczącego szczepień okręgu. Studenci LAUSD w wieku 12 lat i starsi muszą otrzymać pierwszą dawkę do 21 listopada, a drugą do 19 grudnia.

Chociaż wydano zgodę federalną, Kalifornia ma własny proces weryfikacji za pośrednictwem Grupy Roboczej ds. Przeglądu Bezpieczeństwa Zachodnich Stanów Zjednoczonych, która składa się z ekspertów ds. zdrowia publicznego z Kalifornii, Nevady, Oregonu i Waszyngtonu, którzy analizują ustalenia federalne dla tych stanów. Ich rozpatrzenie zajmuje zwykle 24-48 godzin, po czym Ghaly i inni stanowi urzędnicy ds. zdrowia podejmą ostateczną decyzję w sprawie podania szczepionki nastolatkom. Biorąc pod uwagę pilną potrzebę szczepień wyrażoną przez urzędników służby zdrowia, można się założyć, że Ghaly ma zamiar wejść w czwartek. Ferrer wskazał, że hrabstwo LA może być gotowe do wyjazdu już w środę po południu, jeśli do tego czasu wydana zostanie zgoda władz.

Według Departamentu Zdrowia Publicznego hrabstwo LA ma 900 000 dzieci w wieku od 5 do 11 lat, które prawdopodobnie zostaną w tym tygodniu ponownie zakwalifikowane do szczepień. Hrabstwo spodziewa się otrzymać prawie 300 000 dawek w ramach pierwszych trzech fal dostaw szczepionek do końca tego tygodnia; pierwsze dawki pediatryczne dotarły dzisiaj, a dodatkowe dawki zaplanowano jeszcze w tym tygodniu. Urzędnicy LA nie przewidują niedoboru i spodziewają się, że będzie wystarczająco dużo szczepionek, aby zaspokoić popyt. W całym kraju, według AP, w grupie wiekowej 5-11 lat jest 28 milionów Amerykanów.

Szczepionki pediatryczne będą oferowane na podstawie zezwolenia na użycie w sytuacjach awaryjnych, tego samego, które zostało udzielone szczepionkom Moderna i Johnson & Johnson oraz szczepionce Pfizer dla dzieci w wieku 12-15 lat. Szczepionka firmy Pfizer ma pełną aprobatę federalną dla osób w wieku 16 lat i starszych.

Według Ferrera, podczas pandemii wśród dzieci w wieku 5-11 lat miało miejsce ponad 79 000 przypadków Covid i jedna ofiara śmiertelna. Około 37 000 przypadków wystąpiło u dzieci w wieku do 4 lat, również z jednym zgonem, i ponad 89 000 przypadków w wieku 12-17 lat, z pięcioma zgonami.

„W ciągu tygodnia kończącego się 10 października 12% przypadków w hrabstwie LA dotyczyło dzieci w wieku 5-11 lat, a dzieci w tej grupie wiekowej stanowią 9% populacji hrabstwa” – powiedział Ferrer w zeszłym tygodniu.

W całym kraju istnieje sieć prawie 900 dostawców, którzy w tym tygodniu przygotowali szczepionki dla dzieci. Powiatowe zespoły ds. szczepień mobilnych będą pracować nad uzupełnieniem szczepień oferowanych przez istniejących dostawców. W ciągu listopada szczepionki dla dzieci będą również oferowane podczas 480 imprez szkolnych, skupiających się na szkołach w obszarach o wysokim poziomie potrzeb.

Według hrabstwa 72% mieszkańców w wieku 12 lat i starszych jest w pełni zaszczepionych. Wśród ogólnej populacji hrabstwa liczącej 10,3 miliona osób, w tym osób poniżej 12 roku życia, które nie kwalifikują się jeszcze do szczepień, 61% jest w pełni zaszczepionych.

City News Service przyczynił się do powstania tego raportu.

Czy ten post był pomocny?