Skip to content

Dune: Part Two First Look pokazuje Paula jadącego na Sandwormie

25 de kwiecień de 2023
l intro 1682457981

Aktualności

Paul trzyma nóż przy czole

CinemaCon 2023 rozpoczyna się gorąco, a Warner Bros. prezentuje wszystkie swoje franczyzy podczas wielkiej prezentacji. Jednym z zaprezentowanych dzisiaj filmów była wyczekiwana „Diuna: część druga” z reżyserem Denisem Villeneuve oraz gwiazdami Timothée Chalamet i Zendaya, aby pokazać ekskluzywne materiały.

Ben Pearson z /Film jest obecny na konwencie w Las Vegas, dając Looperowi, siostrzanej stronie /Film, dobry pogląd na to, co studio pokazało w „Dune: Part Two”. Materiał przedstawia Paula (Chalamet) jadącego na kultowych robakach piaskowych. Jest też scena, w której Paul i Chani (Zendaya) wzmacniają swoją więź z tym pierwszym, opowiadając drugiemu o jego rodzinnej planecie, Kaladanie.

Villeneuve daje również uczestnikom pierwsze spojrzenie na postacie Austina Butlera i Florence Pugh. Butler, podniecony występem w „Elvisie”, gra Feyda-Rauthę, spadkobiercę Harkonnenów, z aktorem o łysej głowie, bladej skórze i ciemnych oczach. Pugh ożywia księżniczkę Irulanę za pomocą materiału filmowego, na którym zastanawia się, czy Paul przeżył atak na jego dom.

Prezentacja „Diuny” kończy się ujęciem wielkiej bitwy. Paul stoi na szczycie góry i salutuje nożem, zanim ekran robi się czarny.

Co jeszcze czeka Dune: Part Two?

Warner Bros. i Legendary Pictures szybko dały zielone światło „Dune: Part Two” po tym, jak pierwszy film Denisa Villeneuve’a odniósł ogromny sukces. Kontynuacja będzie adaptacją drugiej połowy legendarnej powieści Franka Herberta, która ma dogodny przeskok w czasie tuż po upadku rodu Atrydów.

Ci, którzy przeżyli wydarzenia z pierwszego filmu, powracają w kontynuacji, w tym Paul (Timothée Chalamet), Lady Jessica (Rebecca Ferguson) i Gurney Halleck (Josh Brolin). Fremen Stilgar (Javier Bardem) i Chani (Zendaya) będą odgrywać znacznie bardziej znaczącą rolę w kontynuacji, ponieważ jej związek z Paulem będzie się umacniał. Oczywiście Harkonnenowie powracają, a Baron (Stellan Skarsgård) i Rabban (Dave Bautista) przejmują kontrolę nad Arrakis. Jakby obsada nie była wystarczająco gwiazdorska, do kontynuacji dołączają Austin Butler, Florence Pugh, Christopher Walken i Léa Seydoux.

Dzięki CinemaCon 2023 fani już wiedzą, że „Dune: Part Two” rozpocznie się w miejscu, w którym zakończyła się pierwsza, gdy Paul i Lady Jessica wyruszą na pustynię z Fremenami. Villeneuve podkreślił, że sequel jest pełen akcji, opisując go jako film wojenny, w którym Paul szuka zemsty za śmierć ojca.

Czy ten post był pomocny?