Skip to content

Dragon Ball: W jaki sposób Gohan jest silniejszy od Vegety? Czy jest w tym jakaś prawda?

28 de marzec de 2023
gohan vegeta

Jedną z rzeczy, które wiemy o Dragon Ball, jest to, że istnieje wiele potężnych drugoplanowych postaci, które są prawie tak samo silne jak Goku. Pod tym względem jego syn, Gohan, jest dość silny i był uważany za najsilniejszego ze wszystkich dobrych facetów w niektórych momentach fabuły. Niektórzy twierdzą nawet, że może być nawet silniejszy od Vegety. Czy Gohan jest naprawdę silniejszy niż Vegeta?

Gohan niekoniecznie jest silniejszy od Vegety, ale jego potencjał jest wyższy. Wiemy, że wrodzony potencjał Gohana zawsze był wyższy niż wszystkich innych, ale przeszkadza mu brak treningu. Jednak kilka razy przewyższył Vegetę, tylko po to, by Vegeta trenował ciężej i ponownie go przewyższył.

Rzecz w Gohanie polega na tym, że fani zawsze odnosili wrażenie, że jest osobą, która jest symbolem zmarnowanego potencjału ze względu na jego spokojną naturę i brak Saiyańskiej miłości do walki. Pod tym względem, chociaż może być silniejszy niż Vegeta pod względem potencjału, książę Saiyan zawsze trenował ciężej, aby w końcu stać się silniejszym. Teraz przyjrzyjmy się tej dyskusji bardziej szczegółowo.

Czy Gohan jest naprawdę silniejszy niż Vegeta?

Odkąd Gohan został przedstawiony jako bardzo młody chłopiec we wczesnej części anime Dragon Ball Z, było już jasne, że był z natury silny i miał potencjał, by stać się silniejszym niż jego własny ojciec, o którym wiemy, że jest niesamowicie silny. Właśnie dlatego Goku trenował Gohana wystarczająco ciężko podczas Cell Sagi, ponieważ rozumiał, że jego syn był jedynym, który mógł stać się wystarczająco silny w tak krótkim czasie, aby pokonać Cella. I zrobił to, kiedy stał się pierwszą osobą, która osiągnęła transformację Super Saiyan 2.

Ale chociaż Gohan zawsze był uważany za potężną postać, jedyną postacią, która jest często uważana za drugą w stosunku do własnej siły Goku, był Vegeta. W rzeczywistości, w Dragon Ball Super, znaczna część fabuły kręci się wokół niekończącej się misji zarówno Goku, jak i Vegety, aby stać się najsilniejszymi, ponieważ często trenują z Whisem, aby stać się wystarczająco silnymi, by przewyższyć Beerusa. Ale mimo że Goku i Vegeta prawie zawsze stawiali się w sytuacji patowej, wiemy, że Goku jest silniejszy, ponieważ ma dostęp do formy Perfected Ultra Instinct.

W związku z tym Vegeta zawsze był postrzegany jako drugi po Goku, jeśli chodzi o dobrych facetów w Dragon Ball. Niemniej jednak niektórzy ludzie twierdzą, że Vegeta nie ustępuje nawet Goku wśród dobrych ludzi, ponieważ Gohan może być od niego silniejszy. Czy to prawda, że ​​Gohan jest silniejszy od Vegety?

POWIĄZANY:

Dragon Ball: Czy Vegeta i Goku są braćmi? Czy są powiązane?

Gohan zawsze miał potencjał, by być silniejszym niż Vegeta, a nawet Goku. W rzeczywistości spośród wszystkich Saiyan, których widzieliśmy do tej pory (oprócz Broly’ego), Gohan rozwijał się szybciej niż którykolwiek z nich, ponieważ może stać się niewiarygodnie silny w pośpiechu, zwłaszcza gdy pamięta, że ​​jego wrodzony potencjał tkwi w dach. Stało się to podczas Cell Saga, Buu Saga i filmu Dragon Ball Super: Super Hero.

Podczas Cell Saga Gohan rozwijał się tak szybko, że obudził Super Saiyanina 2 przed wszystkimi innymi i szybko pokonał Cella tą transformacją, podczas gdy Vegeta nie mógł nawet nic zrobić przeciwko doskonałej formie Cella. To było wtedy, gdy Gohan był silniejszy niż którykolwiek z dobrych facetów w Dragon Ball.

Następnie, podczas Sagi Buu, Najwyższy Kai obudził wrodzony potencjał Gohana. To pozwoliło mu obudzić formę wykraczającą poza transformację Super Saiyanina, ale nie jest to dokładnie stan Super Saiyanina. Ludzie często nazywali go Mistycznym lub Ostatecznym Gohanem, ponieważ był silniejszy niż wszystkie inne postacie niebędące fuzją (w tym Buu) w Dragon Ball. Tak, był silniejszy niż Vegeta, a nawet Super Saiyan 3 Goku.

Wreszcie, podczas wydarzeń w Dragon Ball Super: Super Hero, Gohan obudził jeszcze potężniejszą transformację, która pozwoliła mu przekroczyć własne granice. Znany jako Bestia Gohan, był w stanie szybko i bez żadnych problemów pokonać Cell Maxa. Według jego oceny powiedział, że ani Goku, ani Vegeta nie mogliby pokonać Cell Maxa. A Akira Toriyama, autor Dragon Ball, potwierdził, że Gohan był wówczas najsilniejszym dobrym facetem.

bestia

Oznacza to, że w pewnych momentach swojego życia Gohan był silniejszy niż Vegeta, a nawet Goku. Ale to niekoniecznie oznacza, że ​​jest silniejszy od Vegety. A to dlatego, że Vegeta przewyższał go w wielu punktach fabuły.

Po tym, jak Gohan pokonał Cella, odpuścił sobie trening. Stracił trochę pozycji na rzecz Vegety, który stał się silniejszy od niego we wcześniejszej części Sagi Buu, zwłaszcza po tym, jak książę Saiyan pozwolił sobie na uzyskanie mocy od Babidiego. Podczas gdy Gohan był najsilniejszą postacią pod koniec Dragon Ball Z, po raz kolejny się rozluźnił i walczył o osiągnięcie statusu Super Saiyanina, gdy wrócił Frieza. W tym czasie Vegeta był o wiele silniejszy od niego.

Kiedy Vegeta odblokował Super Saiyan Blue Evolved, przepaść między nim a postacią Mystic lub Potential Unleashed Gohana była teraz większa. Jednak Gohan odblokował swoją formę Bestii, która prawdopodobnie dorównuje najsilniejszym formom Goku i Vegety w mandze.

ssb ew

Pod tym względem Gohan nigdy nie był tak naprawdę silniejszy od Vegety, ponieważ Vegeta był od niego silniejszy przez większość fabuły, tylko po to, by Gohan przewyższał go lub dorównywał mu na niektórych odcinkach. Ale ponieważ Vegeta trenuje ciężej niż Gohan, którego napędza tylko jego potencjał, książę Saiyan jest często przedstawiany jako silniejszy z tej dwójki.

Czy Gohan pokona Vegetę?

W tym momencie nie jesteśmy pewni, czy Gohan ostatecznie przewyższy Vegetę na dobre i zostawi go w tyle. Wiemy, że Gohan przewyższył Super Saiyan Blue Evolved Vegety po osiągnięciu formy Bestii, która prawdopodobnie jest na poziomie Ultra Instynktu Goku. Ale nie jesteśmy pewni, czy ta forma jest silniejsza niż obecnie najsilniejsza forma Vegety w mandze, która jest jego transformacją Ultra Ego.

POWIĄZANY:

Dragon Ball: Wiek Gohana w każdej sadze – pełne zestawienie

Skalowanie mocy w Dragon Ball może być mylące, szczególnie dla postaci, które nie miały ze sobą do czynienia lub nie mogły stawić czoła tym samym wrogom. Oznacza to, że nie możemy stwierdzić, która forma Bestii Gohana i Ultra Ego Vegety jest silniejsza. Ale wiemy, że Gohan niekoniecznie jest silniejszy niż Vegeta, którego motywacja do prześcignięcia Goku zawsze pozwala mu ciężko trenować.

W związku z tym istnieje duża szansa, że ​​Gohan co najmniej dorównuje Ultra Ego Vegety, ale nie jest silniejszy niż Perfected Ultra Instinct Goku. Prawdopodobnie będzie to ostateczna forma Gohana w Dragon Ball, ponieważ pozwala mu walczyć na równi z boskimi mocami Goku i Vegety. Ale co do tego, czy ostatecznie przewyższy księcia Saiyan, bardzo w to wątpimy, ponieważ nie trenuje tak ciężko jak Vegeta.

  • Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael „Eng” Delicana jest pisarką mieszkającą w mieście Davao na Filipinach. Uzyskał tytuł licencjata z ekonomii na Uniwersytecie Ateneo de Davao, po czym kontynuował nauczanie w niepełnym wymiarze godzin na tej samej uczelni. Podczas gdy nauczanie było zabawnym zajęciem, bycie maniakiem i pisarzem wydawało się być jego powołaniem…

Czy ten post był pomocny?