Skip to content

’Dr. Phil’ zakończy się po 21 sezonach, ponieważ zmiany sejsmiczne na rynku konsorcjalnych talk-show w ciągu dnia trwają

1 de luty de 2023
dr phil mcgraw 2

Inny stały gość, dr Phil McGraw, odchodzi po ponad dwudziestu latach jako jeden z najpopularniejszych telewizyjnych talk-show. Jego konsorcjalny dzienny program, Dr Phil, zakończy serię oryginalnych odcinków z obecnym sezonem telewizyjnym 2022-2023, 21.

Decyzja McGrawa ma miejsce, gdy jego ostatni kontrakt dobiega końca. dr Phil otrzymał odnowienie na pięć sezonów w 2018 roku w ramach przedłużenia mega-umowy z CBS Media Ventures, obejmując go przez obecny sezon.

To był rok transformacji w coraz bardziej wymagającym krajobrazie dziennych talk-show, z niezłomnymi The Ellen DeGeneres Show, The Wendy Williams Show, Maury, Dr. Oz jak również Prawdziwy wszystkie kończące się w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

CBS Media Ventures zaoferuje stacjom bibliotecznym odcinki m.in dr Phil na sezon 2023-24 i później. Będą zawierać nowe treści, takie jak podsumowania i intra autorstwa McGraw, a także aktualizacje gości.

Słyszałem, że dystrybutor zamierza zatrzymać dr Phil’okresach największej oglądalności dla powtórek w tej samej lub podobnej cenie, co napotyka początkowy opór ze strony stacji. CBS Media Ventures zrobiło to z sukcesem Sędzia Judyta po zakończeniu hitowego show w 2021 roku. Powtórki są emitowane w tych samych okresach na większości głównych rynków, z Sędzia Judyta jako obecnie najczęściej oglądany program konsorcjalny nr 4, z niewielką erozją ocen.

McGraw, obecny nestor dnia, rozpoczął karierę telewizyjną Program Oprah Winfrey pod koniec lat 90., zanim stał się gwiazdą własnego spinoffu, wyprodukowanego przez Winfrey’s Harpo Studios. Uruchomiony we wrześniu 2002 r., dr Phil był natychmiastowym hitem, ustępującym tylko w rankingach Oprah. Po odejściu Winfrey z dnia w 2011 r. dr Phil zdobył koronę jako najczęściej oglądany dzienny talk show, który utrzymywał przez ostatnią dekadę, dopiero niedawno spadł na drugie miejsce w tyle Mieszkaj z Kelly i Ryanem.

„Zostałem pobłogosławiony ponad 25 wspaniałymi latami w dziennej telewizji” — powiedział McGraw. „Dzięki temu programowi pomogliśmy tysiącom gości i milionom widzów we wszystkim, od uzależnienia i małżeństwa po zdrowie psychiczne i wychowywanie dzieci. To był niesamowity rozdział w moim życiu i karierze, ale kiedy odchodzę od dnia codziennego, jest o wiele więcej rzeczy, które chciałbym zrobić”.

Wraz z dwoma innymi dziennymi programami konsorcjalnymi, których producentem wykonawczym był McGraw, Lekarze oraz Telewizja Daily Mail, odwołany w zeszłym roku, jego decyzja o zakończeniu dr Phil oznacza ostatnie wyjście z dziennego życia dla popularnej osobowości telewizyjnej, która oprócz swojej dziennej kariery osiąga sukcesy w czasie największej oglądalności, będąc producentem wykonawczym odnoszących sukcesy seriali CBS w Byk i pierwszak Więc pomóż mi Todd.

W najbliższej przyszłości McGraw planuje skupić się na programowaniu w czasie największej oglądalności z nowym partnerstwem, które ma zostać uruchomione na początku 2024 roku.

„Jestem zmuszony nawiązać kontakt z szerszą publicznością, ponieważ mam poważne obawy o amerykańską rodzinę i jestem zdeterminowany, aby pomóc przywrócić jasność celu, a także nasze podstawowe wartości” – powiedział.

W trakcie jego biegu dr Philw którym McGraw porusza inny temat w każdym programie i udziela porad swoim gościom, otrzymał 31 nominacji do nagrody Emmy i zdobył pięć nagród PRISM za dokładne przedstawienie nadużywania i uzależnienia od narkotyków, alkoholu i tytoniu, a także MADD (Mothers Against Drunk Kierowcy) Nagroda Mediów.

„Phil jest cenionym partnerem i członkiem rodziny CBS/King World i chociaż jego program może dobiegać końca po 21 latach, cieszę się, że nasz związek tak nie jest” – powiedział Steve LoCascio, prezes CBS Media Ventures. „Phil zmienił krajobraz dzienny jako siła stojąca za jednym z najpopularniejszych talk show w telewizji dziennej. Planujemy być w dr Phil współpracę z biblioteką na nadchodzące lata i chętnie przyjmę możliwości współpracy w przyszłości”.

Czy ten post był pomocny?