Skip to content

Dlaczego Tomura Shigaraki nie mógł wziąć jednego za wszystkich od Deku?

4 de grudzień de 2022
shigaraki

Odcinek 123 My Hero Academia pozwolił nam zobaczyć wydarzenia, które miały miejsce po tym, jak Endeavour użył swojego najpotężniejszego ataku, aby spróbować zabić Tomurę Shigaraki, ale nie udało mu się to, ponieważ złoczyńca zaatakował i poważnie zranił Bakugo. W związku z tym wściekły Deku zaatakował Shigarakiego tym, co zostawił, tylko po to, by złoczyńca w końcu go dotknął, aby ukraść jego Dar. Ale jedyną rzeczą, którą widzieliśmy, było to, że nie udało mu się ukraść daru Deku. Dlaczego więc Tomura Shigaraki nie mógł odebrać Deku One For All?

Po tym, jak Shigaraki nie zdołał odebrać Deku Jeden za wszystkich, All For One powiedział mu, że jeszcze nie związał się w pełni z darem All For One. Oznaczało to, że miał jeszcze stać się wystarczająco potężny, by przyjąć Dar tak silny jak Jeden za Wszystkich. W związku z tym nie jest jeszcze gotowy, aby spróbować wchłonąć One For All.

Fakt, że Shigaraki był w stanie faktycznie spróbować ukraść dar, był jednym z najbardziej trzymających w napięciu momentów odcinka, ponieważ wiemy na pewno, że ma on zdolność kradzieży dziwactw od innych, ponieważ ma teraz wszystko za jednego. Ale fakt, że jeszcze nie związał się w pełni z darem „wszystko za jednego”, był tym, co go powstrzymywało, ponieważ teraz musi znaleźć kolejną okazję, by odebrać dar Deku.

Dlaczego Shigaraki chce jednego za wszystkich?

Kiedy rozpoczęła się paranormalna wojna wyzwoleńcza, było jasne, że bohaterowie mieli tylko jedną rzecz do osiągnięcia, a było to aresztowanie Tomury Shigaraki po tym, jak uniemożliwił mu przebudzenie się i stanie się niesamowicie potężnym złoczyńcą, który może zagrozić całemu światu. świat. Pod tym względem udało im się zaatakować szpital Jaku, w którym przetrzymywany był Shigaraki, gdy był jeszcze w stanie zawieszenia. Jednak wciąż budził się ze śpiączki i stał się tak potężny, że jednym atakiem zniszczył jedną trzecią miasta, a nawet zabił wielu profesjonalnych bohaterów.

Oczywiście, po przebudzeniu i zdaniu sobie sprawy, że był już niesamowicie potężny, jedynym celem Shigarakiego było znalezienie Izuku Midoriya, a następnie ukradzenie mu daru Jeden za Wszystkich. Dlatego zaczął ścigać Deku, który zrozumiał, czego chciał złoczyńca i próbował trzymać go z dala od zaludnionych obszarów. Dlaczego więc Shigaraki chce One For All?

ZWIĄZANE Z:

15 najważniejszych zgonów w My Hero Academia (uszeregowane według ważności)

Powodem, dla którego Shigaraki chce One For All, jest to, że jest to jedno z najpotężniejszych Darów ze wszystkich. Jeden za wszystkich powstał z połączenia dwóch Darów, ponieważ początkowo sądzono, że jest to nieco bezużyteczny dar gromadzenia zapasów, który All For One przekazał swojemu bratu dekady temu. Jednak nie wiedzieli, że brat All For One miał unikalny Dar, który pozwalał mu przekazać swój Dar innej osobie. W związku z tym dwa Dary połączyły się, tworząc Jeden za Wszystkich, który stał się silniejszy, gdy był przekazywany, ponieważ nadal gromadził moc.

Oczywiście Shigaraki chce tej mocy, ponieważ duch i wpływ All For One rządziły jego myślami po tym, jak zdobył Dar All For One. All For One chciał ponownie połączyć się z One For All, ponieważ pozwoliłoby mu to dalej „żyć”, przekazując swoją moc innej osobie, jednocześnie pozwalając wszystkim jego Darom rosnąć w siłę. A ponieważ All For One pragnie władzy bardziej niż czegokolwiek innego, chce przejąć dar Deku i stać się potężniejszym niż kiedykolwiek.

Dlaczego Shigaraki nie mógł wziąć jednego za wszystkich od Deku?

Tomura Shigaraki zmierzył się z wieloma profesjonalnymi bohaterami, gdy próbował ukraść dar Deku Jeden za Wszystkich. W związku z tym musiał stawić czoła Endeavour, Eraser Head, Ryukyu i Gran Torino, między innymi, próbując ukraść dar Midoriyi. Po znokautowaniu Shoty Aizawy, aby usunąć go z pola bitwy i anulować jego Dar Wymazywania, Shigaraki przystąpił do walki z Deku.

ZWIĄZANE Z:

Czy Gran Torino jest spokrewniony z Shigaraki w My Hero Academia? Wyjaśniono

W odcinku 122 widzieliśmy, jak Endeavour, Shoto i Bakugo połączyli siły, by przeprowadzić potężny atak na Shigaraki, próbując zabić go raz na zawsze. Jednak złoczyńca przeżył najpotężniejszy atak Endeavour, kiedy pozwolił All For One na chwilowe przejęcie kontroli nad swoim ciałem, co doprowadziło do niespodziewanego ataku Shigarakiego na Deku. Ale Bakugo użył siebie jako ludzkiej tarczy, aby chronić swojego sojusznika.

Następnie, w odcinku 123, All For One, poprzez ciało Shigarakiego, zauważył, że cała krew, która została przelana w tej walce, była bezużyteczna, ponieważ rozgniewało to Deku z powodu tego, jak wiele osób straciło życie, próbując powstrzymać Shigarakiego. Wtedy zaczął atakować złoczyńcę wszystkim, co mu zostało, tylko po to, by Shigaraki w końcu chwycił go i zabrał jego Dar.

Dlaczego Tomura Shigaraki nie mogl wziac jednego za wszystkich od

Gdy Shigaraki próbował odebrać Deku Jeden za Wszystkich, ich świadomość została przeniesiona do wewnętrznego świata One For All, gdzie Nana Shimura była obecna, gdy była tam, by stawić czoła duchowi zarówno Shigarakiego, jak i All For One. Wewnętrzna bitwa, której celem było odebranie Jednego za Wszystkich od powściągliwego Deku, miała miejsce, gdy Nana i pierwszy posiadacz Jednego za Wszystkich pracowali razem, aby powstrzymać Shigarakiego przed przejęciem Daru. A pierwszy posiadacz, który okazał się być bratem All For One, zauważył, że on i inni posiadacze nie mieli planów opuszczenia Deku, ponieważ chcieli być z nim z powodu jego chęci ochrony wszystkich za pomocą swojego daru.

Podczas gdy wydawało się, że Nana i pierwszy posiadacz zawiedli, siła woli Deku pozwoliła mu pokonać swoje ograniczenia i zaatakować Shigarakiego, ponieważ wszyscy zostali wyrzuceni z wewnętrznego świata One For All, a złoczyńca nie zdołał odebrać Daru. Oczywiście wiemy, że All For One ma moc odbierania Darów innym. Więc dlaczego Shigaraki nie mógł odebrać Deku One For All?

Po tym, jak Shigaraki nie zdołał przejąć daru Jeden za wszystkich od Midoriyi, duch All For One powiedział mu, że jeszcze nie związał się w pełni z darem All For One, ponieważ jego proces transformacji w szpitalu nigdy nie został zakończony z powodu ingerencji bohaterów. W związku z tym jego ciało nie dostosowało się jeszcze do mocy All For One, co utrudniało mu kradzież tak potężnego daru, jak One For All.

Oczywiście wewnętrzna walka, którą widzieliśmy w wewnętrznym świecie One For All, była metaforą faktu, że Shigaraki miał jeszcze w pełni związać się z dziwactwem All For One, podobnie jak fakt, że ciało Midoriyi nie było jeszcze wystarczająco silne wykorzystać pełny potencjał One For All bez żadnych komplikacji. Jako taki, podobnie jak Deku, Shigaraki musi stać się wystarczająco silny, aby móc w pełni wykorzystać moc All For One.

  • Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który kocha wszystko, co jest związane z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i graniu w gry.

Czy ten post był pomocny?